Зборівська районна державна адміністрація
47201, м.Зборів, вул.Б.Хмельницького, 24
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 

 

Опитування

.
На головну / Козівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області / Зміни в законодавстві

Зміни в пенсійному законодавстві щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам


У зв'язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який набирає чинності з 1 квітня 2015 року

Тимчасово у період з 01.04.2015 до 31.12.2015:

·        працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн  - 949,00х1,5);

·        працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та законами: "Про прокуратуру", "Про державну службу", "Про статус народного депутата", "Про судоустрій і статус суддів", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у період їх роботи на посадах, які дають право на пенсію за цими спеціальними законами, пенсії не виплачуються;

·        якщо "військовий пенсіонер" працює на інших посадах – виплата пенсії здійснюється в повному обсязі;

·        працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за спеціальними законами: "Про прокуратуру", "Про державну службу", "Про статус народного депутата", "Про судоустрій і статус суддів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами) – пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн).

Ці обмеження не застосовується до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п.1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (членів сімей загиблих військовослужбовців), їм пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

Працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менше як 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в даний час 1423,50 грн), пенсія виплачується в повному розмірі.

·                   пенсії, призначені згідно Закону України «Про наукову та науково – технічну діяльність» у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", “Про наукову і науково-технічну діяльність” (крім тих, хто має право на виплату 100% пенсії) виплачуються у розмірі 85 відсотків від розміру пенсії, яка призначена відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а в період роботи на інших посадах/роботах – 85 відсотків призначеної наукової пенсії.

Порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсій..Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно з законодавством.

·               статус пенсіонера - працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов'язання протягом десяти днів повідомити органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи. Якщо документи про звільнення з роботи буде надано після 1 квітня 2015, то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював. Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на спецпосаду, пенсіонер не надасть, факт роботи все одно обов'язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.

 

 
 

 

 

 

Інформаційні послуги