Зборівська районна державна адміністрація
47201, м.Зборів, вул.Б.Хмельницького, 24
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 

 

Опитування

.
На головну / Козівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області / Зміни в законодавстві

Зміни у виплаті пенсій з 01.04.2015 р.


З 1 квітня у зв'язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» буде змінено порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Зокрема, це стосується виплати пенсій особам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів,суддів, народних депутатів та деяких інших категорій працівників. Внесені до законів зміни передбачають, що у період роботи на вище зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена.

Зазначена норма не поширюється на інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції. Продовжує виплачуватись пенсія і особам, які працюють на державній службі та перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати до досягнення дитиною шестирічного віку. У випадку, якщо розмір пенсії такої особи перевищує 1423,50 грн., то виплата буде проведена у розмірі 85% від призначеного розміру, оскільки особа вважається такою, що працює.

Щодо порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів, то з 1 квітня для них передбачено, що у  період роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії. Це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність — 1423,50 грн. Ця норма стосується й осіб, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, зареєстровані як фізичні особи — підприємці.

Працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсія виплачується в повному обсязі незалежно від розміру.

У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі «спецпосад», виплата пенсії поновлюється в повному обсязі із дня, наступного за днем звільнення з роботи.

Щодо порядку сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору з пенсій працюючих пенсіонерів, то з 1 квітня 2015 року базою для оподаткування є розмір пенсій , який після визначення 85% призначеного розміру пенсії пенсіонерів, які працюють, перевищує 3654 грн. на місяць — у частині такого перевищення. Наприклад, розмір пенсії становить 5000 грн., пенсіонер працює не на «спец посадах», то пенсію виплачують у розмірі 85% призначеного розміру , але не менш як 150%  від прожиткового мінімуму для непрацездатних, тобто 4250 грн. Оскільки розмір пенсії перевищує 3654 грн. на місяць, розмір пенсії в частині 596 грн. підлягає оподаткуванню. Податок на доходи фізичних осіб (15%) - 89,40 грн., військовий збір (1,5%) - 8,94 грн. До виплати пенсіонер отримає 4151,66 грн.
 

 

 

 

Інформаційні послуги