Зборівська районна державна адміністрація
47201, м.Зборів, вул.Б.Хмельницького, 24
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 

 

Опитування

.
На головну / Робота спостережної комісії РДА

Інформація про роботу спостережної комісії при Зборівській РДА


Щодо роботи спостережної комісії

при Зборівській райдержадміністрації

за 2019 рік

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2004 року №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» організація і планування діяльності спостережної комісії при райдержадміністрації здійснюється на підставі Конституції України, Кримінально-виконавчого кодексу України, законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальну адаптацію осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 14 червня 2018 року №195од «Про склад спостережної комісії при районній державній адміністрації» затверджено персональний склад комісії в кількості 8 осіб. Кількісний та якісний склад відповідає вимогам керівних документів.

Робота спостережної комісії ведеться за річним планом, який відпрацьовано, він відповідає вимогам керівних документів, при потребі коректується. Зміст плану затверджується та розглядається на засіданнях комісії.

Протоколи засідань спостережної комісії оформляються належним чином, а питання які виносяться на розгляд комісії є актуальними (за 2019 рік було заслухано 17 питань). До протоколів долучаються тези виступів запрошених та членів комісії, первинні документи. Рішення приймаються відкритим голосуванням членів комісії, протокол засідання та витяг протоколу засідань засвідчується підписами присутніх членів комісії. Засідання спостережної комісії проводяться щомісячно, їх за 2019 рік відбулось 12, а саме:

від 25 січня 2019 року (протокол №1);

від 22 лютого 2019 року (протокол №2);

від 29 березня 2019 року (протокол №3);

від 26 квітня 2019 року (протокол №4);

від 31 травня 2019 року (протокол№5);

від 26 червня 2019 року (протокол№6);

від 26 липня 2019 року (протокол№7);

від 30 серпня 2019 року (протокол№8);

від 27 вересня 2019 року (протокол№9);

від 25 жовтня 2019 року (протокол№10);

від 29 листопада 2019 року (протокол№11);

від 28 грудня 2019 року (протокол№12);

Бланки спостережної комісії при райдержадміністрації відпрацьовані. Посвідчення членів спостережної комісії виготовлені. Печатка РСК була замовлена відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 10 вересня 2012 року № 557-од «Про виготовлення печаток нового зразка та утворення комісії для знищення старих печаток в апараті районної державної адміністрації» виготовлена у IV кварталі 2012 року.

Оперативна інформація про осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, які проживають на території району вчасно поновлюється та опрацьовується по мірі надходження матеріалів в спостережну комісію. Облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, які проживають на території Зборівського району відповідає вимогам чинного законодавства, журнал обліку умовно-достроково звільнених заповнений правильно.

Діяльність спостережної комісії при райдержадміністрації висвітлюється в районній комунальній газеті «Зборівська дзвіниця» та на офіційному веб-сайті Зборівської районної державної адміністрації, яка розміщена на офіційному сайті Тернопільської обласної державної адміністрації в рубриках «Робота спостережної комісії РДА» та «Прес-служба повідомляє».

На обліку спостережної комісії при районній державній адміністрації станом на 01.01.2020 року перебуває 2 особи, умовно-достроково звільнена з місць позбавлення волі. За даний період 2019 року поставлено на облік РСК - 3 особи, знято з обліку РСК - 2 особи.

Організацію та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, здійснюється належним чином через виконавчі комітети міської, селищної та сільських рад району. За 2019 рік за допомогою у соціальній адаптації особи, умовно-достроково звільнені від відбування покарання до районної спостережної комісії не звертались.

Відповідно до Положенням про спостережні комісії питання прийняття на облік, організації та здійснення громадського контролю та виховної роботи щодо умовно-достроково звільненого заслуховується на засіданні спостережної комісії, за результатами розгляду даного питання складається протокол із постановляючою частиною, інформація направляється за місцем проживання звільненого, для здійснення громадського контролю та проведення виховної роботи протягом невідбутої частини покарання.

Рішення спостережної комісії, які відповідно до п. 20 Положення оформляються постановами, які підписує голова (заступник голови) комісії та, які мають бути розглянуті відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форми власності. За результатами розгляду постанови спостережної комісії органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності зобов’язані письмово повідомити спостережну комісію про заходи, вжиті для її виконання, або обґрунтувати причини її невиконання.

В подальшому при постановці на облік осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі районна спостережна комісія при районній державній адміністрації буде рекомендувати виконавчим комітетам здійснювати більш дієві заходи в ресоціалізації відповідних осіб.

Також Зборівське відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області інформує районну спостережну комісію про осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, які зняті з обліку.
 

 

 

 

Інформаційні послуги