Заліщицька районна державна адміністрація
48600, м.Заліщики, вул.С.Бандери, 15-Б
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Заліщицький РВ УДСНС України у Тернопільській області

Інформує РВ УДСНС


 Пожежа на елеваторі – це не тільки велике лихо й загроза життю, але й значні фінансові втрати. Особливо дотримання правил протипожежної безпеки стає актуальним взимку, коли зерносушарки перебувають в активній фазі роботи.

Потенційними джерелами запалювання в межах виробничих приміщень елеватора можуть слугувати:

теплові прояви від механічного тертя (нагрівання підшипників без змазки, пробуксовування пасових передач, транспортних стрічок норій тощо);

електричні розряди (іскри) статичної електрики, які призводять до вибуху пило-повітряної суміші відповідної концентрації;

іскри від ударів металу (наприклад, пошкодження лопатей вентиляторів чи попадання на них металевих предметів, що викликає іскроутворення);

несвоєчасне очищення магнітних сепараторів від пилу, бруду та легких фракцій зерна, що призводить до утворення гранично допустимої концентрації пило-повітряної суміші;

іскри в комутаційних пристроях у момент замикання та розмикання електричних кіл (наприклад, електродвигунів, світильників тощо);

свідоме або неуважне порушення правил пожежної безпеки (паління на робочих місцях, виконання зварювальних робіт, нагрівання шківів для їх зняття з валів тощо);

теплохімічні реакції (самозаймання зерна при порушенні умов його зберігання) та теплофізичні процеси.

Для забезпечення пожежної безпеки елеваторів та зерносушильних камер необхідно:

1. Обирати якісне обладнання, виготовлене тільки відповідно до чинних українських стандартів і норм охорони праці, не заощаджувати на важливих для комфортної та зручної роботи деталях.

2. Суворо контролювати дотримання правил пожежної безпеки та охорони праці на вашому підприємстві.

3. Навчати персонал: як під час уведення елеватора в експлуатацію, так і далі, кожних 1–2 роки.

4. Користуватися всіма благами автоматизації.

5. Довіряти ремонт тільки фахівцям у даній сфері.

 

 

 

Нові штрафи для паліїв

Щороку навесні українці починають спалювати суху траву. Попри попередження пожежників про небезпеку, селяни палять цілі поля. Люди вірять у міф про корисні властивості попелу для ґрунту, або палять сухостій заради забави, не розуміючи якої великої шкоди завдають довкіллю.

 

13 квітня Верховна Рада ухвалила закон, який посилює відповідальність за спалювання сухої трави. Згідно з документом, штраф за знищення або пошкодження рослинності вогнем підняли у 18 разів – з 5 100 грн до 91 800. Максимальний штраф за підпали рослинності навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав сягнув 153 000 гривень. За випалювання трави на землях сільськогосподарського призначення тепер навіть можуть покарати обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.

За порушення пожежної безпеки в лісах громадянам доведеться заплатити від 1 530 грн до 4 590 грн, а посадовим особам – від 4 590 грн до 15 300 грн. За випалювання луків, пасовищ, парків та газонів у населених пунктах – можна отримати штраф у розмірі від 3 060 гривень до 6 120 гривень. Випалювання рослинності на території заповідників коштуватиме від 6 120 до 30 600 грн.

Мінімальний штраф за забруднення повітря, яке створило небезпеку для життя, підвищили у 20 разів – з 1700 гривень до 30 600 гривень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                

 

 

 

 

ЗБЕРЕЖІМО СЕБЕ ТА ПРИРОДУ ВІД СТИХІЙНОГО ЛИХА

 

З початку 2020 року в Заліщицькому районі виникло 5 пожеж на відкритій території (суха трава, очерет та сміття). Завдяки злагодженим діям працівників 15 ДПРЧ Управління ДСНС України у Тернопільській області дані події були успішно ліквідовані. Проте внаслідакок даних пожеж знищено 9,3 га сухої трави на відкритій території.
Останніми роками спалювання стерні, сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.


Такі стихійні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, загорань будинків, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко може переміститися з полів, пасовищ та господарських угідь до лісових насаджень, перетворившись на справжнє стихійне лихо.
 Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розведення вогнищ в лісах та лісопосадках, заїздів автотранспортом до лісових масивів, влаштовувати смітники та спалювати відходи, адже за це передбачена адміністративна відповідальність, а у випадках, коли це призвело до розповсюдження пожеж, і кримінальна відповідальність.


 Закликаємо громадян відмовитись від спалювання стерні, сухої трави, листя та інших побутових відходів, В лісах та на полях зберігається висока пожежна небезпека. Останніми роками спалювання стерні, сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо.


 Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару. Адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Вогонь знищує комах, маленьких тварин, рослини, які утворюють гумус – родючий шар землі. Більше того, щорічне спалювання сухої рослинності спричинює виснаження ґрунту та, відповідно, зменшення врожайності. Та найбільше турбує те, що такі стихійні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, загорань будинків, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко може переміститися з полів, пасовищ та господарських угідь до лісових насаджень, перетворившись на справжнє стихійне лихо.
 Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 У зв’язку з тим, що в лісах та на відкритих територіях зберігається висока пожежна небезпека, закликаємо відмовитись від розведення вогнищ в лісах та лісопосадках, заїздів автотранспортом до лісових масивів, влаштовувати смітники та спалювати відходи, адже за це передбачена адміністративна відповідальність, а у випадках, коли це призвело до розповсюдження пожеж, і кримінальна відповідальність.


Закликаємо громадян відмовитись від спалювання стерні, сухої трави, листя та інших побутових відходів!
Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

 

   

Правила пожежної безпеки під час опалювального сезону

З настанням похолодання багато людей користується печами. Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі, люди гинуть, втрачають своє житло і майно. Найчастіше це трапляється із людьми похилого віку, які живуть самотньо. Річ у тім, що вони не завжди спроможні перевірити стан печі та димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему. Тож доречно нагадати заходи безпеки при використанні печей.

Забороняється:

-розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

-           розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не

менш як 0,7 м, від топкових отворів - не менш як 1,25 м., проводити топлення печей дровами    довжина яких перевищує розміри топника;

-           сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

-           використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

-           категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар, - це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати як димову трубу металеві та азбестові труби; виносити і викидати гаряче вугілля ближче як за 15 метрів від будівель.

В опалювальний сезон не забувайте очищувати димарі від сажі хоча б раз на три місяці.

-           Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту. Не залишайте малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того, щоб скоїлося велике лихо.

-           Крім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Нехтування правилами їх використання є основною причиною пожеж. На жаль, у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. їх аналіз свідчить, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція - спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металеві жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:

-           нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;

-           забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

-           необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомте своє прізвище і номер телефону, з якого надійшло повідомлення. По можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою( при умові повного знеструмлення будівлі), піском та іншими підручними засобами.

 

 

 

 

 

 

 

 

В Заліщицькому аграрнму коледжі ім. Є.Храпливого відбулась зустріч рятувальники та представники поліції із студентами навчального закладу.

 

 

 

Представники пожежно-рятувальної служби провели студентам 1 та 2 курсів які проживають у гуртожитку №1  лекцію на тему «Пожежна безпека гуртожитків». Діти з нетерпінням чекали приїзду гостей, адже живе спілкування з представниками однієї з найвідважніших професій – це непересічна подія для студентів.

 Рятувальники розповіли студентам про свою складну та водночас вкрай важливу професію та надали поради щодо безпечного поводження при проживанні в гуртожитку, відповідальності, яка наступає при порушенні правил пожежної безпеки, поведінки в надзвичайних ситуаціях та при виявленні вибухонебезпечних предметів. Діти жваво приймали участь в дискусії та відповідали на запитання вогнеборців. 

Хочеться сподіватися, що студенти добре засвоїли важливий урок. А отримані ними важливі знання, не раз стануть їм у пригоді та допоможуть уникнути лиха.

 

 

Застереження!

 

Заліщицький РВ УДСНС у Тернопільській області застерігає!  Щоб лихо не прийшло до Вашої оселі, слідкуйте за технічним станом приладів опалення, електрообігрівачів та дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час користування ними. Будьте обережними у поводженні з вогнем, не паліть у ліжку, особливо у нетверезому стані. Не лишайте дітей без нагляду. Залишені сірники та запальнички стають для малечі спокусливою іграшкою.

 

Пам'ятайте, що Ваша особиста безпека та безпека тих, хто з вами поруч, залежить насамперед від Вас самих. Не випробовуйте долю, бережіть своє життя та життя своїх рідних!

 

Провідний інспектор  Заліщицького РВ

Управління ДСНС України

у Тернопільській області

Чернецький Микола

 

17.02.2016 року на Касперівському водосховищі в с. Касперівці Заліщицького району проходив перший етап зимового чемпіонату світу з підльодної риболовлі, в якому брали участь такі країни як Україна, США, Польща, Литва, Латвія, Фінляндія, Білорусія, Монголія, Швеція та Франція, усього в змаганнях взяли участь 103 спортсмени та 28 суддів.

 

 

 

Працівники Заліщицького РВ УДСНС разом із представниками органів місцевої влади, поліції, медичної служби, рятувально-водолазної станції та працівниками національного природного парку «Дністровський каньйон» провели заходи щодо забезпечення безпечного проведення змагань забезпечивши чергування необхідних служб Заліщицького району. Також з представниками команд було проведено інструктажі та вручено листівки щодо безпечного поводження на кризі під час проведення зимової риболовлі на льоду.

 

 

18.02.2016 року з 10 год. 00 хв. буде проводитись другий етап зимового чемпіонату світу з підльодної риболовлі після якого будуть визначені переможці даних змагань.

 

15.02.2016 Рятувальники Заліщицького району провели агітаційно-профілактичну роботу щодо попередження загибелі та травмування людей на водних об’єктах під час риболовлі в  зимовий період.

Такі заходи були проведені з метою зменшення  кількості загибелі людей на воді . Адже, всім відомо, що у холодну пору року, коли річки встеляються кригою любителі риболовлі виходять на лід не завжди дотримуючись правил безпечної поведінки.

Так, 10 лютого 2016 року працівники Заліщицького районного відділу  відділу У ДСНС України у Тернопільській області провели роз’яснювальну роботу з  громадянами щодо правил поведінки  на кризі на Касперівькому водосховищі .
Усім рибалкам  було наголошено про те яку небезпеку криє у собі лід. Особливо нині, коли з потеплінням він тоншає. Крім того, під час заходу було розповсюджено пам’ятки та листівки.  Люди уважно слухали поради та дякували рятувальникам за нагадування, а також обіцяли дотримуватися правил безпечної поведінки.

Заліщицький районний відділ Управління ДСНС України закликає громадян бути обачними та не виходити на тонку кригу водойм. Це надзвичайно небезпечно! З початку 2016 року на водоймах Тернопільської області внаслідок необережної поведінки вже загинули 4 людей.

Особливо це застереження стосується рибалок, яких можна найчастіше побачити посеред замерзлих водойм. Рятувальники звертаються до любителів зимової риболовлі: не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Пам’ятайте, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того, аби піддавати ризику власне життя. Перш, ніж ступити на лід, перевірте його товщину. Не пробивайте поряд, одну від одної, на невеликій ділянці багато лунок (відстань між ними має бути 5- 6 м). Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Також заборонено стрибати і бігати по льоду, збиратися у великі групи. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Беріть і собою мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці.

Дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами. Не забувайте роз'яснювати ці правила дітям.

 

02 лютого 2016 року до Заліщицьких рятувальників  завітав депутат Тернопільської обласної ради, учасник АТО  Орест  Винницький.

 

Під час зустрічі було  оглянуто матеріально-технічну базу ДПРЧ-15 та спілкування з особовим складом. Крім того, депутат передав рятувальникам  майно для покращення боєздатності підрозділу: радіостанцію Pofung (Baofeng) UV-5R вартістю 1,5 тис. грн.

Як підсумок зустрічі, Орест Іванович  зазначив, що рятувальники, на його думку, це надзвичайні люди, адже не кожен самовіддано полізе у вогонь чи воду  і буде свідомо ризикувати власним життям заради інших. 

 

Рятівниками Заліщицького району проведено тактико-спеціальні навчання в ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Заліщики

26.01.2016 року в м. Заліщики було проведено (згідно затвердженого графіку) тактико-спеціальні навчання на ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 за адресою вул. Ольжича, 3 А.

 

 

 

 

Під час проведення навчань звернуто увагу на наявність та справність вододжерел протипожежного постачання на об’єкті.

З особовим складом підрозділу проведено вивчення оперативно-тактичних особливостей об’єкту навчань.

Проведено розбір дій особового складу підрозділу та керівництва об’єкту за результатами навчання та вказано на основні недоліки.

 

 

 

Місця розташування стаціонарних пунктів обігріву на території Заліщицького району

(Оновлено, станом на 18.01.2016 )

 

Заліщицька центральна комунальна районна лікарня (цілодобово)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 68

Товстенська комунальна районна лікарня (цілодобово)

Заліщицький район, смт. Товсте, вул. Робітнича, 1

Кафе «Каштан» (до 18:00)

м. Заліщики, вул. Стефаника, 17

15 державна пожежно-рятувальна частина Управління ДСНС України у Тернопільській області (цілодобово)

м. Заліщики, вул. 40 років Перемоги, 9

Кафе «Старе місто» (Піцерія) (до 23:00)

м. Заліщики, вул. Стефаника, 4а

Ресторан «Роксоланочка» (до 23:00)

м. Заліщики, вул. Маковея, 2

Маркет «Теко» (до 22:00)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 94б

Магазин ФОП Ожиховська Г.І. (до 22:00)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 116

Кафе «У парку» (до 22:00)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 123а

АЗС «WOG» (цілодобово)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 118

Заліщицьке житлово-комунальне підприємство (до 18:00)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 2

Управління соціального захисту населення Заліщицької РДА (до 17:00)

м. Заліщики, ул.. Грушевського, 12

Кафе ФОП Вацик Г.І. (на центральній площі) (до 22:00)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 22а

АЗС ФОП Левинський В.В. (Коломийська) (цілодобово)

м. Заліщики, вул. С.Бандери, 120

 

Заліщицький РВ Управління ДСНС у Тернопільській області вкотре звертається:

 

Шановні громадяни!

- Не паліть цигарок лежачи у ліжку;

- будьте обережні з вогнем побуті;

- не залишайте без нагляду дітей, особливо малолітніх;

- не використовуйте саморобні електронагрівачі;

- не експлуатуйте печі що мають тріщини;

- не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;

- не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;

Навіть якщо ви не знаєте смаку алкоголю та цигарки, ви також в будь-який момент можете постраждати через оковиту! Не будьте байдужими саме Ви зможете попередити біду, інколи просто, навідавши горе-сусіда, Ви можливо врятуєте чиєсь життя!

 

Рятувальники ДСНС України звертаються до батьків: не залишайте дітей без нагляду!

 

З початку листопада 2015 року в Україні почастішали випадки травмування та загибелі дітей на пожежах. Так, в Донецькій області, 2 листопада надійшло повідомлення про пожежу в квартирі житлового будинку. Рятувальники під час проведення розвідки у кімнаті на підлозі виявили у непритомному статі хлопчика, 2011 року народження (помер у лікарні), та жінку, 1959 року народження (госпіталізована до реанімаційного відділення центральної міської лікарні м.Артемівськ з діагнозом: отруєння чадним газом). У Херсонській області, 3 листопада надійшло повідомлення від чергового лікаря швидкої допомоги про те, що до відділення реанімації з симптомами отруєння продуктами горіння у важкому стані доставлено 4-річну дівчинку і її 3-річного братика. У Сумській області до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що 3 листопада, до Краснопільської центральної районної лікарні госпіталізовано мешканців с. Михайлівка: двох хлопчиків (2010 та 2013 років народження) й двох дівчаток (2011 та 2014 років народження) з діагнозом легке отруєння чадним газом.

Правила користування побутовими нагрівними електроприладами

 

У кожному будинку є електричні прилади для користування у побуті. При неправильному використанні цих електроприладів може виникнути пожежа. Щоб цього не сталося, слід знати i виконувати такі правила безпечного користування ними, а саме: 1. Користуйтеся тільки справними електроприладами. 2. Не вмикайте одночасно велику кiлькiсть електроприладів. Від цього перегріваються електропровідники, i може виникнути пожежа. 3. Не ставте поблизу легкозаймисті предмети i матеріали: від нагрітих електроприладів вони можуть загорітися. 4. Не залишайте електроприлади без нагляду. 5. Праски та iншi електронагрiвальнi прилади ставте на металеві та керамiчнi підставки. Якщо в електричному приладі з'являється iскрiння або чути запах горілої гуми, його негайно слід вимкнути з розетки. Статистика свідчить, що через несправність та неправильну експлуатацiю електронагрiвних приладів щороку виникає близько 25% від усієї кiлькостi пожеж. Особливо гострою ця проблема є тепер, коли внутрiшнiй ринок України заповнений електротехнічними виробами іноземного виробництва сумнiвноiї якостi, без відповідних сертифікатів. Значна частина їх не має пристроїв захисту та виконана без дотримання елементарних вимог пожежної безпеки. Аналіз пожеж свідчить про те, що найбільш небезпечними елементами електричного устаткування є проводи, кабелі та шнури живлення. Виникнення пожеж через займання шнурів живлення електричних приладів відбувається внаслідок короткого замикання, перевантаження, пошкодження провiдникiв у місцях кріплення арматури до приладів або штепсельних вилок. Шановні краяни! Будьте обережні, бережіть своє життя і майно від вогню!

 

 

Обережно - ртуть!

Симптоми гострого отруєння проявляються через 8-24 години: починається загальна слабкість, головна біль та підвищується температура; згодом - болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна. Хронічне отруєння є наслідком вдихання малих концентрацій парів ртуті протягом тривалого часу. Ознаками такого отруєння є: зниження працездатності, швидка стомлюваність, послаблення пам'яті і головна біль; в окремих випадках можливі катаральні прояви з боку верхніх дихальних шляхів, кровотечі ясен, легке тремтіння рук та розлад шлунку. Тривалий час ніяких ознак може й не бути, але потім поступово підвищується стомлюваність, слабкість, сонливість; з'являються - головна біль, апатія й емоційна нестійкість; порушується мовлення, тремтять руки, повіки, а у важких випадках - ноги і все тіло. Ртуть уражає нервову систему, а довгий вплив її викликає навіть божевілля. Перша допомога при отруєнні парами ртуті:  

При важких гострих отруєннях через рот негайно промийте шлунок водою з 20-30 гр. активованого вугілля, або білковою водою (збитий з водою яєчний білок), після чого дайте молоко, а потім проносне.  

При гострих отруєннях вивести постраждалого із зони ураження, забезпечити повний спокій, потім госпіталізувати.  

При легкій, початковій формі не контактувати з ртуттю 3-4 тижні і забезпечити лікування в стаціонарних умовах. Якщо в приміщенні розбито ртутний градусник:  виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;

·  відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;

·  максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;

·  захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;

·  негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином ( 2 г перманганату калію на 1 літр води), більш дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і теж скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососу для збирання ртуті - забороняється.  Вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчином перманганату калію (20 грамів на 10 літрів води);  

зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітрюйте протягом трьох діб;

 утримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не вище 18-200С для скорочення термінів обробки протягом проведення всіх робіт;  

вичистіть та промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть. Якщо ви виявили або побачили кульки ртуті в будь-якому іншому місці, будь ласка, негайно сповістіть про це місцеві органи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення або міліцію.

 

 «Пожежна та техногенна безпека виборчих дільниць»

 

В Заліщицькому районі утворено на постійній основі 57 виборчих дільниць. Практично усі вони розташовані у приміщеннях будівель з масовим перебуванням людей, а це: загальноосвітні заклади, будинки культури, ВУЗи, тощо. У зв'язку з цим, керівники тих об'єктів, де розташовуватимуться виборчі дільниці та голови виборчих дільниць (комісій) повинні вже зараз подбати про виконання заходів цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки й організувати їх дотримання 25 жовтня 2015 року під час проведення голосування на місцевих виборах. На що ж саме слід звернути першочергову увагу?

З усіма членами виборчих комісій та працівниками об'єкту слід провести інструктажі по дотриманню вимог пожежної і техногенної безпеки та дій на випадок пожежі.

На видних місцях необхідно розмістити знаки пожежної безпеки, пам'ятки, інструкції, плани (схеми) евакуації людей та матеріальних цінностей з будівлі на випадок пожежі, чи іншої надзвичайної події, ознайомивши з ними членів виборчої комісії та персонал об'єкту.

Перевірте евакуаційні шляхи та виходи. Вони повинні утримуватися завжди вільними й ні в якому разі не захаращуватися, щоб не перешкоджати вільному руху людей. Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються зсередини.

Килими та килимові доріжки у приміщеннях повинні бути міцно прикріплені до підлоги, а застосування тих, що виготовлені з синтетичних матеріалів, взагалі не допускається.

Дерев'яні конструкції покриття будівель слід піддати вогнезахисній обробці.

На вікнах виборчих дільниць забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то їх треба відчинити або зняти.

Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб в ній одночасно перебувало більше 50-ти осіб.

Необхідно перевірити й привести у належний протипожежний стан системи опалення, газового та електрогосподарства. У печах і димарях не повинно бути тріщин, а розділки та відступки від них до спалимих конструкцій будівель мають відповідати протипожежним нормам.

Ні в якому разі неможна розташовувати меблі, інші горючі речі чи матеріали на відстані ближче 0,5 м до обігрівальних приладів. Провести заміри опору ізоляції електромереж.

Заборонено користуватися електронагрівальними приладами (кип'ятильниками, електрочайниками, прасками, електроплитками і т.ін.), пошкодженими і саморобними електроприладами, чи з відкритими нагрівальними елементами, а також використовувати замість стандартних електрозапобіжників так звані «жучки».

Категорично забороняється застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню.

У випадку аварійного відключення струму, обслуговуючий персонал дільниці повинен бути забезпечений акумуляторними або ручними електричними ліхтарями.

Виборчі дільниці повинні мати справні системи пожежної сигналізації, пожежогасіння, протидимного захисту та оповіщення.

На випадок пожежі або іншої надзвичайної події, у приміщеннях необхідно розмістити сертифіковані вогнегасники, телефонний зв'язок із зазначенням номеру виклику пожежно-рятувальної служби - «101», а також визначити порядок оповіщення людей та довести його до всіх осіб, що задіяні на виборчій дільниці.

На об'єкті слід провести перевірку справності систем внутрішнього (пожежні крани) та зовнішнього (гідранти, водойми, ін.) протипожежного водопостачання, шляхом пуску води.

Під час голосування виборців, потрібно організувати чергування членів добровільної пожежної дружини або задіяти працівників місцевої пожежної команди.

Особи, яких призначено відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком та по закінченню роботи виборчої дільниці зобов'язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.

При перших ознаках пожежі чи іншої надзвичайної події, насамперед необхідно негайно повідомити про це в пожежно-рятувальну службу по номеру телефону «101» та без паніки швидко евакуювати з будівлі людей, цінні документи й матеріальні речі.

У випадку пожежі, потрібно забезпечити її гасіння за допомогою первинних засобів пожежогасіння.

В разі виявлення невідомих предметів або речовин, ні в якому разі не можна чіпати їх руками та переносити. За допомогою палиць, мотузки та яскравої тканини слід позначитг місце небезпечної знахідки і не допускати до нього сторонніх осіб.

Членів виборчих дільниць слід забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання та засобами надання першої медичної допомоги.

Щоб заздалегідь виявити недоліки та мати можливість їх вчасно усунути, слід звертатися за консультаціями до Заліщицького РВ У ДСНС (м. Заліщики вул. 40 років Перемоги, 9, тел. 2-16-54).

Пам'ятайте, що навіть незначні порушення заходів техногенної чи пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!

 

Тарас Кукрицький

Головний інспектор Заліщицького РВ УДСНС

 

 

Заліщицький РВ Управління ДСНС України у Тернопільській області вкотре звертається:

Шановні громадяни! - Не паліть цигарок лежачи у ліжку; - будьте обережні з вогнем побуті; - не залишайте без нагляду дітей, особливо малолітніх; - не використовуйте саморобні електронагрівачі; - не експлуатуйте печі що мають тріщини; - не використовуйте для обігріву приміщень газові плити; - не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади; Навіть якщо ви не знаєте смаку алкоголю та цигарки, ви також в будь-який момент можете постраждати через оковиту! Не будьте байдужими саме Ви зможете попередити біду, інколи просто, навідавши горе-сусіда, Ви можливо врятуєте чиєсь життя!

 

Привітання із Днем Рятівника

 

Щиро вітаю усіх рятівників, працівників цивільного захисту та пожежної охорони Заліщицького району з професійним святом - Днем рятівника! Відзначення вашого професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій - людей сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від вогню та стихії. Цілодобово підтримують постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто найбільше потребує невідкладної допомоги.
Дозвольте, цього святкового дня побажати усім вам міцного здоров'я, всіляких гараздів та побільше життєвих благ і якомога менше тривожних викликів. Нехай мир і злагода панують у ваших домівках, а Господь Бог оберігає вас від усіх негараздів.

З повагою

Начальник Заліщицького районного відділу

Управління ДСНС України

у Тернопільській області

майор служби цивільного захисту                                           Андрій Пачва

 

 

Команда рятувальників Заліщицького району приймала участь в обласних змаганнях з пожежно-прикладного спорту.

Швидкість, вправність і витримка – це головні вимоги до рятувальників, тих, хто стоїть на варті у повній бойовій готовності та за першим викликом негайно приходить на допомогу. Саме ці вміння продемонстрували суддям і глядачам учасники обласного чемпіонату з пожежно-прикладного спорту серед підрозділів пожежно-рятувальної служби Тернопільської області, який відбувся 8 вересня на тренувальній базі Управління ДСНС у Тернопільській області. 

До обласного центру помірятися силами з'їхалися рятувальники з усієї Тернопільщини. Свою професійну майстерність у непростих та видовищних змаганнях демонстрували  114 спортсменів у складі 19 команд серед яких і команда нашого району у складі 6 чоловік.

 

На відкритті спортивного свята прибуло чимало гостей, а на адресу учасників чемпіонату лунало багато теплих слів. Зокрема голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна побажав спортсменам-вогнеборцям достойно виступити на всіх етапах, а також сили, везіння, спортивної витримки та волі до перемоги. А начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей відзначив, що чемпіонат з пожежно-прикладного спорту є справжнім іспитом на мужність та професійну зрілість, а також показником рівня підготовки, вправності та майстерності бійців пожежно-рятувальних підрозділів. В свою чергу, генерал-майор служби цивільного захисту у відставці Євген Лукавий, підкреслив, що такі змагання є не просто показовими виступами – у них представлені вправи, які повинен вміло виконувати кожен рятувальник, адже від швидкості, реакції та професійності бійців пожежно-рятувальної служби залежить людське життя.

Вогнеборці змагались у п’яти видах: подолання 100-метрової смуги з перешкодами, підйом по штурмовій і висувній драбинах у вікно четвертого поверху учбової башти, пожежна естафета та бойове розгортання.

За підсумками буде сформовано збірну, яка представлятиме Тернопільську область на Всеукраїнських змаганнях з пожежно-прикладного спорту.

 

З повагою

Начальник Заліщицького районного відділу

Управління ДСНС України

у Тернопільській області

майор служби цивільного захисту                                                 Андрій Пачва

 

 

Відбувся обласний етап чемпіонату з пожежно-прикладного спорту

 

Швидкість, вправність і витримка – це головні вимоги до рятувальників, тих, хто стоїть на варті у повній бойовій готовності та за першим викликом негайно приходить на допомогу. Саме ці вміння продемонстрували суддям і глядачам учасники обласного чемпіонату з пожежно-прикладного спорту серед підрозділів пожежно-рятувальної служби Тернопільської області, який відбувся 8 вересня на тренувальній базі Управління ДСНС у Тернопільській області. До обласного центру помірятися силами з'їхалися рятувальники з усієї Тернопільщини. Свою професійну майстерність у непростих та видовищних змаганнях демонстрували 114 спортсменів у складі 19 команд. На відкритті спортивного свята прибуло чимало гостей, а на адресу учасників чемпіонату лунало багато теплих слів. Зокрема голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна побажав спортсменам-вогнеборцям достойно виступити на всіх етапах, а також сили, везіння, спортивної витримки та волі до перемоги. А начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей відзначив, що чемпіонат з пожежно-прикладного спорту є справжнім іспитом на мужність та професійну зрілість, а також показником рівня підготовки, вправності та майстерності бійців пожежно-рятувальних підрозділів.

В свою чергу, генерал-майор служби цивільного захисту у відставці Євген Лукавий, підкреслив, що такі змагання є не просто показовими виступами – у них представлені вправи, які повинен вміло виконувати кожен рятувальник, адже від швидкості, реакції та професійності бійців пожежно-рятувальної служби залежить людське життя.

 

Вогнеборці змагались у п’яти видах: подолання 100-метрової смуги з перешкодами, підйом по штурмовій і висувній драбинах у вікно четвертого поверху учбової башти, пожежна естафета та бойове розгортання. У підсумку третю сходинку п’єдесталу зайняли бійці Гусятинського районного відділу, другими були вогнеборці з аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління, а найкращу спортивну підготовку продемонстрували Кременецькі рятувальники. За підсумками буде сформовано збірну, яка представлятиме Тернопільську область на Всеукраїнських змаганнях з пожежно-прикладного спорту. Переможці і призери змагань отримали від керівництва Управління ДСНС кубки, медалі, грамоти та цінні подарунки.

 

 

    Перша допомога при опіках:

 Посадіть або покладіть постраждалого, негайно припиніть вплив високої температури;  негайно припиніть вплив високої температури.  Обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого, особливо взимку.  Якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати.  До обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їх краї).  Всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу.  Дайте людині знеболювальний засіб для запобігання виникнення больового шоку.  Постраждалому давайте вживати рідину в достатній кількості.  Перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв. до прибуття швидкої допомоги. Запам’ятайте! Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами, оліями або маслами! Не проколюйте пухирі!

 

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

 

Шановні батьки ! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки у побуті. Це варто зусиль! Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

За статистикою, в нашій країні в мирний час нещасні випадки призводять щодня до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу школярів і щороку – майже двох тисяч юних громадян! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

 

 Бережіть ліс від пожеж!

Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Пожежа надзвичайно небезпечна навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Для запобігання пожежам ліс необхідно очищають від хмизу, сухостою, сміття, влаштовують спеціальні протипожежні смуги (бар’єри), на пісках і супіщаних землях вирощують стійкіші проти вогню листяні насадження, щоденно здійснюється наземне патрулювання лісових масивів та інше. Проте, зусиль одних лісокористувачів недостатньо. Як свідчить статистика, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі. З метою попередження пожеж в лісогосподарських підприємствах щорічно складають прогноз пожежної обстановки на весняно-літній і осінній періоди, який систематично уточнюють і доповнюють за даними метеообстежень. На основі цього прогнозу розробляють протипожежні заходи захисту лісів. Так, при високому ступені пожежної небезпеки одним із кардинальних, але найбільш дієвих заходів є обмеження відвідування лісів населенням в пожежонебезпечний період та заборона в’їзду на територію лісового фонду транспортних засобів. Слід зазначити, що вжиття заходів обмеження відвідування лісів не являються обмеженням щодо користування об'єктами права власності народу, а є тимчасовими (на період високої пожежної небезпеки), невідкладними профілактичними заходами, спрямованими на запобігання виникненню лісових пожеж. Встановлення на дорогах, що ведуть в лісові насадження наочної агітації, аншлагів (заборонних знаків) з інформацією про заборону в'їзду в ліс, в межах пожежонебезпечного періоду, є результатом праці лісокористувачів і виконання ними функцій щодо охорони лісу. Разом з тим, тимчасова відмова від перебування у лісах, є найменшим, що можуть зробити громадяни для збереження лісу та зниження ризику виникнення пожеж в пожежонебезпечний період. Вогонь, відкинутого у лісі чи поблизу, недопалка, розпалене багаття, за кілька хвилин може знищити те, що росло десятиріччями. Заліщицький РВ Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звертається до усіх громадян: Утримайтесь від відвідування лісу у пожежонебезпечний період! Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини, то ж збережемо природні ресурси разом для наступних поколінь!

 

Звернення Заліщицького РВ Управління ДСНС України в Тернопільській області

Після війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби снаряди інженерні і артелерійські міни, гранати, патрони та ін.) Як правило, вони лежать у землі. Крім того, цей «арсенал» поповнюється боєприпасами, які не вибухнули на військових полігонах наших часів. Головну небезпеку в таких боєприпасах містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки. Від вологи, перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки - пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, іскри удару. Тому, якщо Ви виявили вибухонебезпечний предмет , до нього не можна навіть доторкатися – це дуже небезпечно. Знайдені боєприпаси (або предмети що схожі на них) повинні бути знешкоджені тільки спеціалістами . Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити Заліщицький районний відділ Упраління ДСНС України за тел. 101 або місцеві органи державної влади (сільради, райвійськкомати, віділення міліції,). Ваші дії після виявлення вибухонебезпечного предмету: - зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет. - обгородити місце знаходження вибухонебезпечного предмету. - Нікого не допускати до цього місця, для чого організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників органів влади. Виконання цих положень я та життя!?збережуть вам і оточуючим здоров’я.

 

Хлібним масивам надійний протипожежний захист

 Настав час жнив – гаряча пора для хліборобів. А ми в першу чергу хочемо наголосити на пожежній безпеці, бо значно розширюється коло питань, які потребують підвищеної уваги керівників господарств, приватних підприємств, орендарів-фермерів. Уникнути пожежі можна лише тоді, коли кожен, починаючи від керівника i закінчуючи рядовим працівником, буде сумлінно виконувати елементарні правила пожежної безпеки під час збирання урожаю і заготівлі грубих кормів. Тому, щоб не сталося біди, потрібно в кожному господарстві скласти i затвердити план протипожежного захисту врожаю. Усі працівники, які будуть задіяні на збиранні врожаю i скиртуванні соломи, повинні знати правила пожежної безпеки в обсязі програми пожежно- технiчного мiнiмуму. Техніка, задіяна у збиранні зернових, повинна обов’язково пройти техогляд, має бути оснащена справними іскрогасниками та первинними засобами пожежогасіння. Необхідний належний протипожежний режим в місцях збирання врожаю, охорона хлібних полів і скирт. Слід мати на увазі, що в період збирання врожаю категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та залишків соломи часто призводять до пожеж на сусідніх полях, вимкнення повітряних ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісосмугових насаджень. Державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Так 12.07.2015 року в селі Синьків виникло загоряння післяжнивних залишків яке перекинулося на посіви пшениці та лісові засадження. Загальна площа пожежі становила 16 гектарів. Матеріальні збитки від пожежі становлять 30 тисяч гривень. Заліщицький районний відділ Управління ДСНС України у Тернопільській області звертається до сільгоспвиробників з попередженням: «ПАМ'ЯТАЙТЕ про небезпеку, що може виникнути саме через Вашу безвідповідальність. Чи варто легковажити питаннями пожежної безпеки, тим самим наражаючи на небезпеку людське життя, майно та матеріальні цінності? ПАМ'ЯТАЙТЕ, ПОЖЕЖУ ЛЕГШЕ ПОПЕРЕДИТИ, НІЖ ПОГАСИТИ!» І, як доводить практика, перестороги не є марними. Адже за лічені хвилини вогонь здатен звести нанівець багатоденну кропітку працю хлібороба. Пам’ятайте, що тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки відверне біду – виникнення пожежі на хлібному полі.

 

Заліщицький РВ УДСНС України закликає громадян дотримуватися правил безпеки під час пожежонебезпечного періоду!

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла, посушлива погода. Таким чином на значній території держави рівень пожежної небезпеки сягне максимальних позначок - 4-5 класу.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі у екосистемах, лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Варто пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

 

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

-залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

-заправляти у лісі, лісопосадках паливні баки під час роботи двигуна;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

 

Якщо  ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

 

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

 

 

8 липня рятувальники провели тактико-спеціальні навчання у спальному корпусі Заліщицького обласного комунального дитячого санаторію.

Вогнеборці практично відпрацювали навички гасіння пожеж в закладах з масовим перебуванням людей.

 

До проведення навчання було залучено особовий склад Заліщицького районного відділу 15-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління,  а також обслуговуючий персонал об’єкту.

Одним із завдань таких навчань було досягнення злагодженості у роботі вогнеборців та працівників організацій під час виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.

Пожежно-рятувальна операція складалась з декількох етапів, зокрема, проведення пошукових робіт з виявленням потерпілих та безпосереднього гасіння пожежі.

Підводячи підсумки даного заходу, фахівці Служби порятунку детально розглянули та проаналізували кожен етап, адже у випадку реальної загрози від чітких і злагоджених дій людей залежить безпека дітей.

На завершення рятувальники розповіли, яких елементарних правил пожежної безпеки слід дотримуватися, щоб уникнути біди.

 

 

Виробнича безпека в агрокомплексі

Безпека праці в рослинництві

На даний час одержання продукції рослинництва об’єднано в комплекс заходів і засобів за різноманітними ознаками:

— часовими — роботи цілорічні з сезонними особливостями;

— кадровими — участь від керівників різних рівнів до робітників за різними професіями;

— технічними — уніфіковані чи спеціалізовані технології та устатковання;

— організаційними — підготовка персоналу, техніки, будівель, виробничих площ (полів, плантацій, складських приміщень тощо) та іншими.

Усі зазначені складові загального процесу характеризуються специфічними виробничими небезпеками. Відповідними нормативними актами і технічною документацією визначено вимоги безпеки до технологічних процесів, що застосовуються в рослинництві. Зокрема, встановлено вимоги безпеки щодо використання пестицидів і мінеральних добрив, під час обробки ґрунту, сівби, садіння та догляду за посівами, збирання зернових, зернобобових і круп’яних культур, їх післязбирального дороблення та зберігання, збирання та заготівлі соломи, сіна, сінажу і силосу, вирощування та збирання цукрових буряків, картоплі, закладання та вирощування багаторічних насаджень і збирання врожаю, виконання робіт у захищеному ґрунті.

Організаційні заходи

Стосовно організаційних заходів, що їх мають здійснювати відповідні особи, наприклад, при підготовці та проведенні весняних польових робіт, то доцільно здійснити таке:

— провести інструктивні семінари-наради з керівниками і фахівцями сільськогосподарських підприємств і організацій (далі — підприємства) та фермерських господарств, на яких проаналізувати допущені раніше порушення вимог охорони праці, обговорити обставини і причини нещасних випадків;

— вимагати від керівників підпорядкованих підприємств розробити організаційно-технічні заходи із забезпечення безпеки праці на час підготовки і проведення польових робіт;

— забезпечити безумовне виконання вимог Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.01-12), інших законодавчих і нормативно-правових актів, що містять вимоги безпеки та гігієни праці в цій галузі;

— при виконанні ґрунтообробних, посівних, збиральних робіт керуватися вимогами, викладеними виробниками в технічній документації (описах, паспортах, інструкціях з експлуатації) використовуваних засобів мобільної сільськогосподарської техніки, технологічного устатковання;

— перед початком весняно-польових і збиральних робіт проводити з працівниками позапланові інструктажі з охорони праці за професіями і всіма видами виконуваних ними робіт. Не допускати до роботи працівників, котрі не пройшли належного навчання та перевірки знань з питань охорони праці;

— створити комісії та провести приймання підготовленої для проведення робіт техніки, зокрема, на її відповідність вимогам безпеки праці. Не допускати до експлуатації трактори, сільськогосподарські машини і агрегати, що не відповідають вимогам безпеки, не пройшли технічного огляду уповноваженими на це особами;

— до початку роботи перевірити на герметичність з’єднань усі машини, механізми та апаратуру для внесення добрив. При використанні рідких мінеральних добрив вжити заходів з очищення, промивання та перевірки на підтікання чистою водою всі ємності, трубопроводи, шланги, крани, насоси, форсунки, інші деталі машин для внесення добрив;

— до експлуатації технічних засобів застосування пестицидів і агрохімікатів (спеціальних машин, механізмів і пристроїв для обробки об’єктів пестицидами та внесення органічних і мінеральних добрив) допускати працівників, котрі пройшли необхідне навчання, інструктаж, стажування, перевірку знань з питань охорони праці, медичний огляд та забезпечені відповідними засобами індивідуального захисту;

— не допускати випадків залучення до роботи з пестицидами та агрохімікатами осіб молодше 18 років, а також працівників, котрі мають медичні протипоказання; вагітних жінок, матерів, які годують груддю. При отруєнні пестицидами надається перша долікарська допомога, що включає само- і взаємодопомогу, яку здійснюють самі працівники, а також допомога, яку надають медики;

— приміщення для роботи з пестицидами і протруєним насінням, мають бути обладнані проточно-витяжною вентиляцією, робочі місця — місцевими аспіраційними пристроями;

— усі місця роботи з пестицидами і мінеральними добривами (завантаження, розвантаження, приготування, розведення, змішування) слід забезпечити медичними аптечками (вміст аптечки першої долікарської допомоги наведено в Додатку 13 до Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСанПіН 8.8.1.2.001-98). Застосування пестицидів у теплицях дозволяється тільки після проведення всіх робіт з догляду за рослинами та за умови відсутності осіб, які не займаються обробкою;

— забезпечити контроль за дотриманням працівниками вимог інструкцій з охорони праці, безпечних прийомів і методів праці, трудової і виробничої дисципліни; відсторонювати від роботи працівників, котрі не застосовують в необхідних випадках виданих їм засобів індивідуального захисту;

— складати маршрути пересування техніки з однієї ділянки виробництва на іншу;

— обладнати спеціальні місця для короткочасного відпочинку працівників у полі і вживання їжі;

— проводити передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв і механізаторів.

Заходи контролю

Відповідальним особам підприємств необхідно акцентувати увагу на забезпеченні технічної справності сільськогосподарської техніки, забороні експлуатації тракторів, не обладнаних електростартерним запуском двигуна, розробленню інструкцій та технологічних карт руху транспорту на полях і прилеглих територіях, визначенні місць для відпочинку працівників, стоянки автомобілів і сільгосптехніки, належного проведення інструктажів і навчання з охорони праці.

Посадові особи державного нагляду за охороною праці під час перевірок особливу увагу приділятимуть технічному стану сільськогосподарської техніки, а також стану дотримання вимог безпеки під час виконання польових робіт.

Посадові особи санітарно-епідеміологічного нагляду (спільно з адміністративними посадовцями) звертатимуть увагу на:

— санітарно-гігієнічний стан ремонтно-механічних майстерень, забезпечення їх санітарно-побутовими приміщеннями;

— умови зберігання, правильність транспортування та використання пестицидів і агрохімікатів. Для обробки культур, при вирощуванні яких використовується ручна праця, повинні в першу чергу застосовуватися малотоксичні та малолеткі пестициди;

— умови для приготування і вживання їжі, транспортування харчових продуктів, забезпечення в достатній кількості столовим і кухонним посудом, миючими і дезінфікуючими засобами;

— забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими необхідними засобами індивідуального захисту та організацію централізованого прання спецодягу;

— організацію і проведення гігієнічного навчання та виховання, обов’язкових медичних оглядів і дотримання особистої гігієни працівників.

Поширені порушення

Плануючи та забезпечуючи вжиття заходів з профілактики виробничого травматизму, професійної захворюваності, аварійності, роботодавець або уповноважені ним відповідальні особи мають взяти до уваги, що до найбільш поширених порушень нормативів безпеки праці при механізованих виробничих процесах у рослинництві належать:

— відсутність попереджувальних знаків і написів про наявні небезпеки на об’єктах;

— відсутність інструкцій з охорони праці, технічних описів та інструкцій з експлуатації машин та обладнання;

— несправність механізмів керування та гальмівних систем мобільних засобів механізації (на тракторах, комбайнах тощо);

— відсутність захисних пристроїв на рухомих частинах машин та обладнання;

— несправність пускових і блокувальних пристроїв;

— несправність електроприводів та пускорегулювальної апаратури, машин і механізмів;

— пошкодження електрообладнання;

— відсутність двостороннього зв’язку на агрегатах, де зайнято більше двох працівників;

— несправність тягово-зчіпних пристроїв на мобільних агрегатах;

— відсутність або несправність захисних огороджень на мобільних робочих місцях;

— несвоєчасне випробування підіймально-транспортних механізмів;

— відсутність захисних пристроїв на охолоджених і нагрітих частинах машин та обладнання;

— несправність (відсутність) вентиляційного та опалювального обладнання;

— несправність інструменту, пристроїв, тари тощо;

— неогороджені робочі місця на висоті;

— недостатня освітленість робочих місць;

— відсутність (неефективність) засобів захисту від дії шуму та вібрації;

— відсутність (несправність) огороджень та засобів контролю під час зберігання пестицидів, агрохімікатів та інших отруйних речовин;

— відсутність блискавкозахисту на токах, скиртах, складах тощо;

— відсутність (невідповідність технічним регламентам, стандартам, технічним умовам) засобів колективного та індивідуального захисту, спецодягу, спецвзуття;

— відсутність заземлення на електрообладнанні, зернозбиральних комбайнах, місткостях для зберігання та перевезення паливо-мастильних матеріалів;

— необладнаність транспортних засобів, які використовують під час перевезення людей та матеріалів;

— несправність (відсутність) засобів доступу на робочі місця і до місць обслуговування;

— відсутність обладнаних місць відпочинку;

— незадовільний стан доріг і шляхів;

— захаращеність та незадовільний стан робочих місць і майданчиків.

Зазначені вище порушення вимог безпеки перш за все відбуваються при виконанні робіт підвищеної небезпеки, що застосовуються у сільськогосподарському виробництві в цілому та в рослинництві зокрема.

Перелік цих робіт такий:

— електрозварювальні роботи;

— роботи в охоронних зонах ліній електропередач;

— електромонтажні роботи на незнеструмлених електроустановках;

— роботи з легкозаймистими, займистими та вибухонебезпечними речовинами;

— транспортування балонів, посудин із стисненими, скрапленими, отруйними, вибухонебезпечними та інертними газами, їх заповнювання та ремонт;

— обслуговування агрегатів і котлів, що працюють на газі та рідкому паливі;

— роботи, пов’язані з обслуговуванням, експлуатацією та ремонтом компресорних і холодильних установок, що працюють на вибухонебезпечних та токсичних газах;

— зливання, очищення, нейтралізація резервуарів, тари та інших ємностей з-під нафтопродуктів, кислот, лугів та інших шкідливих речовин, зокрема, радіоактивних;

— роботи з отруйними, шкідливими, токсичними та активними речовинами;

— роботи щодо дезактивації, дезинсекції, дератизації та дезінфекції приміщень;

— обробляння деревини та інших матеріалів антисептичними та вогнезахисними сумішами і речовинами;

— вулканізаційні роботи;

— роботи, пов’язані з виготовленням, зберіганням, транспортуванням та застосуванням агрохімікатів, пестицидів;

— гасіння вапна;

— обслуговування дробарок, сортувальних, фасувально-пакувальних, змішувальних, варильних, сепараторних механізмів;

— випробування та обслуговування парових і водогрійних котлів, трубопроводів гарячої води, теплообмінників, тепломеханічного устатковання, посудин, що працюють під тиском;

— роботи у колодязях, траншеях, котлованах, бункерах, камерах і колекторах;

— роботи у замкненому просторі (вмістищах, боксах, трубопроводах);

— роботи щодо очищення від снігу та пилу дахів будівель за відсутності на них захисної огорожі;

— вантажні роботи за допомогою машин і механізмів;

— монтаж, демонтаж і накачування шин автотранспортних засобів;

— обслуговування і ремонт елементів підвіски автомобілів, гідропідіймачів на автомобілях-самоскидах та самоскидних причепах, їх знімання і встановлення;

— управління тракторами та іншими мобільними засобами;

— проведення робіт у силосах, призначених для різної сільськогосподарської продукції, у вагонах-зерновозах;

— роботи з розвантаження, складання і зберігання зернових та олійних культур, висівок, макухи насипом і в тарі.

 

Cтраховийексперт                                                                     І.Я.Курган

 з охорони праці

 

 

Інформація щодо потерпілих внаслідок нещасного випадку, який стався на території нафтобази  у Київській області  

8 червня на території нафтобази ТОВ «Побутрембудматеріали» у смт Глеваха Васильківського району Київської області виникла пожежа, в результаті якої постраждали працівники підприємства.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.06.2015 №583-р створено Урядову комісію з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Директор виконавчої дирекції Фонду В.Акопян увійшов до складу зазначеної Урядової комісії.

Фахівці виконавчої дирекції Фонду виїхали на місце аварії та побували у Васильківській міськрайонній лікарні. Відпрацьовано забезпеченість ліками і коштами на лікування потерпілих, проблемні питання відсутні.

Всі потерпілі, які знаходяться у лікувальних закладах, отримують необхідну медичну допомогу за рахунок коштів Фонду.

За попередньою інформацією 5 потерпілих (в т.ч. 1 – смертельно) є працівниками підприємств ТОВ «Парком Транс» та ТОВ «Укртрансоіл», що входять у групу компаній «БРСМ-Нафта», а також 2 працівника пожежного потягу ДСНС м. Козятин Вінницької області.

Потерпілі пожежники є військовослужбовцями ДСНС, на яких не поширюється юрисдикція Фонду.

 Cтраховийексперт

 з охорони праці                                                               І.Я.Курган

 

Якщо пожежа застала вас у приміщенні:

  • ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;
  • обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;
  • щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення і приймайте заходи до порятунку;
  • присядьте, глибоко вдихніть повітря, розкрийте вікно, висуньтеся та кричіть "Допоможіть, пожежа!", а якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;
  • якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері);
  • якщо ви знаходитесь у висотному будинку не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі, використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами

 У всіх випадках, якщо ви в змозі, викличте пожежну команду (телефон-101)

 

Правила користування побутовими нагрівними електроприладами

 

  У кожному будинку є електричні прилади для користування у побуті. При неправильному використанні цих електроприладів може виникнути пожежа. Щоб цього не сталося, слід знати i виконувати такі правила безпечного користування ними, а саме: 1. Користуйтеся тільки справними електроприладами. 2. Не вмикайте одночасно велику кiлькiсть електроприладів. Від цього перегріваються електропровідники, i може виникнути пожежа. 3. Не ставте поблизу легкозаймисті предмети i матеріали: від нагрітих електроприладів вони можуть загорітися. 4. Не залишайте електроприлади без нагляду. 5. Праски та iншi електронагрiвальнi прилади ставте на металеві та керамiчнi підставки. Якщо в електричному приладі з'являється iскрiння або чути запах горілої гуми, його негайно слід вимкнути з розетки. Статистика свідчить, що через несправність та неправильну експлуатацiю електронагрiвних приладів щороку виникає близько 25% від усієї кiлькостi пожеж. Особливо гострою ця проблема є тепер, коли внутрiшнiй ринок України заповнений електротехнічними виробами іноземного виробництва сумнiвноiї якостi, без відповідних сертифікатів. Значна частина їх не має пристроїв захисту та виконана без дотримання елементарних вимог пожежної безпеки. Аналіз пожеж свідчить про те, що найбільш небезпечними елементами електричного устаткування є проводи, кабелі та шнури живлення. Виникнення пожеж через займання шнурів живлення електричних приладів відбувається внаслідок короткого замикання, перевантаження, пошкодження провiдникiв у місцях кріплення арматури до приладів або штепсельних вилок. Шановні краяни! Будьте обережні, бережіть своє життя і майно від вогню!

 

Начальник Заліщицького районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області Андрій Пачва

 

В Україні, за останні два тижні внаслідок пожеж у екосистемах загинуло 4 людини

 

Шановні громадяни! Дуже часто спалювання сухостою переростає у великомасштабні пожежі. Особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. У населених пунктах спалювання трави може перерости в неконтрольоване горіння і нести загрозу знищення житлових будинків і життя людей.

Тільки за березень цього року зафіксовано понад 3,1 тис. випадків загорянь внаслідок спалювання сухої трави і побутових відходів, внаслідок яких були знищені значні лісові масиви, житлові та господарські будівлі.

 

Крім того, пожежі у природних екосистемах пов’язані не тільки з економічними збитками, завданню шкоди довкіллю, а й призводять до трагічних випадків. Тільки за останні два тижні внаслідок такого роду пожеж загинуло 4 людини.

 

У зв'язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу і становлять небезпеку для життя людей.

 

Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

 

Якщо  ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». 

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

 

Заліщицькмй районний відділ Управління ДСНС України у Тернопільській області провів навчання. 

 

Відповідно до доручення голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 31 січня 2015 № 3 «Про проведення перевірок у сфері цивільного захисту» рятувальники спільно з працівниками управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА 11-12 березня перевірили готовність пунктів управління, захисних споруд, планів цивільного захисту та планів реагування на надзвичайні ситуації у Борщівському та Заліщицькому районах.

 

Під час перевірки проведені практичні відпрацювання планів реагування на надзвичайні ситуації. В ході тренувань було досягнуто злагодженості в роботі керівного складу формувань, робітників, службовців та персоналу при виконанні заходів по реагуванню на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

Підсумки заходів підвели на засіданнях районних комісій з питань ТЕБ та НС.

 

Своєчасно інформуйте про виявлення вибухонебезпечних предметів 

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:
- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;
- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;
- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);
- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;
- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:
- торкатися предмету і пересувати його;
- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
- заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;
- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.

 

 

Як діяти, якщо ви почули сигнал оповіщення «Увага всім!»

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення по мережі провідного радіомовлення, а також через місцеві телерадіомовні, телевізійні станції та радіостанції ультракороткохвильового діапазону. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби, що є сигналом "Увага всім!". Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення. На кожний випадок надзвичайних ситуацій готуються варіанти повідомлень. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукового сигналу "Увага всім!".

 

 

 

Заліщицький РВ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області повідомляє:

 

При першій можливості покиньте разом із сім’єю небезпечну зону. У разі неможливості виїхати особисто, відправте дітей і родичів похилого віку до родичів, знайомих. Необхідно взяти із собою всі документи, коштові речі та цінні папери.

Підготовку до перебування у зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати «екстрену валізку» з речами,які можуть знадобитись при знаходженні у зоні НС або при евакуації у безпечні райони.

Підготовка квартири, будинку:

·           нанести захисні смуги зі скотчу (паперу, тканини) на віконне скло для підвищення його стійкості до вибухової хвилі та зменшення кількості уламків і уникненню травмування у разі його пошкодження;

·           по можливості обладнайте укриття у підвалі, захистіть його мішками з піском, передбачте наявність аварійного виходу;

·           при наявності земельної ділянки обладнайте укриття на такій відстані від будинку, яка більше його висоти;

·           створити вдома запаси питної та технічної води;

·           зробити запас продуктів тривалого зберігання;

·           додатково укомплектувати домашню аптечку засобами надання першої медичної допомоги;

·           підготувати (закупити) засоби первинного пожежогасіння;

·           підготувати ліхтарики (комплекти запасних елементів живлення), гасові лампи та свічки а випадок відключення енергопостачання;

·           підготувати (закупити) прилади(примус) для приготування їжі у разі відсутності газу та електропостачання;

·           підготувати необхідні речі та документи на випадок ектренної евакуації або переходу до захисних споруд цивільної оборони або інших сховищ (підвалів, погребів тощо);

·           особистий транспорт завжди тримати у справному стані і з запасом палива для виїзду у небезпечний район;

·           при  наближенні зимового періоду необхідно продумати питання щодо утеплення квартири, будинку у випадку відключення централізованого опалення.

 

Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

Необхідно:

·      зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;

·      не сповіщати про свої майбутні дії (плани) малознайомих людей, а також знайомих з ненадійною репутацією;

·      завжди мати при собі документ (паспорт) що засвідчує особу, відомості про групу крові своєї та близьких родичів, можливі проблеми  зі здоров’ям (алергію та медичні препарати тощо);

·      знати місце розташування захисних споруд цивільного захисту поблизу місця проживання, роботи, місця частого відвідування (магазин, ринок, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності старатися як найменше заходитись поза місцем проживання, роботи та малознайомих місцях;

·      при виході із приміщень, пересування сходами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватись правила правої руки (які при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, перестарілим людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття укриття;

·      уникайте місця скупчення людей;

·      не вступайте в суперечки з незнайомими людьми, уникати можливих провокацій;

·      у разі отримання будь-якої інформації від органів державної влади про можливу небезпеку або заходи щодо підвищення безпеки передати її іншим людям (за місцем проживання, роботи, тощо);

·      при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покидати свій район;

·      у разі появи підозрілих людей (не орієнтуються на місцевості, розмовляють з акцентом, не характерна зовнішність, протиправні та провокативні дії, проведення незрозумілих робіт тощо) негайно інформувати органи правопорядку, місцевої влади військових;

·      у разі потрапляння у район обстрілу сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо). У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища та укриття – лягти на землю головою в сторону, протилежну вибухам. Голову прикрити руками (за наявності, для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з укриття до кінця обстрілу;

·      надавати першу медичну допомогу іншим людям у разі їх поранення. Визвати швидку , представників ДСНС України, органів правопорядку за необхідності військових;

·      у разі, якщо ви стали свідком поранення або смерті людей, протиправних до них дій(арешт, викрадення, побиття тощо) постаратися з’ясувати та зберегти як найбільше інформації про них та обставини події для надання допомоги, пошуку, встановлення особи тощо. Необхідно пам’ятати, що Ви самі або близькі Вам люди, також можуть опинитися у скрутному становищі і будуть потребувати допомоги.

  Не рекомендується :

·   підходити до вікон, якщо почуєте постріли;

·   спостерігати за ходом бойових дій;

·   стояти чи перебігати під обстрілом;

·   конфліктувати з озброєними людьми;

·   носити армійську форму або камуфльований одяг;

·   демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;

·   підбирати покинуті зброю та боєприпаси.

 

Екстреннаваліза

 

Що повинно входити у екстренну валізу

Екстрена валіза, як правило, являє собою міцний і зручний рюкзак від 25 літрів і більше, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Всі речі повинні бути новими (періодично поновлюваними) і не використовуватись у повсякденному житті. Екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.д. Вантаж у рюкзаку треба укладати рівномірно. Добре мати рюкзак з “підвалом” (нижнім клапаном).

У рюкзак рекомендується покласти наступне:

·        копії важливих документів в поліетиленовій упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів ? паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких;

·        кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей;

·        дублікати ключів від будинку і машини;

·        карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв'язку і зустрічі в умовленому місці зустрічі вашої родини;

·        засоби зв'язку та інформації (невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і БМ діапазоні) та елементи живлення до радіоприймача (якщо потрібні);

·        ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничка, свічки;

·        компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним);

·        багатофункціональний інструмент, що включає (лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо);

·        ніж, сокира, сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.д.);

·        декілька пакетів для сміття, об'ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати;

·        рулон широкого скотчу;

·        упаковка презервативів. Презерватив, за необхідності, може використовуватись для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємкостей від комах та піску, перенесення води, прокладки, рятувального жилету на воді тощо;

·        шнур синтетичний 4-5 мм , близько 20 м;

·        блокнот і олівець;

·        нитки та голки;

·        аптечка першої допомоги. До складу аптечки обов’язково повинні входити: бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), пенталгін (знеболююче), супрастин (алергія), иммодиум (діарея), фталазол (шлункова інфекція), альбуцид (краплі для очей), жгут, шприци тощо; ліки що Ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків);

·        одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях), зручне, надійне взуття;

·        міні-палатка, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце);

·        засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір;

·        приналежності для дітей (якщо необхідні);

·        посуд (краще металевий): казанок, фляга, ложка, кружка;

·        запас їжі на кілька днів - все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (не швидкопсувні), на приклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад (з горіхами), жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви), якщо дозволяє місце - крупа перлова, гречана, рис довгозерний, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати, горілка, спирт питний;

·        запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною).

У літніх людей, інвалідів та дітей є особливі потреби. За необхідності, цей список доповнюється і коригується. Із практики, загальна вага “Екстреної валізи” не повинна перевищувати 50 кілограмів.


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Земельні ділянки для

учасників АТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актуальна тема