Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

 


   http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну

Новини

Роздрукувати 17.05.17 | 16:40

Степан Барна: Безвіз – це виконання Порошенком своєї обіцянки

Отримання Україною безвізового режиму з країнами Європейського Союзу є беззаперечним свідченням того, що запропонований керівництвом держави курс розвитку, уже має практичний позитивний ефект для наших громадян. На цьому наголошує голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Безвіз «на практиці» означає, що більше не треба буде платити консульський збір, збирати численні документи, вдаватися до послуг сумнівних візових центрів, платити гроші.

Глава держави Петро Порошенко, для якого безвіз був основною обіцянкою під час виборів заявив, що цю подію можна вважати поверненням України до історичного місця в складі країн Європи, а не лише про перетин кордонів без віз. Також Порошенко вважає, що безвіз для українців варто по-філософські сприймати в якості остаточного оформлення розлучення з Російською Федерацією.

Варто зазначити, що цьому рішенню передували внутрішні перешкоди в самій державі. За словами Петра Порошенка, деякі «єврооптимісти» привселюдно звертались до керівників Європейської комісії та ЄС, закликаючи не погоджувати рішення про безвізовий режим з Україною. Крім того, свій вплив, як зауважив Петро Порошенко, мали такі зовнішні сили як антиєвропейські політичні діячі в країнах Євросоюзу, які були проти безвізу з Україною. Адже політикам безвіз не потрібен - вони подорожують з дипломатичним паспортом. Для українців безперешкодною перепусткою до ЄС стає біометричний паспорт.

«На сьогоднішній день кількість українських громадян з відкритими шенгенськими візами складає близько 3,5 млн осіб, а це близько 10% дорослого населення. Стільки ж уже отримали біометричний паспорт», - зазначає Степан Барна. - Цей документ дозволяє зранку, випивши каву у Збаражі чи Чорткові, увечері того ж дня пити пиво у Празі або ж вино у Парижі».

Лише протягом минулого року наші співгромадяни перетнули державний кордон з країнами Європейського Союзу понад 15 мільйонів разів. «Тобто комунікація України з Європою є дуже тісною на практичному рівні. Що дає отримання безвізу? Тепер ми можемо говорити про реально відкриті двері у цивілізований світ», - вважає Степан Барна.

На його думку, з отриманням Україною безвізового режиму з ЄС, можна очікувати суттєве зменшення кількість відмов.

«На прикладі дружньої нам Грузії бачимо, що за перший місяць безвізу на кордоні повернули назад лише 26  або 0,2% . Для порівняння, до безвізу щомісяця відмову отримувало 12% грузинів», - зазначає Степан Барна.

Таким чином і українці спокійно можуть готуватися до подорожі й не боятися, що тобі відмовлять у візі. «Саме поняття віза для українців стає таким само анахронізмом як і «совок», - підсумував Степан Барна.

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

Актуальна тема