Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 18.11.19 | 14:50

У гуртку "Вступ до робототехніки" проведено відкрите кейс-заняття "Залізничний транспорт. Творче завдання: Залізничний переїзд із шлагбаумом"

В рамках Школи педагогічної майстерності та Міжнародного тижня науки та миру у гуртку "Вступ до робототехніки" проведено відкрите кейс-заняття "Залізничний транспорт. Творче завдання: Залізничний переїзд із шлагбаумом".

Діти ще раз пригадали все, що знають про залізничний транспорт, його види і призначення. А також, що для того, щоб поїзд міг зрушити з місця та відправитися в потрібному напрямку, необхідна спеціальна дорога, тобто залізниця. Адже поїзд рухається рейковими шляхами.

Говорили і про те, що залізниця – це не лише рейки зі шпалами, вона має і інші штучні споруди. Це мости, тунелі, естакади, шлагбауми. Залізнична дорога може мати один шлях, а може і декілька.

Перегортаючи історичну сторінку дізналися, що залізниця з’явилася в XVII-XVIII ст. і то лише в великих містах Європи. Та й на сучасну залізничну дорогу вона була мало чим схожа. Це був вагон на рейках, який тягнув кінь, а керував цим процесом кучер. Цікавою для дітей стала інформація, що вперше через залізничну станцію Бірки-Великі пройшов паротяг в напрямку від Тернополя до Підволочиська 4 листопада 1871 р. Ця залізнична лінія допомогла сполучити внутрішні райони Австро-Угорщини із залізничною мережею Росії. Це був непростий проект, адже за короткий час між Тернополем і Підволочиськом було проведено величезний обсяг інженерно-вишукувальних, проектних, земляних та будівельно-монтажних робіт для прокладання залізничного полотна. Зокрема в районі залізничної станції Бірки-Великі перенесено русло р. Теребна, збудовано 5 мостів, декілька з них збереглися досі. Через Великі Бірки пролягла одноколійна ділянка цієї залізниці.

Під час творчого завдання вихованцям було запропоновано виконати дослідження, пов’язане із завданням з реального життя, тобто де використовуються залізничні переїзди із шлагбаумом, які вони бувають за будовою та призначенням і створити свій проект цієї конструкції, детально її описати, випробувати і при потребі вдосконалити.
Юні конструктори чудово справилися із завданням.

 

 

 

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/groups/728583123942097/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації