Тернопільська районна державна адміністрація
46009, м.Тернопіль, майдан Перемоги, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Святого Андрія святкували у Білій

13.12.2019 | 11:58

З давніх-давен день Святого Андрія оповитий різноманітними традиціями, що збереглися впродовж віків. Мандрівка в глибину народних свят, звичаїв та обрядів і була темою заходу в бібліотеці села Біла для людей поважного віку підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тернопільського району. Присутні з радістю згадували ігри та забави часів своєї молодості, ворожіння та обряди напередодні 13 грудня. Коротке відео про життя та апостольський шлях Андрія Первозваного показала бібліотекар села Гураль Т.І.. Вона також розповіла якими звичаями славляться новорічно-різдвяні свята.

more...

Від початку року на Тернопільщині стягнули понад 77 з половиною мільйонів гривень аліментів

13.12.2019 | 11:37

Більше 77 мільйонів 620 тисяч гривень аліментів стягнули державні виконавці Тернопільщини від початку 2019 року.

Нагадаємо, за несплату аліментів недобросовісним батькам, серед іншого, загрожує низка обмежень. Так, наразі понад 2400 осіб тимчасово позбавлені можливості виїжджати за межі України. Приблизно по стільки ж постанов діють щодо обмеження боржників у правах керувати транспортними засобами, користуватися зброєю, полювати.

more...

В Ігровиці і Плотичі були вечорниці

13.12.2019 | 09:52

Свято Андрія Первозванного вважається одним із найбільших і відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив до числа 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і покровителем жителів України. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці.

Вони проходять в ніч з 12-го на 13-е грудня

• За традицією, в цей вечір і ніч хлопці робили різноманітні дрібні капості дівчатам (викрадали і ховали предмети одягу, прикраси). З настанням темряви хлопці лякали їх на вулицях або стукали у вікна, говорячи на різні лади, намагаючись таким чином звернути на себе увагу.

• Дівчата ж в цей час займалися таємним обрядом — проводили ворожіння на судженого і на результат майбутнього сімейного життя.

А коли збирались разом, то веселились та співали пісень.

Отож, 12 грудня в ніч на Андрія в будинках культури с.Ігровиця та с.Плотича відбулися «Андріївські Вечорниці». Програму вечора було розпочато з розповіді про Андрія Первозванного. Потім всі разом співали пісень, розважалися, танцювали та ласували пампушками.

more...

Права і закони у твоєму житті

12.12.2019 | 16:09

Уже стало доброю традицією, що на початку грудня відзначають Всеукраїнський тиждень права. І це невипадково, адже 10 грудня – День прав людини, який у світі відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Заходи, які проводяться в бібліотеці, спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина.

12 грудня 2019 року до центральної бібліотеки завітали учні 6 класу з класним керівником Іриною Матвіїшин НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ». Для них було проведено годину права «Права і закони у твоєму житті».

more...

Пройшло засідання тридцять другої сесії Тернопільської районної ради

12.12.2019 | 15:55

Сьогодні, 12 грудня, відбулась тридцять друга сесія Тернопільської районної ради сьомого скликання. Засідання проводив голова районної ради Андрій Галайко.

У роботі сесії взяли участь депутати районної ради, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Осядач, начальники управлінь, відділів та служб районної державної адміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники поліції та інших правоохоронних органів, сільські, селищні голови, працівники виконавчого апарату районної ради та інші зацікавлені особи.

more...

Відбулось навчання секретарів сільських та селищних рад

11.12.2019 | 16:56

11 грудня 2019 року проходив семінар-навчання секретарів сільських та селищних рад. Під час заходу приватний нотаріус Юлія ДЕМКОВИЧ ознайомила присутніх із порядком вчинення нотаріальних дій та дій прирівняних до нотаріальних посадовими особами органів місцевого самоврядування. Начальник архівного відділу районної державної адміністрації Галина РОГАЧ доповіла про порядок формування номенклатури справ, діяльність експертних комісій та зберігання документації в сільських, селищних радах. Заступник керівника апарату - начальник відділу загального діловодства та контролю апарату районної державної адміністрації Світлана МІКІТІНА поінформувала про зміни в Інструкці з діловодства.

more...

Працівник районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучилися до Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства»

11.12.2019 | 15:28

11.12.2019 Фахівці із соціальної роботи Тернопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» яка відбулась на Центральній площі міста Тернополя. Цьогоріч захід проходив під гаслом «Дій Проти Насильства».

more...

Правила тимчасового виїзду за кордон, які стосуються дітей, чиї батьки розлучені або проживають окремо

11.12.2019 | 15:03

Якщо дитина виїжджає за кордон з батьком або матір’ю, з якими проживає

Якщо ви не перешкоджаєте другому з батьків бачитися з дитиною, то можете поїхати з нею за кордон на термін до одного місяця. Згода іншого з батьків у такому випадку не потрібна, однак, якщо відоме місце його проживання та якщо він належно виконує батьківські обов’язки, йому слід повідомити, куди ви їдете з дитиною, на скільки часу та з якою метою. При перетині кордону потрібно пред’явити рішення суду або  органу опіки і піклування про визначення місця проживання дитини.

more...

На засіданні постійної комісії районної ради обговорили важливі питання

11.12.2019 | 10:34

Сьогодні, 11 грудня, відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, фінансів і бюджету та міжбюджетних відносин. У її роботі взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Осядач, заступник голови РДА Андрій Колісник, голова районної ради Андрій Галайко, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники районних структур.

more...

На Тернопільщині триває обговорення пропозиції до проекту перспективного плану формування територій громад області

11.12.2019 | 08:57

Пропозиції до проєкту перспективного плану формування територій громад Тернопільської області обговорили 10 грудня, на нараді, яку провів голова обласної державної адміністрації Ігор Сопель.

Участь у заході взяли перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Осядач, голова районної ради Андрій Галайко, голови сільських, селищних рад району.

more...
Усього: 3562
Сторінка:  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  >>

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

 

   

Актуальна тема

Звернення до сільських, селищних голів

З метою популяризації здорового способу життя протягом березня - жовтня поточного року в Тернопільському районі впроваджується щорічна Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене».

Для учасників АТО та членів їх сімей працює гаряча лінія

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО готовий допомогти усім хто розшукує своїх рідних, знайомих чи колег

ДОРОЖНЯ КАРТА для проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих

Про проведення в районі заходів шостої  черги мобілізаційного розгортання

ІНФОРМАЦІЯ щодо розвитку туризму в Тернопільському районі

ЗМІНИ до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива 

Все про СУБСИДІЇ

Тернопільська районна державна адміністрація оголошує конкурс про надання супутніх  послуг у приміщенні центру надання адміністративних послуг

УВАГА ЗМІНЕНИЙ ГРАФІК прийому громадян у Тернопільській районній державній адміністрації