Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Ваучер – ще один шанс отримати професію людям після 45-ти


ВАУЧЕР – ЩЕ ОДИН ШАНС ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЮ ЛЮДЯМ ПІСЛЯ 45-ТИ

Новим Законом України «Про зайнятість населення» громадянам, старшим 45 років і які мають страховий стаж не менше 15 років, надано право на прискорене здобуття нової професії або підвищення кваліфікації. Відповідна процедура визначена прийнятою 20 березня цього року постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці».

В умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані у межах базової освіти, швидко застарівають. Так, у країнах Євросоюзу діє система безперервного навчання протягом життя. Відтепер і в Україні люди після 45 років з 15-річним чи більшим страховим стажем зможуть отримати в органах Державної служби зайнятості ваучери для оплати підвищення кваліфікації або ж навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів. Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2013 року — це 11470 гривень).

Слід зазначити, що дія вищезгаданого порядку не поширюється на:

·        осіб, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

·        осіб, які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

·        зареєстрованих безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням служби зайнятості.

Вибір форми та місця навчання з переліку навчальних закладів, що мають ліцензію на діяльність з надання освітніх послуг, здійснюється особою. На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

Міністерство освіти і науки кожен рік буде подавати до Державної служби зайнятості перелік закладів, які мають право навчати за спеціальностями і професіями, затвердженими постановою Кабміну. А Міністерство економічного розвитку щороку подаватиме Міністерству соціальної політики пропозиції щодо включення до такого переліку нових професій, потреба в яких відчувається на ринку праці.

Очікується, що вже цьогоріч ваучерами зможуть скористатися понад 600 жителів Тернопілля. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених у бюджеті фонду на відповідний рік.