Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Ринок праці: збільшилася кількість безробітних, у час карантину спрощено процедуру реєстрації в центрі зайнятості


З початку 2020 року в Тернопільській області загалом та Теребовлянщині зокрема  спостерігається ріст зареєстрованих безробітних. Так, протягом січня-серпня 2020 року послугами служби зайнятості скористались 1288 безробітних, що на 205 осіб  більше, ніж за відповідний період 2019 року.

Під час карантину з 18.03.2020 по 31.08.2020 в Теребовлянську районну філію Тернопільського обласного центру зайнятості звернулося  435 осіб (з них 23 – подали документи  електронною поштою).

Директор Теребовлянської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості Наталія Куц повідомила, що в умовах карантину, з метою попередження розповсюдження короновірусної інфекції (COVID-19), служба зайнятості перейшла на роботу у дистанційному режимі: фахівці служби надають інформаційні послуги, у тому числі й про можливості працевлаштування, у телефонному режимі і засобами інтернет-ресурсів, відмінено групові та масові заходи, працюють «гарячі» телефонні лінії (https://ter.dcz.gov.ua/novyna/uvaga-uvaga), на сайті і на Фейсбук-сторінці Тернопільської обласної служби зайнятості є покрокові інструкції, як зареєструватися у центрі зайнятості, надіславши відповідні заяви через е-mail (у полі тексту зазначивши прізвище, ім’я, по батькові та контактний телефон), а також використовуючи скриньку для кореспонденції, що є у приміщенні кожного місцевого підрозділу служби зайнятості (детальніше тут - https://www.dcz.gov.ua/novyna/proceduru-reyestraciyi-sproshcheno-dlya-zruchnosti-kliyentiv).

Важливо, що у період карантину для зручності клієнтів процедуру реєстрації було спрощено: не потрібно подавати копій документів – лише дві заяви (бланки тут: https://is.gd/6wW4ph та https://is.gd/o8O5Cg.); реєстрація відбувається у день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного; допомога по безробіттю призначається з першого дня реєстрації.

Також діють: Освітній портал служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/ та https://ter.dcz.gov.ua/novyna/zhyteli-ternopilshchyny-mozhut-skorystatysya-suchasnym-osvitnim-portalom-sluzhby-1).

Станом на 01 вересня 2020 року на обліку в Теребовлянській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості перебуває  474 безробітних. Серед них 50,1% жінки, 27,2 % –молодь віком до 35 років, 80,4% - особи, які проживають у сільській місцевості.

Протягом січня-серпня 2020 року 193 роботодавців області подали у службу зайнятості 704 вакансії, що на 215 вакансій менше ніж було у відповідному періоді 2019 року. З них 93% - від мінімальної до середньої  зарплати.

Станом на 01 вересня 2020 року актуальними були 57 вакансій, що у 2 рази менше, ніж було у відповідному періоді 2019 року і крім того значна кількість роботодавців призупинила укомплектовувати вакансії під час карантину.

На одне вільне робоче місце в середньому претендувало 8 зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості з початку 2020 року на постійні місця праці працевлаштовано 641 особу.  

З 10 серпня 2020   Теребовлянська районна філія Тернопільського обласного центру зайнятості запрацювала в штатному режимі.