Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Соціальні гарантії  Фонду соціального страхування України


       За традицією 3-го грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Це вияв гуманності, знак уваги і турботи про людей з вадами здоров’я. 

       Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю - це добра нагода підбити підсумки,  проаналізувати зроблене, замислитися над проблемами і визначити, що треба зробити для формування суспільства рівних можливостей для всіх громадян.

       Система загальнообов’язкового державного соціального страхування гарантує нашим громадянам соціальний захист, насамперед, право на страхові виплати в разі тимчасової або стійкої втрати професійної працездатності, на медичну та соціальну реабілітацію. Іншими словами, мета діяльності Фонду – збереження та відновлення здоров’я працюючої людини.

Одним з напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які стали інвалідами в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань.

      Під опікою Теребовлянського відділення перебувають 130 громадян,  що отримали стійку втрату професійної  працездатності  внаслідок виконання трудових обов’язків, які постійно проживають на території Гусятинського та Теребовлянського районів, з яких 5 осіб має I групу інвалідності, 10 осіб -  II групу та 67 осіб  - III групу інвалідності, 36 осіб поза групою та 12 осіб утриманці. Практично кожний другий з числа інвалідів – людина пенсійного віку.

      Відділення разом із  лікувальними закладами охорони здоров’я забезпечує людей з інвалідністю, згідно з призначеннями лікарів, повним обсягом медичних послуг: оплачує перебування в лікарнях, реабілітаційних і санаторно-курортних закладах; обслуговування лікарями вузького профілю та загальної практики. Також, за кошти Фонду люди з інвалідністю забезпечуються протезно-ортопедичними виробами, кріслами колісними, лікарськими засобами, окулярами та слуховими апаратами.

        Потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам I групи – щорічно, Фонд безоплатно надає, згідно з медичним висновком, путівку для санаторно-курортного лікування. Також, Фонд компенсує витрати на проїзд до місця санаторно-курортного лікування і назад.

        Втративши здоров’я, людина, опинившись в складній життєвій ситуації,  зазнає як матеріальних збитків, так і моральних страждань, потребує докладання додаткових зусиль для організації свого життя. Тож, вкрай важливо, аби навіть за таких обставин вона почувалася захищеною.

Свій обов’язок допомагати людям, які втратили здоров’я через травми на виробництві, ми прагнемо виконувати професійно та відповідально, допомагаючи не лише матеріально, а насамперед, уважним і чуйним ставленням, добрим словом і конкретними справами, а саме:

- впродовж  10 місяців 2019 року  особам було надано медико-соціальних послуг на загальну суму 462,216 тис. грн., з них:

- забезпечено лікування в лікувально-профілактичних закладах 5 особам на суму 77,959 тис. грн.;

- відшкодовано санаторно-курортне лікування 9 особам з інвалідністю на суму 119,947 тис. грн., що включає також компенсацію витрат на проїзд до місця санаторно-курортного лікування і назад;

- витрати на технічні та інші засоби реабілітації 9 особам з інвалідністю  на суму 59,424 тис. грн.;

- відшкодовано витрати на спеціальний медичний догляд 1 особі на суму 38,049 тис.грн.;

- забезпечено лікарськими засобами 2 особам на суму 16,401 тис. грн.;

- забезпечено постійний сторонній догляд –5 особам з інвалідністю на суму 98,877 тис. грн.;

-забезпечення на побутове обслуговування – 5 особам з інвалідністю на суму 49,438 тис.грн.;

Користуючись нагодою, Теребовлянське відділення управління Фонду соціального страхування України в Тернопільській області  бажає всім міцного здоров’я, оптимізму, родинного затишку, шанобливого й поважного ставлення.