Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Зернові токи – 2019


       Успішне проведення зернозбиральної компанії це завжди важливий екзамен не тільки для працівників сільськогосподарських підприємств і трудівників села, але і для всіх відповідальних за охорону праці й техніку безпеки на зернових токах.

        Працівники Теребовлянського відділення виконавчої дирекції Фонду акцентують увагу на посиленій безпеці під час зернозбиральної компанії, а також у місцях де звозять і зберігається зерно. Застерігаючи від нещасних випадків на зернових токах, проводять навчання працівників задіяних на роботах підвищеної небезпеки. У теперішній час зернові токи  обладнані електрифікованою зерноочисною сушаркою, газовою сушаркою, навантажувальною технікою. Електроустановки токові експлуатуються під відкритим небом і вимоги до їх надійності щодо електробезпеки є особливими.

      Страховий експерт з охорони праці Теребовлянського відділення побував на току СФНВГ «Коваль», звернув особливу увагу на дотримання безпечних і здорових умов праці. Тому, що відповідності із законом України «Про охорону праці» створення безпечних і здорових умов праці – основне завдання сьогодення.

      Правилами технічної експлуатації електроустановок передбачено щорічне випробовування ізоляції електродвигунів, комутаційних апаратів, кабелів, електропроводок токів з оформленням відповідного протоколу лабораторних вимірів опору ізоляції.

       Зерноочисні, навантажувальні установки на токах є пересувними і відповідно до «Правил будови електроустановок» повинні бути приєднаними до розподільних пристроїв гнучкими чотирижильними кабелями через чотириполюсні штепсельні роз’єми. Кожна установка повинна мати апарати захисту від коротких замикань (запобіжники, автоматичний вимикач), справність і відповідність яких підтверджується протоколами лабораторних випробовувань.

       На багатьох зернових токах експлуатуються установки для подрібнення зерна (ДКУ), причому приміщення в яких працюють такі установки, належать до вибухонебезпечних зон у зв’язку з тим, що суміш борошняного пилу з повітрям є вибухонебезпечною і електрообладнання таких електроустановок повинно відповідати вимогам правил.

      Захистом від статичної електрики, яка може виникати при роботі зерноочисної техніки є надійне заземлення всіх металевих частин устаткування.

       Важливою умовою безаварійної роботи електроустановок на зернових токах, упередження травматизму серед працівників також є наявність кваліфікованого персоналу. Проведення навчань і прийняття заліків у  задіяних на електроустановках..

 

                                                                                       

 

                                                                            А.Топільчук,

                                   страховий експерт з охорони праці Теребовлянського

                                            відділення управління виконавчої дирекції ФСС  в Т/о