Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Довідка про виконання районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2018 роки


      Службою у справах дітей райдержадміністрації  було розроблено, схвалено розпорядженням голови райдержадміністрації та затверджено рішенням сесії районної ради від 30.12.2015 року №40, районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2018 роки.

Питання захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема житлових та майнових прав, розвитку сімейних форм виховання, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, профілактики негативних явищ у дитячому середовищі визначено пріоритетними завданнями соціально-економічного  розвитку району.

Станом на  31.12.2018 року в районі на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації станом  перебувало 51 дитина-сиротата дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

38 -  у сім’ях опікунів та піклувальників,

6 - в прийомних сім’ях,

4- в дитячих будинках сімейного типу,

3 - на повному державному забезпеченні.

3 числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування : 8 дітей мають на праві власності житло, 49 дітей мають право на користування житлом (зареєстровані, мають заповіт, закріплене житло), 2 дітей житла не мають, з них 9 дітей перебувають на квартирному обліку. Крім того 2 дітей мають на праві власності земельні паї (здано в оренду).

 16 осіб (від 18 до 23 років) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають на квартирних обліках. За збереженням житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виносяться рішення про закріплення житла за дітьми та розпорядженням призначаються відповідальні особи.       

          В районі зроблено все можливе для успадкування майна і житла, яке могло бути успадковане дітьми-сиротами чи дітьми, позбавленими батьківського піклування, необхідну оплату здійснено з коштів, які отримують опікуни/піклувальники, прийомні батьки чи батьки-вихователі, а в окремих випадках з коштів виділених на дану програму. В кожному окремому випадку керівництвом бюро технічної інвентаризації та районними нотаріусами зроблено знижки для дітей вищезазначеної категорії. 

         На районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2016-2018 роки у 2016 році виділено 5000.00 (п’ять) тисяч гривень. У 2017 році кошти не виділялися.

         Дорученням голови районної державної адміністрації від 30.09.2016 року             № 42 «Про утворення комісії з вивчення стану житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» утворено та затверджено склад комісії з вивчення технічного стану житлових приміщень, що знаходяться у власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», а також розроблено графік вивчення технічного стану житлових приміщень, що знаходяться у власності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, згідно з яким проводяться та складаються відповідні акти, відповідно до якого обстежується житло даної категорії. Впродовж 2018 року проводилися 3  перевірки вивчення технічного стану житлового приміщення.

          У 2018 році на реалізацію даної програми виділено 10000.00 гривень (десять тисяч гривень), які використано у І півріччі повністю. З них:

- 1 прийомній дитині, та 2 дітям-сиротам, які виховуються в прийомній та опікунській сім’ї закуплено товари для проведення ремонту (придбано ламінат і супутні матеріали для заміни підлоги в кімнаті і шпалери для облицювання кімнати) та передано прийомним батькам та опікуну дітей.

        Досягнули  у 2018 році повноліття 6 дітей м.Теребовля – 1 дитина, с.Ласківці – 1 дитина, с.Могильниця – 1 дитина, с.Підгайчики - 1 (Теребовлянська ОТГ); с.Ладичин – 1 дитина (Микулинецька ОТГ), с.Золотники – 1 дитина (Золотниківська ОТГ). З них  1 дитина має право власності на житло, решта мають право користування житловими приміщеннями.

         З метою вивчення потреб у забезпеченні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа  упорядкованим житлом або соціальним житлом службою у справах дітей кожному органу місцевого самоврядування, де проживають діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, наголошено на необхідності реалізації власної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та надіслано копії програм. Рекомендовано провести аналіз контингенту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які у наступному році завершують перебування у відповідних закладах для таких дітей, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершується термін піклування над такими дітьми щодо наявності чи відсутності у них права на житло та визначення потреб у забезпеченні їх соціальним житлом, а також провести аналіз контингенту осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які завершують у наступному році навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах  І-ІУ рівня акредитації, строкову службу у Збройних Силах України або повертаються з установ, де відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, щодо наявності чи відсутності у них права на житло та визначення потреб у забезпеченні їх соціальним житлом.

        Службою у справах дітей ведеться облік нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також контроль за призначенням осіб відповідальних за збереженням житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

      При досягненні дітьми вищезазначеної категорії 16 річного віку, які не мають житла на праві власності, службою у справах дітей направляються повідомлення за місцем походження дітей про взяття їх на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до п.15 постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2011 року №365 «Про внесення змін до деяких рішень Уряду з питань обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов».         

         Завдяки субвенції з Державного бюджету у районний бюджет у 2018 році субвенцію з державного  бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання  житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа для 1 особи з числа дітей-сиріт придбано квартиру в м.Теребовля.

         Будівництво соціального житла в Теребовлянському районі не проводиться. Відповідно відсутній фонд соціального житла призначеного для забезпечення потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

 

 

Начальник служби у справах дітей

райдержадміністрації                                                              Лідія БОРЕЦЬКА