Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Неформальне навчання – можливість отримати документ про освіту


Здавалося б, працівники з великим досвідом  роботи та життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документу про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці.

 

Законом України «Про професійний розвиток працівників» в Україні визначено термін «неформальне професійне навчання працівників».

 

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

 

Всі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка.

 

Постановою Кабінету Міністрів України  затверджено «Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями». 

 

Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників здійснюється в центрах-суб’єктах визнання результатів неформального професійного навчання. Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики  від 16.03.2016 року № 256 Рівненський та Одеський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості набули статус суб’єктів оцінювання та підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничою професією «Кухар 3-6 розрядів».

 

У Теребовлянській філії Тернопільского обласного центру зайнятості на семінарах з безробітними та роботодавцями проводиться  роз’яснювальна робота.  Фахівці Теребовлянської філії Тернопільського обласного центру зайнятості  поінформували  про можливість отримати офіційний документ державного зразка. У серпні 2018 року Ольга Гулька та Марія Грубяк із села Ладичин отримали направлення на підтвердження кваліфікації, коли у Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ розпочалося оцінювання результатів неформального навчання за даною професією.

 

Ольга Гулька та Марія Грубяк старанно підготувалися до іспитів, заповнили анкети самооцінювання,  тому проявили хороші професійні якості перед кваліфікаційною комісією, добре виконали теоретичні і практичні завдання та  отримали документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за професією кухар.  На сьогодні продовжують працювати кухарями у місцевому  дошкільному закладі “Лелеченя” та  Ладичинській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

“Дякуємо службі зайнятості за  більші можливості професійного та кар’єрного росту“, - говорять пані Марія та Ольга.

 

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дасть змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надасть право громадянам отримати документ про професійно-технічну освіту за даною професією.