Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Пам'ятка! Дії у випадку (спроби складання) протоколу про корупцію


  Якщо Якщо до Вас завітав працівник правоохоронного органу та повідомив Вам про те, що у Ваших діяннях він вбачає ознаки корупційного діяння, дійте наступним чином:

·   Негайно проінформуйте свого безпосереднього керівника про візит до Вас працівника правоохоронного органу.

·   Зберігайте спокій та впевненість у Вашій бездоганності.

·   У ввічливій формі попросіть у нього пред’явити посвідчення, яке засвідчує його особу як працівника правоохоронного органу, який у відповідності з Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» має право на складання протоколу про скоєння корупційного діяння.

·   У випадку виникнення сумнівів щодо повноважень працівника правоохоронного органу, у ввічливій формі попросіть у нього повідомити номер телефону його безпосереднього керівника та з’ясуйте за вказаним номером, чи має право вказаний працівник повноваження на складання протоколу про корупцію.

·   Якщо працівник правоохоронного органу все ж таки наполягає на складанні протоколу про скоєння Вами корупційного діяння чи іншого правопорушення, пов’язаного з корупцією, не хвилюйтесь та зберігаючи спокій, надайте йому всю необхідну для складання протоколу інформацію.

·    Майте на увазі, що складання протоколу не є фактом, який підтверджує Вашу корумпованість.

·   Після складання протоколу обов’язково уважно прочитайте його та перевіряйте відповідність інформації, яка внесена до нього, та опис Ваших діянь, які визначаються, як корупція.

·   Ні в якому разі не йдіть на поталу працівника правоохоронного органу, який буде намагатися продиктувати Вам текст, який необхідно вписати в протокол в якості Вашого пояснення. Наприклад: «Вину свою признаю, прошу суд мене суворо не карати», або «Даю згоду розглянути протокол в суді без мої участі». Це позбавляє Вас права захищати та відстоювати свої права та інтереси.

·   Якщо Ви не згодні з описом Ваших дій, які ставляться вам у вину як корупція, обов’язково вкажіть це у Вашому поясненні, зробивши запис приблизно у такого змісту: « Умислу на скоєння корупційного правопорушення не мав, мети одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб не переслідував та такої вигоди не отримував».

·   Ви повинні знати, що у випадку складання на Вас протоколу про скоєння корупційного правопорушення, Ваш керівник зобов’язаний прийняти рішення щодо відсторонення Вас від виконання повноважень на посаді (а у випадку порушення кримінальної справи – обов’язково та негайно).

·   Ваше відсторонення від посади буде тривати аж до моменту винесення судового вироку).

·   Обов’язково прийміть участь у розгляді складеного на Вас протоколу в суді особисто, або із залученням адвоката захищайте свою честь та гідність.

·   Пам’ятайте, що Ви маєте право подати апеляційну скаргу до Апеляційного суду та касаційну скаргу ( по кримінальним справах) до верховного суду України на вироки (постанови) суддів нижчих інстанцій. Майте на увазі, що для цього у вас є десять діб (без врахування вихідних та святкових днів).

·   Якщо Ви впевнені у своїй не винуватості, обов’язково зверніться до відповідного прокурора з проханням подати протест на рішення суду, з яким Ви не погоджуєтесь.

·   Пам’ятайте, що шляхом подання апеляційної чи касаційної скарги до відповідних суддів, зверненням до органів прокуратури з проханням винести протест на рішення судів,3 Ви захищаєте не тільки своє право на зайняття посади державного службовця чи посадової особи місцевого самоврядування, а й свою честь, а також честь та авторитет влади, представником якої Ви є.

·   Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані знати, що у випадку набуття законної сили постанови суду про притягнення їх до адміністративної відповідальності за скоєння корупційного діяння, вони підлягають звільненню з відповідних посад у триденний термін.

·   Згідно прикінцевим положенням Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», будуть підстави для внесення до Вашої трудової книжки при звільненні запису про звільнення Вас за скоєння корупційного правопорушення.

·   Відомості про притягнення Вас до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у триденний строк з дня набирання відповідним рішенням суду законної сили Міністерством юстиції вносяться до Єдиного Державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

·   Наявність Вашого прізвища у цьому реєстрі позбавляє Вас найменшої можливості будь – коли в подальшому повернутись на державну службу.