Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Основа громадського контролю


Основа громадського контролю

 

Громадській контроль місць позбавлення волі є загальновизнаною необхідністю й умовою нормального функціонування і подальшого розвитку пенітенціарної системи. Соціальна реабілітація – повернення засуджених у суспільство, одержала визнаний пріоритет серед завдань кримінального покарання. Саме ці завдання і функції покладені на спостережні комісії. Спостережні комісії були створені ( точніше, - відтворені за зразком сформованих  у 60-і  роки) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429, що затвердила Положення про спостережні комісії.

В даний час спостережні комісії діють практично у всіх районах України. З визнанням значимості завдань комісій органами влади і місцевого самоврядування України їхня робота повинна одержувати усе більше визнання і підтримку. Головний принцип громадського контролю є - забезпечення відкритості виправних установ для суспільства представники якого беруть участь у вирішенні проблем забезпечення гуманних умов тримання, соціальної реабілітації засуджених. У цьому сенсі, суспільство через спостережні комісії і громадські організації, приймає на себе турботу над тими людьми, які порушили закон і показали, що не здатні жити за соціальними правилами і нормами. Засуджених позбавляють свободи лише на певний термін ізолюючи від суспільства. Але по закінченню терміну покарання, або раніше, вони звільняються і повертаються назад з тими ж проблемами і ставлення до правил  суспільного проживання. Вони повертаються до тих умов і кола людей, де було вчинено злочин. Зрозуміло, що без соціалізації (адаптації в суспільство), більшість таких людей просто приреченні на здійснення злочинів, подібних до тих, що вони вчиняли.

Злочинність росте і поширюється за рахунок рецидиву, руйнуючи суспільні цінності і правила. Змінити ситуацію законами і роботою державних органів неможливо - це може зробити, у своїх інтересах, лише саме суспільство. Цю місію виконують його представники – члени спостережних комісій. Найважливішою умовою для роботи в спостережній комісії є принцип добровільності, тому що допомогти іншій людині може тільки людина із щирими мотивами і бажаннями.

Підготував: Марцинів І.С. – зав. сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації – секретар спостережної комісії при райдержадміністрації;

Джерело: http://www.sposterejni.ru/posibnik.html?start=5