Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Довідка станом на 01.10.2016


         За даними органів місцевого самоврядування, на початок 2016 року в районі  проживає трохи більше 10 тисяч дитячого населення – осіб від 0 до 18 років.

        Єдина інформаційно-аналітична база «ДІТИ» функціонує безперебійно, працівниками систематично вносяться  оновлені дані на дітей - сиріт  та дітей позбавлених батьківського піклування,  а також дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, опікунів/піклувальників, прийомних батьків, кандидатів в усиновителі.

         Станом на 01.10.2016 року на первинному обліку перебуває 51 дитина-сирота та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 35 дітей влаштовано під опіку – піклування, 9 дітей влаштовано  на виховання в ПС та 2 дітей влаштовано в ДБСТ (Лановецького району), 5 дітей перебуває на повному державному забезпеченні (з них 1  дитина навчається в Буданівському професійному  ліцеї, 1 дитина в Тернопільському ВПУ сфери послуг  туризму, 3 – КУТОР «Тернопільський обласний будинок дитини», проводиться робота щодо всиновлення 3 дітей).   

           З 51 дітей вищезазначеної категорії 10 дітей мають на праві власності житло, 37 дітей мають право на користування житлом (зареєстровані, мають заповіт, закріплене житло), 4 дітей житла не мають. На обліку осіб, які потребують покращення житлових умов перебувають 5 дітей. Крім того 4 дітей мають на праві власності земельні паї (здано в оренду). У 2016 році  службою у справах дітей райдержадміністрації проведено роботу щодо спадкування житла за заповітом 1 дитиною, позбавленою батьківського піклування, яка влаштована в ПС Борщівського району, а також за позовом прокуратури району в Теребовлянському районному суді розглянуто 1 справу про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування за 1 дитиною-сиротою, рішення вступило в законну силу.

          1 сім'я перебуває на обіку, як кандидати в усиновлювачі.

           Відповідно до вимог чинного законодавства здійснюється необхідний нагляд над тими дітьми, які були усиновлені громадянами нашого району (18 осіб).

        В районі функціонує 9 прийомних сімей, куди влаштовано 10 дітей з правовим статусом, в тому числі дітей з інших районів області. З даною категорією проводиться безперервна соціальна, правова робота паралельно з районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

      Отже в районі  зведено до мінімуму (тільки за особливих обставин ) кількість дітей, які передаються на виховання в державні заклади.

     Протягом  9 місяців 2016 року осиротіло 7 дітей. Влаштовано 3 на повне державне забезпечення (лише тому, що немає родичів, підготовлених кандидатів в усиновлювачі чи прийомні батьки, які могли б забрати цих дітей в сім»ю), 2 - в прийомну сім»ю, 2  - під опіку та піклування.

         За відповідний період знято з первинного обліку 10 дітей – з них 8 дітей досягли повноліття, 1 дитину – усиновлено громадянами України, 1 дитину повернуто на виховання матері.

        На профілактичному обліку служби у справах дітей перебуває 16 дітей з 10 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Впродовж 2016 року з ініціативи служби у справах дітей органом опіки та піклування порушено 2 справи про позбавлення батьківських прав відносно 4 дітей (повністю задоволено судом), а також 2 позовні заяви – родичами 2 дітей ( дітей влаштовано під опіку) та 2 справи про відібрання у батьків відносно 2 дітей ( 1 справа – задоволено частково, 1 – в процесі слухання), 1 справа про визнання матері недієздатною (повністю задоволено).

       У  2016 році виявлено 1 випадок  сексуального насилля над дитиною (вчинення розпутніх дій стороннім чоловіком щодо малолітньої дівчинки).  Поліцією порушено кримінальну справу щодо чоловіка за ч.2  ст. 156 КК України. Дитину взято на облік служби у справах дітей райдержадміністрації, проводиться робота спільно з психологами з метою адаптації та реінтеграції дитини.

        Крім того виявлено 1  факт жорстокого поводження щодо 1 дитини в сім’ї, яка вже  тривалий час перебуває на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації та є під соціальним супроводом районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. Щодо одинокої матері дитини, яка зловживає спиртним, порушено справу про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав.

       На обліку служби у справах дітей перебуває 1 дитина, над якою вчинено домашнє насилля в сім’ї у 2015 році.

       Всього проводиться індивідуальна робота з 3 дітьми, які потерпають від різних видів насилля.

Протягом звітного періоду направлено 16 відношень до відділу поліції про притягнення до адміністративної відповідальності батьків, які неналежно виконують свої батьківські обов'язки.