Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

29.07.2016 Стан ринку праці


Головне завдання служби зайнятості – сприяння працевлаштуванню людей, які шукають роботу, укомплектування вакансій, поданих роботодавцями, а також забезпечення  виплати допомоги по безробіттю на час пошуку роботи.

 

Службою зайнятості проводиться робота з надання соціальних послуг незайнятому населенню та повернення його до продуктивної трудової діяльності. За 6 місяців 2016 року послугами  центру зайнятості із сприяння у працевлаштуванні скористалося 2525 осіб, з них мали статус безробітних – 1190 осіб. В результаті вжитих заходів за сприянням районної служби зайнятості з початку 2016 року працевлаштовано 714 незайнятих осіб, в тому числі 527 осіб- сільське населення, з них мали статус безробітного – 386 осіб . Серед працевлаштованих 6 безробітним виплачено допомогу по безробіттю в сумі 69.4 тис. грн. для організації підприємницької діяльності одноразово , з них 3особи – сільське населення, 4- жінки, 5 осіб – молодь до 35 років.

 

Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці за направленням районного центру зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію 121 безробітних більше як за 35 професіями, спеціальностями та напрямками. (продавець продовольчих товарів, продавець-консультант, бармен, тракторист, токар, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних,  електрик дільниці, механік з ремонту  транспорту, каменотес, слюсар-ремонтник та інші). В центрі зайнятості ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота, здійснюється анкетування населення щодо можливості підтвердження результатів неформального навчання.  

 

Для інформування школярів про світ професії та допомоги у професійному самовизначенні Теребовлянським районним центром зайнятості проводяться  профорієнтаційні групові та масові заходи ,зокрема  професіографічна екскурсія, профінформаційний груповий захід для молоді, у тому числі учнівської, профорієнтаційний урок (семінар) для учнівської молоді, день відкритих дверей навчального закладу та акція «Випускник».

 

З метою інформування осіб з інвалідністю про послуги служби зайнятості, які надаються особам з обмеженими фізичними можливостями та допомоги в самопізнанні, самореалізації в професійній сфері, побудови власної стратегії пошуку роботи у Теребовлянському районному центрі зайнятості проводяться  профконсультаційні заходи  для осіб з особливими потребами. Після участі у даних заходах двоє безробітних скористалися послугами з професійного навчання за професіями: завідувач складу та оператор котельні. За 1 півріччя 2016 за сприянням служби зайнятості працевлаштовано 10 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

Протягом січня-червня поточного року  роботодавці поінформували центр зайнятості про наявність 757 вільних робочих місць та вакантних посад, з них укомплектовано 667       вакансій. Зауважимо, що наявні вакансії не в повній мірі задовольняють вимоги претендентів на їх заповнення у зв’язку з невисоким рівнем заробітної плати.

 

За станом на 1 липня 2016 року актуальними були 42 вакансії, у т.ч. для робітників - 28, для службовців - 10, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки – 4.  Зокрема, вакансії:  бухгалтер, формувальник залізобетонних виробів і конструкцій, технік-землевпорядник, механік, оброблювач деталей, напівфабрикатів та виробів, кухар, водій автотранспортних засобів, завантажувач-розвантажувач, робітник з благоустрою, знімач-укладальник заготовок, маси та виробів, розкладач сировини.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування  загальнообов’язкового  державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набув чинності 01.01.2015 року  вилучено статтю 241 Кодексу законів про працю України, яка передбачала реєстрацію трудового договору, укладеного між працівником і фізичною особою в центрі зайнятості. Трудові  договори, які зареєстровані в службі зайнятості до 01.01.2015 року знімаються з реєстрації в центрі зайнятості. За період з початку 2016 року знято з реєстрації 61 трудовий договір .

Одним із нових напрямків стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштованого за направленням служби зайнятості безробітного на нове робоче місце. З початку року цією послугою вже скористалися 12 роботодавців, які створили нові робочі місця і забезпечили роботою  безробітних осіб, роботодавцям компенсовано 37,1 тис.грн. витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

До тимчасової зайнятості залучено 94 особи. Відповідно до вимог діючої редакції Закону України «Про зайнятість населення» у разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування організації таких робіт здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В громадських роботах брали участь 17 осіб у Іванівській сільській раді, 7 осіб залучено до громадських робіт в управлінні праці і соціального захисту населення для інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій. На дані потреби використано 9.6 тис. грн. коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Ширше залучення безробітних до цих робіт обмежено відсутністю коштів у місцевих бюджетах на ці цілі.