Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Огляд основних положень Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»


            Закон України від 11 лютого 2015 року № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів» набирає чинності з 12 вересня 2015 року.

Цей Закон визначає умови та порядок забезпечення доступу до інформації                                     про використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

 

1. Суб’єктами, що надаватимуть інформацію про публічні кошти, є: розпорядники та одержувачі коштів державного і місцевих бюджетів, підприємства, Національний банк України, державні банки, державні цільові фонди, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування та органи Пенсійного фонду України.

Звернути увагу: 

1) за визначенням пункту 1 частини першої статті 1 Закону публічні кошти – це кошти державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку України, державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності;

2) терміни «розпорядник бюджетних коштів» і «одержувач бюджетних коштів» вживаються у значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України, термін «кошти Пенсійного фонду» - у значенні, наведеному в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», термін «кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування» - у значенні, наведеному в законах про окремі види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

2. Закономзобов’язано розпорядників коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, фондів загальнообов’язкового державного страхування і органів Пенсійного фонду оприлюднювати (в залежності  від відомостей чи суб’єктів – щоквартально або щорічно) на спеціальному єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформацію про заплановане та фактичне використання публічних коштів, зокрема, за договорами, на службові відрядження. При цьому зазначена інформація має зберігатися в режимі вільного доступу протягом трьох років з дня оприлюднення.

Форми, за якими надається інформація про заплановане і фактичне використання публічних коштів для оприлюднення, затверджуються суб’єктом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

 

3. Для оприлюднення вказаної інформації створюється єдиний веб-портал використання публічних коштів, що є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація згідно з цим Законом. Інформація, оприлюднена на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є державною власністю та знаходиться у вільному безоплатному доступі з можливістю анонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації.

На єдиному веб-порталі використання публічних коштів у режимі реального часу оприлюднюється також інформація про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку. Порядок оприлюднення зазначеної інформації визначається Кабінетом Міністрів України.

Звернути увагу: Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, затвердженої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 15.09.2014 № 1106, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1241/26018, замовники зобов’язані оприлюднювати додатки до річних планів закупівель щодо закупівель, на які не поширюються вимоги Закону України                 «Про здійснення державних закупівель».

 

4. Адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів здійснюється суб’єктом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Порядок адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів затверджується Кабінетом Міністрів України. Фінансування витрат на утримання єдиного веб-порталу використання публічних коштів здійснюється за рахунок державного бюджету.

 

5. Керівники розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів, підприємств, органів Пенсійного фонду, а також фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування несуть відповідальність за такі порушення:

1) неоприлюднення інформації відповідно до цього Закону;

2) оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

3) несвоєчасне оприлюднення інформації.

У разі вчинення зазначених порушень з вини суб’єкта, уповноваженого Кабінетом Міністрів України на адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів, відповідальність несе керівник такого уповноваженого суб’єкта.

 

6. Законом також передбачено внесення змін до таких законів України:

1) Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення адміністративної відповідальності за не оприлюднення інформації, оприлюднення недостовірної або неповної інформації та/або несвоєчасне оприлюднення інформації, передбаченої цим Законом;

2) Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» щодо уточнення оприлюднення річного звіту про результати здійснення закупівель та вартісних меж застосування цього Закону;

3) Закону України «Про здійснення державних закупівель» щодо уточнення порядку і змісту оприлюднення річного плану державних закупівель.