Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Жителям села Плебанівки – про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування


     Для поінформованості громадян з питань пенсійного забезпечення начальник управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі Людмила Сідляр провела зустріч з депутатським корпусом та трудовим колективом Плебанівської сільської ради.

   Обговорено законопроекти про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Як відзначила Л.Сідляр, передбачається призначення всіх пенсій за одним законом та скасування спеціальних пенсій (крім військових), звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат та визначення розмірів всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них в одному Законі. Законопроектом передбачено, що з 1 січня 2016 року пенсія Державним службовцям та прирівняним до них особам, (судді, прокурори та народні депутати) призначатиметься на загальних умовах.

   Представник Фонду наголосила, що запровадження другого рівня системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – накопичувальної системи, запланованого з 1 січня 2017 року, дасть можливість кожному громадянину формувати своє пенсійне майбутнє у вигляді індивідуальних накопичень на власному пенсійному рахунку, розвантажить солідарну систему, дозволить залучити інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки. Перш за все, накопичувальна пенсійна система стосується молоді до 35 років, утім, стати її учасником зможуть і люди до 55-річного віку.

    Цього дня в приміщенні Плебанівської селищної ради начальник управління Фонду в районі провела також особистий прийом громадян. Ознайомила присутніх із змінами в пенсійному законодавстві, зокрема щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Громадянам з числа майбутніх пенсіонерів надала роз’яснення про порядок призначення та перерахунку пенсій різних видів, перелік документів для призначення пенсій, акцентувала увагу на залежності розміру пенсії від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, звернула увагу на можливості реалізації прав на пенсійне забезпечення шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   Л.Сідляр поінформувала про можливість оперативного отримання консультацій з питань пенсійного забезпечення за номером «гарячої телефонної лінії», ознайомила з порядком реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.