Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 22.01.20 | 19:03

Теребовлянщина взяла участь в міжобласній акції «Збруч – ріка єднання», присвяченій Дню Соборності України (фото)

Сотні людей сьогодні зібралися в смт Гусятин Тернопільської області з нагоди особливої дати – Дня Соборності України. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято.
 
З нагоди Дня Соборності на межі Тернопільської і Хмельницької областей відбулася багатотисячна міжобласна акція «Збруч – ріка єднання».

Святкова колона Тернопільської області вирушила на річку Збруч. У супроводі духового оркестру, під державними прапорами тернополяни зустрілися на мості через ріку Збруч зі своїми сусідами із Хмельницької області. Єднанням делегацій Хмельниччини та Тернопілля на кордоні областей символізувало об’єднання українських земель в одну державу.

Символом єдності України став 50-метровий синьо-жовтий стяг, утворений двома полотнищами, які з’єднали представники делегацій Тернопільщини та Хмельниччини.

Місце проведення акції обрано не випадково. У різні історичні періоди Збруч був кордоном, що розділяв українців, які жили на територіях різних держав. Але прагнення нашого народу до єдності стало запорукою проголошення у січні 1919 року Акту Злуки українських земель.

Відзначити цю визначну історичну подію зібралися разом жителі та керівники Тернопільської й Хмельницької областей, народні депутати України.

У заході взяла участь і делегація Теребовлянського району, очолювана керівником апарату райдержадміністрації Марією Чех та головою районної ради Ігорем Смільським.

Продовжилося святкування Дня Соборності в Гусятині. Біля пам’ятника Незалежності України духовенство з обох областей відслужило молебень.  Керівники Тернопільської і Хмельницької обласних державних адміністрацій, голови обласних рад поклали квіти до підніжжя монументу.

«Дух Соборності та любові до рідного краю гуртує сьогодні Тернопільщину та Хмельниччину! Ріка Збруч стала для нас і нашого покоління справжньою рікою єднання. І вже ніхто, і ніщо не розділить наш народ! Бо – в єдності наша сила!, - сказав, звертаючись до учасників святкування, голова Тернопільської облдержадміністрації Ігор Сопель. - Наша Соборність виборена мільйонами Героїв, які присвятили своє життя служінню Україні. Соборність – це теперішнє і майбутнє України, в якій житимуть наші діти та онуки!».

Голова Тернопільської ОДА привітав присутніх зі святом та побажав їм здоров’я, добра і достатку, а Україні – миру і процвітання.

Також з вітальним словом виступили голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний.

Взяли участь в урочистостях і народні депутати України Іван Чайківський, Ігор Василів, Володимир Гевко, Людмила Марченко.

Додамо, під час святкувань у Гусятині було репрезентовано артбук «Книга єдності». Кожен охочий зміг вписати туди свої думки щодо Соборності України. Долучилися до участі в цій акції й керівники Хмельниччини і Тернопільщини.

Після офіційної частини відбувся концерт мистецьких колективів та виконавців. Працювало містечко майстрів, тематична виставка експонатів місцевого краєзнавчого музею.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/Теребовлянська-районна-державна-адміністрація-1001984006509018/photos/?tab=album&album_id=3644469578927101&__xts__%5B0%5D=68.ARCrgNu0lvx_vr7_mQIAKH55QF8RvWOyAcCG1TcbVc4fgcrmQerBiFpVyBRBrOpXXjnjkV33qUYxpNwlryr5YtSF3cSm1xwxYfFcvPfSgZHCupnM9zWEGX4wc_o7Du7G6ZL2YJ7kZ6t80IU1cVisJfLS5uhfHEASIt3ChHeQAMDHuBMDSN4pVznDxvrMY4JPpT9t4E2OswrYZJKbRVVKznij972RomOqvNRKdrmszNDMJPw6Z9OPJd_NRrWGSg_aGDBsAuPu-3S9oXsc3mai5QgSLPu320sMbLHFpHsPFjtL3NLT-EOXTlBHNSlw74-2bwzz0f7VTg4D3guXUw_HQWSZHdvjWmEeQaaYD6WIYoAY24C5lx1DjgOaPrrQSmLLvVNsgjGsKmcZkiY-WoBBtMfgdVK_XCi6o1mLmuQNE3dObwwVfiWl6a2BqY6AZHhW97Xpir6ZAEQLoy687Rjd61A7vQ&__tn__=-UC-R