Чортківська районна державна адміністрація
48500, м.Чортків, вул.Шевченка, 23
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Управління соціального захисту населення

НЕПРИПУСТИМІСТЬ ДОПУСКУ ДО РОБОТИ ПРАЦІВНИКІВ БЕЗ НАЛЕЖНОГО ОФОРМЛЕННЯ З НИМИ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН


 Конституція України  гарантує кожному громадянину право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом (стаття 43). Одночасно, Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників та вказує на єдиний спосіб реалізації права на працю громадянами — укладення трудового договору на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, у виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії. Найбільш поширеними порушеннями вимог трудового законодавства, що допускаються роботодавцями, є ненормований робочий день, відсутність вихідних днів, відсутність оплати «лікарняного» та відпустки, відсутність оплати роботи в надурочний час, у святкові неробочі дні, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці і несплата єдиного соціального внеску. Працівники, які не захищені від незаконного звільнення, не мають гарантованого права на безпечні та здорові умови праці.
Погоджуючись на такі умови, наймані працівники не завжди розуміють, що позбавляють себе конституційного захисту сьогодні й можливості отримання гідної пенсії у майбутньому.
Не дивлячись на активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням стосовно оформлення легальних трудових відносин, це питання залишається  сьогодні досить актуальним.
Шановні наймані працівники, пам’ятайте, що підприємець зобов’язаний виплачувати заробітну плату в розмірі не менше мінімальної (з 1 січня 2020 року – 4723,00 грн.).
  Суб'єктам підприємницької діяльності теж слід пам'ятати: використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин або несвоєчасна їх реєстрація з найманим працівником - це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.
 

 

                                                                                                                       

                                                                 

                                                               

                                                                                                 

                                                              

                                                               

                                                                                

Інформаційні послуги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 
 
 
 

 

БЕЗКОШТОВНА ДРУГА ВИЩА ОСВІТА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Актуальна тема