Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Порядок зарахування періоду навчання до страхового стажу


Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”(далі-Закон) визначено, що страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.2004 поку страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку внесків, а за період до цієї дати- на підставі документів і в порядку що діяв до набуття чинності Закону.

Згідно з пунктом “д” ст.56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також іншими документами, що видані на підставі архівних данних і містять відомості про періоди навчання.

Таким чином, період навчання на очній (денній) формі, що мало місце до 01.01.2004 року (незалежно від рівня акредитації навчального закладу), що підтверджено документами зараховується до страхового стажу. ?

Начальник Шумського відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсій                   Р.М.Омельчук

26.09.2018
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг