Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Мого чоловіка було відряджено у м.Чорнобиль двічі: три дні працював у зоні відчуження в травні 1986 року та один місяць – у 1989. В якому віці він матиме право на пенсію за віком?


Статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі Закон 796) встановлено умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на території радіоактивного забруднення. Частино першою цієї статті передбачено, що учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали в зоні відчуження в 1986 році з моменту аварії до 01.07.1986 року. Незалежно від кількості робочих днів, а з 01.07.1986 по 31.12.1986 року – не менш як п’ять календарних днів, пенсійний вік знижується на 10 років.

Підставою для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є період роботи (служби) в зоні відчуження, підтверджений відповідними документами (стаття 15 Закону 796).

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону 796 додаються посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань від 09.03.1988 №122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт або об’єкт, де особа здійснювала роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Робота з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС протягом одного місяця в 1989 році не дає права на зниження пенсійного віку, оскільки це не передбачено чинним законодавством.

Водночас за п’ять днів роботи в зоні відчуження в травні 1986 року пенсійний вік Вашого чоловіка буде знижено на 10 років, і право на пенсію за віком він матиме після досягнення 50-річного віку (за умови подання зазначених вище документів).

 

Адміністрація Кременецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.

18.09.2017 року




Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг