Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

Детінізація доходів та відносин у сфері зайнятості населення


Одним із головних напрямків роботи Кременецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області залишається наповнення бюджету, у тому числі за рахунок виведення з «тіні» трудових ресурсів.

За даними Пенсійного фонду України, станом на 01.05.2017 року, фонд оплати праці по Шумському районі склав 85,3 млн. грн. (за даними останнього звіту за квітень– 17,9 млн. грн.), що на 25,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2016 року.

Середньооблікова чисельність працівників в районі станом на 01.05.2017 року складає 3746 осіб, що залишається на рівні 2016 року.

Станом на 01.05.2017 року (звіт за квітень 2017 року) 144 найманих працівників району отримують заробітну плату меншу мінімального розміру. За даними аналітично-моніторингових досліджень Пенсійного фонду України проводиться детальний аналіз щодо кількості осіб, які працюють повний місяць, повний робочий час та без договору ЦПХ.

Проводиться аналіз переліку страхувальників, які нараховували працівникам заробітну плату на рівні мінімального розміру. Станом на 01.05.2016року їх кількість склала 188 осіб, станом на 01.05.2017 року – 599 осіб, тобто кількість збільшилась на 411 осіб.

Представники Кременецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в області входять до складу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, створеною Шумською райдержадміністрацією, та беруть участь у проведенні обстежень суб’єктів господарювання, що використовують працю найманих працівників без належного оформлення трудових відносин або виплачують заробітну плату, меншу за мінімальну.

Разом з органами Державної фіскальної служби та у складі робочої групи з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення в районі протягом 2017року обстежено 171 суб’єк господарювання та  легалізовано працю 52 осіб.

На виконання Плану заходів щодо координації спільних дій з виявлення фактів використання праці найманих працівників Кременецьким об’єднаним управлінням Пенсійного Фонду України Тернопільської області щомісячно проводиться аналіз інформації з реєстру застрахованих осіб.

У 2017 році діяльність 6 суб’єктів господарювання розглядалась на комісіях з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення стосовно виплати заробітної плати найманим працівникам на рівні або не меншому від мінімального.

Проведено засідання «кругих столів» та поіформовано соціальних партнерів  про пропорушення трудового законодавства .

Проводиться робота з керівниками підприємств різних галузей економіки та фізичними особами-підприємцями щодо виключення виплати заробітної плати найманим працівникам на рівні або не менше від мінімального розміру  та щодо підвищення розміру середньомісячної заробітної плати їх працівникам не нижче середньої у відповідній галузі.

Для забезпечення широкої обізнаності населення працівниками управління проводиться роз’яснювальна робота щодо ризиків, які загрожують найманим працівникам, що погоджуються на отримання «нелегального» заробітку та на виплату заробітної плати в розмірі, не меншому за мінімальний.

У 2017 році проведено 4 зустрічі в трудових колективах, з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення та  розміщено 2 статті в місцевій пресі.

В рамках реалізації Стратегії розвитку комунікацій Пенсійного фонду України з широкою цільовою аудиторією організовано та проведено флеш-моби на тему:«Ми – за легальну зайнятість!».

Крім того, проводиться роз’яснювальна робота з працівниками щодо можливості контролювання персоніфікованих даних, накопичених на особових картках, шляхом особистого звернення до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання (з паспортом та ідентифікаційним номером) або з використанням веб-порталу електронних послуг (шляхом реєстрації особи в базі даних).

Адміністрація об'єднаного управління

19.06.2017 року
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг