Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

До відома пенсіонерів 12.06.2017


До відома пенсіонерів.

Нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», передбачено що, застрахована особа, яка після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжувала працювати має право на перерахунок пенсії, але не раніше, як через 24 календарних місяці.

 Є два способи такого перерахунку:

1. Якщо набуто не менш як 24 місяці страхового стажу.

Якщо за 2 роки роботи після призначення, чи попереднього перерахунку пенсії особа набула не менш як 24 місяці  страхового стажу, перерахунок проводиться з урахуванням цього страхового стажу.

Крім того, особа визначає, залишити той заробіток, що був під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, чи врахувати заробіток, який вона одержувала за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата буде врахована за періоди страхового стажу, починаючи з липня 2000 року, або за 60 місяців найбільшої заробітної плати до липня 2000 року та за весь період починаючи з липня 2000 року.

У будь-якому разі буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Тобто показник середньої заробітної плати за три роки, що передують року звернення за перерахунком пенсії, застосовано не буде.

2. Якщо за два роки страховий стаж менш як 24 місяці.

Якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).

Заробітна плата залишиться без змін. Тобто заробіток, який особа одержувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому випадку не враховується.

У яких випадках можливий перерахунок раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Якщо пенсіонеру призначено пенсію при неповному стажі роботи, а  він продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії в мінімальному розмірі, тобто – 35 років для чоловіків, 30 років – для жінок,  за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахування заробітної плати з якої призначено  (попередньо перераховано пенсію.

Однак слід зауважити, що ці норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли пенсійного віку встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

 

Начальник Шумського відділу

з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій                                            Р.М.Омельчук

12.06.2017
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг