Підволочиська районна державна адміністрація
47800, смт.Підволочиськ, вул.Д.Галицького, 80
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

ДО ВІДОМА

---------------

---------------

Підволочиське бюро правової допомоги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/00.pnghttp://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/0.jpg---------------

Управління Пенсійного фонду України в Підволочиському районі

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/01.jpg

В умовах карантину - послуги Пенсійного фонду онлайн!

https://portal.pfu.gov.ua/ 

Для вирішення індивідуальних питань, пропонуємо телефонувати на «гарячу лінію» Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області: (0352) 23 48 93, або Підволочиський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) тел.: (03543) 2 26 43

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/92830420_2752750271519781_7872314954919968768_o.png

---------------

 

УВАГА! Підволочиська райфілія ОЦЗ переходить у дистанційний режим роботи

 

Контактні телефони у Підволочиській райфілії ОЦЗ:

(03543) 2-26-95 - з питань реєстрації в службі зайнятості

(03543) 2-11-43 - з питань надання послуг роботодавцям

 

---------------

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/04.jpg

Підволочиське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

«Гаряча телефонна лінія» Фонду.

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в  Тернопільській області діє «гаряча телефонна лінія» за номером (0352) 52-72-21; (03543) 2-17-35 щодня, крім вихідних та святкових днів, з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45

---------------

Підволочиська ДПІ Теребовлянського управління ГУ ДПС у Тернопільській області

У зв’язку з поширенням вірусу COVID-19, в ГУ ДПС у Тернопільській області рекомендують платникам податків зайвий раз не відвідувати податкову службу та максимально використовувати електронні сервіси ДПС та Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/11.jpg

 

---------------

В райдержадміністрації відкрито «гарячу» телефонну лінію з питань підтримки та розвитку підприємництва. Зауваження, пропозиції щодо діяльності адміністративних структур, що регламентують інвестиційну та підприємницьку діяльність в частині надання адміністративних послуг, роботи центрів з надання адміністративних послуг, консультування з питань захисту прав споживачів -  телефонуйте на номер «гарячої лінії»  2-12-78 , у понеділок – четвер з 8.00 до 17.15, у п’ятницю з 8.00 до 16.00, або надсилайте інформацію на електронну адресу: ekon_pidv@ukr.net.

 

---------------

Районним координаційним центром підтримки сімей, що прибувають у Підволочиський район  з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь відкрито цілодобову «гарячу» телефонну лінію для координації роботи щодо розселення сімей, які виїжджають з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь 2-12-78 (приймальня голови Підволочиської райдержадміністрації)

Для надання роз'яснень стосовно можливості отримання соціальної підтримки за місцем тимчасового перебування звертайтеся:

2-35-22 – управління праці та соціального захисту населення (9.00-17.00)

2-26-43 – управління Пенсійного фонду (9.00-17.00)

2-26-95, 2-22-85 – районний центр зайнятості (9.00-17.00)

 

---------------

При службі з гуманітарних питань райдержадміністрації діє "гаряча" телефонна лінія. З питань оздоровлення та відпочинку дітей, видачі посвідчень та надання пільг багатодітним сім’ям, жорстокого поводження з дітьми, насильства в сім’ї та інших звертатися за телефоном 2-23-87 щовівторка з 9 до 13 години.

На головну

11.11.2020/Платити чи не платити, пенсійний збір при першій купівлі житла?


Платити чи не платити, пенсійний збір при першій купівлі житла?

 

Купляєте житло вперше, Закон каже, що Ви звільняєтесь від сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості житла, звертаєтесь до нотаріуса, а він вже в свою чергу вимагає оплату збору за принципом «плати – а потім розбирайся». Що робити? Платити чи не платити? (Така колізія в законодавстві все ж таки виправлена, але про це пізніше).

В січні 2020 року до Тернопільського місцевого центру звернулись двоє осіб з числа дітей-сиріт. Державною програмою було виділено кошти для компенсації на купівлю житла для дітей-сиріт. Життя наших героїв склалось не найкращим чином, вони залишились без батьківського піклування та без даху над головою.

При купівлі такого житла вони звернулись до нотаріуса для оформлення договору купівлі-продажу та стикнулись з правовою колізією, оскільки купляючи житло вперше кожен з них все ж таки заплатив з власної кишені (державна програма не виділяє коштів на сплату податків та зборів) 4 500 грн та 3 400 грн відповідно.

Справою про повернення надміру сплачених грошових коштів зайнялась працівниця Підволочиського бюро правової допомоги Андріана Левак.

Колізія у законодавстві та відсутність прописаного механізму для визначення чи є дана покупка житла першою стала підставою для звернення спочатку до Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з заявою про повернення помилково сплачених грошових коштів (пенсійного збору), а в подальшому до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом.

Як зазначила спеціаліст – «Саме ці двоє людей будучи дітьми позбавленими батьківського піклування перебували на квартирному обліку у місцевій раді, маючи всі підтверджуючі документи, але тільки в судовому порядку ми змогли довести, що житло вони придбавають вперше». Рішеннями суду зобов’язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області сформувати Подання до Управління Державної казначейської служби України у Підволочиському районі про повернення 4 500 грн та 3 400 грн відповідно кожному заявнику.

А зараз до хороших новин, 23 вересня 2020 року Кабінет міністрів України визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору громадян, які купують житло вперше або перебувають у черзі на отримання житла фактично усунувши існуючий правовий конфлікт. Від 26 вересня 2020 року збір не платить той, хто купує житло вперше. Це підтверджується заявою фізичної особи про те, що вона не має та не набувала права власності на житло, а також відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Ці відомості мають підтвердити відсутність зареєстрованих за покупцем прав власності на житло, а також даними про невикористання житлових чеків для приватизації. В якості документу, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, приймаються довідки з місць проживання людини після 1992 року.

Закон діє й для тих, хто перебуває у черзі на одержання житла (підтверджується документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення відповідного «квартирного» обліку). Отже, нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна нарешті можна здійснювати без документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

На жаль, закон зворотної сили не має, тому всі хто вже сплатив такий збір, зможуть повернути кошти тільки через суд.

 

Довідково: ознайомитись з рішенням суду можна тут:

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги