Підволочиська районна державна адміністрація
47800, смт.Підволочиськ, вул.Д.Галицького, 80
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

ДО ВІДОМА

---------------

---------------

Підволочиське бюро правової допомоги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/00.pnghttp://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/0.jpg---------------

Управління Пенсійного фонду України в Підволочиському районі

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/01.jpg

В умовах карантину - послуги Пенсійного фонду онлайн!

https://portal.pfu.gov.ua/ 

Для вирішення індивідуальних питань, пропонуємо телефонувати на «гарячу лінію» Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області: (0352) 23 48 93, або Підволочиський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) тел.: (03543) 2 26 43

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/92830420_2752750271519781_7872314954919968768_o.png

---------------

 

УВАГА! Підволочиська райфілія ОЦЗ переходить у дистанційний режим роботи

 

Контактні телефони у Підволочиській райфілії ОЦЗ:

(03543) 2-26-95 - з питань реєстрації в службі зайнятості

(03543) 2-11-43 - з питань надання послуг роботодавцям

 

---------------

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/04.jpg

Підволочиське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

«Гаряча телефонна лінія» Фонду.

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в  Тернопільській області діє «гаряча телефонна лінія» за номером (0352) 52-72-21; (03543) 2-17-35 щодня, крім вихідних та святкових днів, з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45

---------------

Підволочиська ДПІ Теребовлянського управління ГУ ДПС у Тернопільській області

У зв’язку з поширенням вірусу COVID-19, в ГУ ДПС у Тернопільській області рекомендують платникам податків зайвий раз не відвідувати податкову службу та максимально використовувати електронні сервіси ДПС та Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/11.jpg

 

---------------

В райдержадміністрації відкрито «гарячу» телефонну лінію з питань підтримки та розвитку підприємництва. Зауваження, пропозиції щодо діяльності адміністративних структур, що регламентують інвестиційну та підприємницьку діяльність в частині надання адміністративних послуг, роботи центрів з надання адміністративних послуг, консультування з питань захисту прав споживачів -  телефонуйте на номер «гарячої лінії»  2-12-78 , у понеділок – четвер з 8.00 до 17.15, у п’ятницю з 8.00 до 16.00, або надсилайте інформацію на електронну адресу: ekon_pidv@ukr.net.

 

---------------

Районним координаційним центром підтримки сімей, що прибувають у Підволочиський район  з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь відкрито цілодобову «гарячу» телефонну лінію для координації роботи щодо розселення сімей, які виїжджають з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь 2-12-78 (приймальня голови Підволочиської райдержадміністрації)

Для надання роз'яснень стосовно можливості отримання соціальної підтримки за місцем тимчасового перебування звертайтеся:

2-35-22 – управління праці та соціального захисту населення (9.00-17.00)

2-26-43 – управління Пенсійного фонду (9.00-17.00)

2-26-95, 2-22-85 – районний центр зайнятості (9.00-17.00)

 

---------------

При службі з гуманітарних питань райдержадміністрації діє "гаряча" телефонна лінія. З питань оздоровлення та відпочинку дітей, видачі посвідчень та надання пільг багатодітним сім’ям, жорстокого поводження з дітьми, насильства в сім’ї та інших звертатися за телефоном 2-23-87 щовівторка з 9 до 13 години.

На головну

Про зміни у містобудівному законодавстві


 

 

Про зміни у містобудівному законодавстві

 

Із прийняттям 17.02.2011 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” в державі втілено напрямок щодо спрощення дозвільних процедур у будівництві шляхом запровадження будівництва в залежності від категорії складності об'єкта за декларативним принципом (повідомлення, декларація) або на підставі дозволу на виконання будівельних робіт. На даний час за рейтингом сприятливості ведення бізнесу Doing Business, Україна має найкращі показники як щодо самої процедури так і часу на її проходження при отриманні дозволів на будівництво. Водночас щодо якості контролю в будівництві у порівнянні до країн Європи, в Україні показник є найнижчим, що вимагало відповідногореформування будівельної сфери.

Верховною Радою України 17 січня 2017 року прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності”, який набирає чинності 10 червня 2017 року (далі – Закон). Законом передбачаєтьсяскасуваннявизначеннякатегоріїскладностіоб’єктівбудівництва та внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності, які передбачають заміну процедуриреєстраціїдеклараціїназдійсненнябудівництватаприйняттяв експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначним класом наслідків (відповідальності) – на підставі лише подання повідомлення. Новий Закон встановлює нові правила проведення будівельних робіт, перелік підстав для проведення позапланових перевірок органами архітектурно-будівельного контролю, підстави для скасування містобудівних умов і обмежень, а також внесення в них змін.

 

Основні зміниу Законі України „Про регулювання містобудівної діяльності”

 

На даний час всі будівельні об'єкти в Україні діляться на I– V категорії складності. Після набрання чинності Закону категорії складності ліквідовуються, а об'єкти будівництва відноситимуться:

-           I і II категорій складності до об'єктів з незначними (СС1) наслідками;

-           III і IV категорій складності до об'єктів з середніми (СС2) наслідками;

-           V категорії складності ? до об'єктів зі значними (СС3) наслідками.

Замовник отримаєправо на виконання будівельних робіт після:

-           подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт до органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт;

-           видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, які за класом наслідків належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Отже, внаслідокліквідаціїкатегорійскладностібудетакожліквідованареєстрація декларацій про початок виконання будівельних робіт, а будівництво об'єктів, які дотепер відносилися до ІІІ категорії складності здійснюватиметься після видачі замовнику відповідного дозволу. Слід зазначити, що декларації про початок виконання будівельних робіт, які вже зареєстровані, залишаться чинними до завершення будівництва об'єктів, крім випадків їх скасування.

Проведення експертизи на даний час є обов'язковим для об'єктів, які належать до IV і V категорій складності, споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, - в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, споруджуються  із залученням  бюджетних  коштів,  коштів державних  і  комунальних підприємств,  установ та організацій, а також  кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість  перевищує  300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації.

            Після набрання чинності Закону обов'язковій експертизі підлягатимуть проекти будівництва об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3), щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Тобто проектнадокументаціяоб'єктівІІІкатегорії складності, що за класом наслідків (відповідальності) відноситься до об’єктів з середніми (СС2) наслідками підлягатиме обов'язковій експертизі.

 

Надання містобудівнихумов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюватиметься відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви та затверджуватиметься наказом такого органу.

 Передбачається внесення відомостей про надані містобудівні умови та обмеження до реєстру містобудівних умов та обмежень, який вестиметься відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури. Доступ користувачів до даних вказаного реєстру здійснюватиметься безоплатно через офіційний веб-сайт уповноваженого органу містобудування та архітектури.

Так як офіційних веб-сайтів на даний час немає жодний орган містобудування та архітектури області, розміщення даних реєстру містобудівних умов та обмежень буде здійснюватися на офіційному сайті райдержадміністрації.

 

Законом вносяться зміни до Кодексу України „Про адміністративні правопорушення”, якими передбачається збільшення відповідальності усіх учасників містобудівного процесу.Зокрема порушення строків надання замовникові містобудівних умов та обмежень, будівельного паспорта забудови земельної ділянки, які надають районні та міські органи містобудування та архітектури, а також вимагання у замовника документів, не передбачених законодавством, надання таких документів з порушенням установленого порядку, містобудівної документації на місцевому рівні, будівельних норм, стандартів і правил тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятисот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-10200 грн).

 

Змінами у Законі України „Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” також передбачено підвищення відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності при будівництві об'єктів.Суб'єктимістобудування, які виконують будівельні роботи, нестимуть відповідальність у вигляді штрафу за:

            -           виконаннябудівельнихробітбезнаправленняповідомлення про початок виконання таких робітна об’єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), - у розмірі тридцяти шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб (55584 грн);

-           виконаннябудівельнихробітбезотриманнядозволунаїхвиконанняна об’єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми наслідками (СС2),- у розмірітрьохсот сімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (571280 грн), на об’єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із значними наслідками (СС3), - у розмірі дев’ятисот прожиткових мінімумів для працездатних осіб (1389600 грн).

 

Начальник відділу містобудування та

архітектури   райдержадміністрації                                                                                  Н.Лопушанська  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анонси подій

Інформаційні послуги