Підволочиська районна державна адміністрація
47800, смт.Підволочиськ, вул.Д.Галицького, 80
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

ДО ВІДОМА

---------------

---------------

Підволочиське бюро правової допомоги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/00.pnghttp://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/0.jpg---------------

Управління Пенсійного фонду України в Підволочиському районі

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/01.jpg

В умовах карантину - послуги Пенсійного фонду онлайн!

https://portal.pfu.gov.ua/ 

Для вирішення індивідуальних питань, пропонуємо телефонувати на «гарячу лінію» Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області: (0352) 23 48 93, або Підволочиський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) тел.: (03543) 2 26 43

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/92830420_2752750271519781_7872314954919968768_o.png

---------------

 

УВАГА! Підволочиська райфілія ОЦЗ переходить у дистанційний режим роботи

 

Контактні телефони у Підволочиській райфілії ОЦЗ:

(03543) 2-26-95 - з питань реєстрації в службі зайнятості

(03543) 2-11-43 - з питань надання послуг роботодавцям

 

---------------

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/04.jpg

Підволочиське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

«Гаряча телефонна лінія» Фонду.

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в  Тернопільській області діє «гаряча телефонна лінія» за номером (0352) 52-72-21; (03543) 2-17-35 щодня, крім вихідних та святкових днів, з 8.00 до 17.00, у п’ятницю – з 8.00 до 15.45

---------------

Підволочиська ДПІ Теребовлянського управління ГУ ДПС у Тернопільській області

У зв’язку з поширенням вірусу COVID-19, в ГУ ДПС у Тернопільській області рекомендують платникам податків зайвий раз не відвідувати податкову службу та максимально використовувати електронні сервіси ДПС та Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/pidvolochyska/ua/oprosbody/11.jpg

 

---------------

В райдержадміністрації відкрито «гарячу» телефонну лінію з питань підтримки та розвитку підприємництва. Зауваження, пропозиції щодо діяльності адміністративних структур, що регламентують інвестиційну та підприємницьку діяльність в частині надання адміністративних послуг, роботи центрів з надання адміністративних послуг, консультування з питань захисту прав споживачів -  телефонуйте на номер «гарячої лінії»  2-12-78 , у понеділок – четвер з 8.00 до 17.15, у п’ятницю з 8.00 до 16.00, або надсилайте інформацію на електронну адресу: ekon_pidv@ukr.net.

 

---------------

Районним координаційним центром підтримки сімей, що прибувають у Підволочиський район  з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь відкрито цілодобову «гарячу» телефонну лінію для координації роботи щодо розселення сімей, які виїжджають з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь 2-12-78 (приймальня голови Підволочиської райдержадміністрації)

Для надання роз'яснень стосовно можливості отримання соціальної підтримки за місцем тимчасового перебування звертайтеся:

2-35-22 – управління праці та соціального захисту населення (9.00-17.00)

2-26-43 – управління Пенсійного фонду (9.00-17.00)

2-26-95, 2-22-85 – районний центр зайнятості (9.00-17.00)

 

---------------

При службі з гуманітарних питань райдержадміністрації діє "гаряча" телефонна лінія. З питань оздоровлення та відпочинку дітей, видачі посвідчень та надання пільг багатодітним сім’ям, жорстокого поводження з дітьми, насильства в сім’ї та інших звертатися за телефоном 2-23-87 щовівторка з 9 до 13 години.

На головну / Економіка

ПРОГРАМА соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік


 

 

ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району

на 2019 рік

 

I. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Доручення голови районної державної адміністрації від 20 серпня 2018 року № 40 «Про розроблення проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік»

3.

Розробник програми

Відділ економічного  розвитку райдержадміністрації

4.

Співрозробники програми

Управління та відділи райдержадміністрації,  підприємства та організації району, об’єднані територіальні громади

5.

Відповідальний виконавець програми

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

6.

Учасники програми

Управління та відділи райдержадміністрації, суб’єкти господарювання, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад об’єднаних територіальних громад району, виконавчий комітет Токівської сільської ради

7.

Термін реалізації програми

2019 рік

8.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Державний бюджет, обласний бюджет, районний бюджет, власні кошти суб’єктів господарювання

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації пріоритетних напрямків програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2018 рік, всього, у тому числі:

253350,358  тис.грн.

 

Кошти державного бюджету

58541,366 тис. грн.

 

Кошти місцевих  бюджетів

16676,692 тис. грн.

 

Кошти інших джерел

 178132,3  тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСТУП

Головна мета та пріоритетні напрямки розвитку на 2019 рік

Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік (далі – програма) розроблена відділом економічного  розвитку районної державної адміністрації разом з іншими управліннями, відділами районної державної адміністрації відповідно до Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету»,  доручення голови районної державної адміністрації від 20 серпня 2018 року № 40 «Про розроблення проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік».

Програма розроблена з метою консолідації та концентрації зусиль місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на питаннях мінімізації впливу фінансової кризи на соціально-економічні процеси в районі, у тому числі досягнення макроекономічної стабілізації, мінімізації негативних соціальних наслідків, підтримку найуразливіших верств населення, скорочення  рівня безробіття, поступового підвищення рівня економічної активності та створення умов для стабільного економічного зростання.

Основною метою розвитку району у 2019 році є досягнення макроекономічної стабілізації на основі створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, систем управління якістю, скорочення непродуктивних витрат підприємств, стабілізації і нарощення власної сировинної бази, збільшення обсягів її переробки на наявних в районі виробничих потужностях, розширення обсягів збуту продукції на внутрішньому ринку, зростання експорту, дотримання законодавства про працю, соціальний захист та зайнятість населення, розвиток об’єднаних територіальних громад.

 

Стратегічна ціль 1: РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я за 2018 рік

В районі продовжується процес реорганізації первинної медико-санітарної допомоги для роботи на засадах  сімейної медицини. Комунальний заклад Підволочиської селищної ради «Підволочиський центр первинної медико-санітарної допомоги» об’єднує 4 АЗПСМ та 17 ФАПів. Крім того, проводиться оперативне управління медичними закладами, які належать до Скалатської ОТГ, Скориківської ОТГ та Токівської с/р згідно укладеними договорами. З 1 січня 2016 року відокремились медичні заклади Новосільської ОТГ.

В 2018 році в районі проводилась робота щодо покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.

 

Доступність та якість послуг у сфері освіти

            Пріоритетним завданням для відділів освіти залишається вдосконалення матеріально-технічної та навчально-методичної бази закладів освіти, створення якісних умов для навчання й виховання дітей. У всіх навчальних закладах завершені ремонти класних кімнат.

       Оптимізація освітньої мережі  забезпечить підвищення якості освіти, рівний доступ до неї, економічну ефективність функціонування навчальних закладів.

         У Скалатській ОТГ на базі Скалатської ЗОШ І - ІІІ ст. створена опорна школа з 3-ма філіями. На розвиток опорної школи та її філій виділено коштів з державного бюджету 7 млн.742,5 тис. грн., з місцевого бюджету 690,6 тис.грн. На підготовку всіх освітніх закладів до навчального року з місцевого бюджету виділено і використано коштів на суму 175,8 тис.грн. Передбачається виділення з місцевого бюджету 260 тис.грн. на підключення до мережі Інтернет та охоронної системи.

         У Новосільській ОТГ на базі Новосільської ЗОШ І –ІІ ст. створена опорна школа з 2-ма філіями, на опорний заклад використано з державного бюджету – 2 млн.грн., з місцевого бюджету  36,5 тис.грн., з інших джерел  22,2 тис.грн.

Навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах Скориківської сільської ради забезпечують 73 педагогічних працівники.

Забезпечено регулярне і безоплатне перевезення учнів та педагогічних працівників. 2 шкільні автобуси підвозитимуть учнів до НВК «Лозівський ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ» та Скориківської ЗОШ І – ІІІ ступенів. В інші навчальні заклади учні безкоштовно підвозяться рейсовими автобусами.

         У Підволочиській ОТГ на базі Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст.  створена опорна школа з 2-ма філіями. На опорну школу використано коштів: з державного бюджету – 500 тис.грн., з місцевого бюджету – 146 тис.грн., та  позабюджетних коштів – 60 тис.грн.

В кожній громаді забезпечено підвіз дітей на навчання шкільними автобусами. В районі є 9 автобусів, зокрема по громадах Новосільська ОТГ - 1 автобус; Підволочиська ОТГ - 2 автобуси; Скалатська ОТГ - 3 автобуси і Скориківська ОТГ - 2 автобуси.

            Реалізовується проект «Реконструкція будівлі Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. імені Мирона Зарицького Новосільської сільської ради Тернопільської області»за кошти державного фонду регіонального розвитку на суму 9450 тис.грн.

За кошти субвенцій з державного бюджету на розвиток територіальних громад  реалізовується проект в Скалатській ОТГ - «Капітальний ремонт з утепленням фасадів (енергозберігаючі заходи) Колодіївського дошкільного навчального закладу по вул. Нова 2а с. Колодіївка Підволочиського району», в Підволочиській ОТГ - «Капітальний ремонт даху частини приміщень Кам’янківського  ДНЗ «Веселка» Підволочиської селищної ради по вул. Шкільна 4 в с. Кам’янки Підволочиського району Тернопільської області».

 

Ефективність ринку праці та соціальної сфери

     Згідно проведеного моніторингу за жовтень 2018 року середня заробітна плата по всіх видах економічної діяльності становила 6795 грн., що становить 128,2% до відповідного періоду минулого року (5931грн.)                                     

        Впродовж 11 місяців 2018 року на обліку в Підволочиській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості перебувало 1161 безробітна особа. 

        Зареєстровано протягом звітного періоду 693 безробітна особа.

        У результаті вжитих заходів активної політики зайнятості у цьому періоді працевлаштували 1021 особи з них 426 безробітних особи. Одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 3 безробітних.

        За даний період 234 роботодавці поінформував службу зайнятості про наявність вільних робочих місць та вакантних посад. Кількість заявлених вільних робочих місць та вакантних посад за 11 місяців 2018 року склала 1230. Навантаження на 1 робоче місце – 12 осіб.     

За січень-листопад 2018 року в районі створено 587 робочих місць при річному плановому завданні програми зайнятості 580 робочих місць, що становить 101,2 %.

Станом на 01.12.2018 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги зареєстровано 10560 пільговиків, в тому числі 1685 ветеранів війни; 267  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пільгами на житлово-комунальні послуги в районі користується в даний час 10535 осіб.        

Упродовж січня–листопада 7684 домогосподарствам району були призначені субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Доступність послуг культури

В  Підволочиському  районі  мережа  закладів  культури  нараховує  57 – закладів  культури  клубного  типу, 31 – бібліотечного, 5  шкіл  естетичного  виховання (Підволочиська  ШЕВ,  Підволочиська  ДХШ,  Кошляківська  ШЕВ,  Новосільська  ШЕВ,  Скалатська  ШЕВ).

В територіальних об’єднаних громадах створені відділи культури, що забезпечують належне культурне життя громад.

Матеріально-технічна база культурних закладів району впродовж 2018 року значно покращилась. Із вищенаведених закладів культури 11 мають центральне опалення, 5 газове (котельні), 49 електрокаміни, 11 пічне опалення (вугілля), 1 парове (СК с. Гущанки), у Будинку культури  с. Мислова встановлено 7 електроконвекторів на суму 20 000 грн.

За рахунок коштів субвенції державного бюджету на розвиток територіальних громад реалізуються проекти на капітальні ремонти закладів культури в селах Шельпаки, Воробіївка. За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій реалізовується проект «Капітальний ремонт даху музичної школи в с. Нове Село, Підволочиського району».

У всіх громадах району працюють відділи культури, які забезпечують культурні заходи. У 2018 році завершена трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад за участю міжнародної технічної допомоги посольства Великобританії (зокрема у Підволочиській ОТГ).

Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

         Службою з гуманітарних питань райдержадміністрації у 2018 році було організовано та проведено ряд заходів, спрямованих на реалізацію молодіжної політики на території району.

          Так, проводилися святкові заходи до Дня сім’ї, Дня матері, Дня молоді. Крім цього, продовж 2018 року проводилися і інші заходи спрямовані на підтримку сім’ї, дітей та молоді.  Під час проведення фіналу Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» 2018 року в районі зібрано 21 271 грн., які були використанні для закупівлі медичного устаткування для обласної дитячої лікарні. 

           Із березня  2018 року і по даний час проводиться оздоровлення дітей. Координатором оздоровчого процесу в районі є служба з гуманітарних питань райдержадміністрації. 

           У 2018 році на оздоровлення та відпочинок дітей району бюджетами різних рівнів виділено кошти у сумі 348 400 гривень, а саме: районний бюджет 28 600 грн., Підволочиська селищна рада – 198 500 грн., Скалатська міська рада – 51 700 грн., Скориківська сільська рада – 70 100 грн., Новосільська сільська рада – 28 100 грн.

           Всього оздоровленням та відпочинком охоплено 2047 дітей району, що становить 51.3 %     (всього -  3985 дитини.)

Проведено інвентаризацію спортивних споруд, спортивних майданчиків за місцем проживання населення та у місцях масового відпочинку, на базі  навчальних закладів району. Всього таких споруд на території району – 164. 

           Із загальної кількості спортивних споруд: стадіонів – 2; площинних спортивних споруд – 112 (23-майданчики із тренажерним обладнанням), 1- тенісний корт, 26-футбольних поля, 63 – інші спортивні майданчики, два із яких з штучним покриттям); спортивних залів – 25; 12 – приміщень для фізкультурно-оздоровчих  занять (3- із тренажерним обладнанням).

В районі діє дві дитячо-юнацькі спортивні школи: ДЮСШ «Колос» Скалатської міської ради та ДЮСШ відділу освіти Підволочиської селищної ради.

            На відділеннях футболу, гандболу, волейболу, важкої атлетики, вільної боротьби, настільного тенісу займаються 388 учнів. Всього навчальних груп – 36   (Підволочиська ДЮСШ – 20, Скалатська ДЮСШ – 16).

            У 2018 році за умови співфінансування Федерації футболу України та Скалатської міської і Підволочиської селищної ради (50 х 50 %)  встановлено та відкрито футбольні поля із штучним покриттям розміром 22 х 42 м на Скалатському міському та Підволочиському селищному стадіонах. Продовжуються роботи по реконструкції спортивного майданчика Підволочиської  ЗОШ І-ІІІ ст. за умови співфінансування (50 х 50 %)  Державного Фонду регіонального розвитку та Підволочиської селищної ради та будівництво футбольного майданчика із штучним покриттям  за  кошти Скалатської міської ради  у  с. Новосілка.  

Житлово-комунальне господарство та енергозбереження

З державного бюджету на місцеві дороги  у 2018 році освоєно15,8 млн.грн. 

          ТОВ "ГЛОБАЛ БІЛД ІНЖИНІРИНГ" проводиться поточний середній ремонт частини автомобільної дороги місцевого значення:

         - С201201 Романове Село–Колодіївка ч/з Жеребки на суму

3 млн.46,8тис. грн.;

- С201202 Оріховець– Турівка  на суму 2млн. 437,4тис. грн;

- С201223 Медин–Кошляки на суму 3млн.656, 2тис. грн.

- С201214 Кошляки– Гнилички на суму  2млн.742, 1тис. грн.

ТОВ «Техно-Буд-Центр» проводиться поточний середній ремонт частини автомобільної дороги місцевого значення С20203 Щаснівка–Медин ч/з Токи  на суму 3,5 млн. грн.

Раціональне природокористування та якість довкілля

Об’єднаними територіальними громадами району та виконавчим комітетом Токівської сільської ради були проведені роботи з благоустрою та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, парків, скверів, вулиць, доріг, тротуарів, зупинок громадського транспорту, здійснювались заходи з прибирання кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та пам’ятників.

Тільки 4 сміттєзвалища паспортизовані в смт. Підволочиськ та м. Скалаті, с. Токи, с. Старий Скалат, але вони не відповідають встановленим нормам облаштування полігонів твердих побутових відходів. На завершенні виготовлення документів на паспортизацію  сміттєзвалища в с. Новосілка. Експлуатація сміттєзвалищ в населених пунктах району  проводиться з порушенням санітарних норм.

Стратегічна ціль 2: ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ

Розвиток малого підприємництва

За 11 місяців 2018 року всіма ЦНАПами в районі зареєстровано 127 підприємців-фізичних осіб і знято з реєстрації 129. В районі зареєстровано 7 підприємств-юридичних осіб: 6 підприємств - юридичних осіб - ЦНАПом райдержадміністрації  та 2 - ЦНАПом Підволочиської селищної ради. Знято з реєстрації 1 підприємство-юридична особа.

В 2017 році зареєстровано 7 юридичних осіб і знято з реєстрації 1.  Зареєстровано 106 підприємців-фізичних осіб і знято з реєстрації 299.

В районі працює 129 підприємств малого та 8 середнього бізнесу та 1100 підприємців - фізичних осіб.  

За 11 місяців адміністраторами центрів надання адмінпослугів району надано 15936 адміністративні послуги. Зокрема: ЦНАПом Підволочиської РДА – 39561, Підволочиської селищної ради - 5477, Скалатської міської ради – 6503 адміністративних послуг. За цей період минулого року було надано 6719 адміністративних послуг ЦНАПом Підволочиської райдержадміністрації. Відділ (центр) надання адміністративних послуг райдержадміністрації є учасником порталу державних послуг iGov. ЦНАПи району підключені до реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також до державного реєстру речових прав на нерухоме  майно та їх обтяжень.

                 Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян, забезпечення законності та правопорядку

          Взаємодія органів виконавчої влади та Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області дає результати у роботі служби у справах дітей.

Постійно спільно з працівниками Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області проводяться комплексні державно-громадські операції і рейди.

 

Туризм та рекреація

Службою з гуманітарних питань райдержадміністрації, яка займається питаннями туризму розроблені 2 туристичні маршрути. Ці маршрути пролягають через Підволочиськ (краєзнавчий музей) – Скорики (церква Івана Богослова) – замок с. Токи. Другий маршрут: Підволочиськ (краєзнавчий музей), с. Полупанівка (Свята Гора) – с. Старий Скалат (музей Леся Курбаса) – м. Скалат (Скалатський Замок). В м. Скалаті на території музею Скалатський замок було проведено свято замків.

Проводяться круглі столи з питань розвитку туристичної галузі громад.

 

Промисловість

                 Промисловим комплексом району подолано негативну тенденцію і за  підсумками роботи за десять місяців промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму  410 млн. грн. У 2017 році цей показник становив 406млн.грн. 

Зберегли на рівні минулого року і наростили обсяги реалізації промислової продукції 75% підприємств проти 66,7% у минулому році.

 Реалізація промислової продукції на одну особу населення за десять місяців 2018 р. по району становила 9879,2 грн. проти 9532,8 грн. у 2017 році.

 

           Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраці

За 9 місяців 2018 року в районі освоєно 250,8 млн.грн. капіталовкладень, що становить 123 % до відповідного періоду минулого року та 5,0 % до загальнообласного показника. На 1 жителя району припадає 5942,1 грн. освоєних  капіталовкладень проти 4781,4 грн. по  області. У минулому році цей показник становив 4777,6 грн. на одного жителя району.

У січні–вересні 2018 р. в районі прийнято в експлуатацію 1105 м2 загальної площі житла (нове будівництво), що становить 1,3 % до загального обсягу по області. На даний час - 1665,2 кв.м, що становить 162 % до минулого року.

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку району прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 жовтня 2018 р. становив 301 тис. дол. США, що на 6,9 % більше обсягів інвестицій на початок 2018 р., та в розрахунку на одну особу склав 7,1 дол. (по області – 42,4 дол.).

 

Стратегічна ціль 3: РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Сільське господарство

         В звітному 2018 році зернові культури по с/г підприємствах району зібрано на площі 21494 га, що на 210 га більше минулого року. При середній урожайності 72,4 ц/га урожайність збільшено на  1,1 ц. по відношенню до 2017 року,  валовий збір склав 155603 тонни (+3773 тонни) або 102,4 % до валового збору 2017 року та 101 % до програмних завдань. Зернові культури в структурі посівних площ по с/г підприємствах займали 47 %, тобто на рівні 2017 року.

         Площа збирання цукрових буряків по с/г підприємствах становила 6436  га,  що на 1684 га більше 2017 року.  В структурі посівних площ цукровий буряк зайняв 13 % площі. Середня урожайність складає 413 ц/га, валовий збір очікується – 265800 тонн,  що становитиме 115 % до відповідного періоду минулого року.

     Станом на 01.12.2018 року в сільськогосподарських підприємствах утримується 3149 голів ВРХ, що на 556 голів більше до відповідного періоду минулого року. З метою збільшення поголів`я корів на базі ТОВ «Україна» створено великотоварну  молочну ферму. На сьогоднішній день в господарствах району утримується 1328 корів, в тому числі в ТОВ «Україна» 1068 голів і ТОВ «Агрофірма «Медобори» 260 голів. До середини 2019 року поголів'я корів по району планується довести до 1500 голів.

З початку року сільськогосподарськими підприємствами вироблено 9862 тонни молока, що на 1282 тонни більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, та 1663  тонни  м’яса, збільшення складає  312 тонн.  Надій на корову за 11 місяців 2018 року склав 8516 кг.

         Станом на 01.12.2018 року сільськогосподарськими підприємствами району укладено 16142 договори оренди землі. Сума орендної плати складає 98,7 млн. грн. Договірні умови виконано на 135,6 відсотка. 

У 2018 році  створено 3 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи:

«Турівський молочник» в с. Турівка, «Медоносний сад» у с. Голотки і ягідний кооператив «А-Мрія» у с. Рожиськ.

В районі налічується вже 8 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (з них 6 діючих), які надають послуги  членам кооперативів та населенню.

         

Розвиток новостворених територіальних громад

В районі створено 4 об’єднані територіальні громади. За винятком одного села Токи всі населені пункти увійшли в склад ОТГ. В громадах створено відділи для управління різними напрямками роботи. Для підтримки ОТГ держава виділили 12 млн.559 тис.грн. субвенції з бюджету на розвиток об’єднаних територіальних громад. Цими коштами буде профінансовано 16 проектів по чотирьох громадах.

У 2018 році за рахунок коштів фонду регіонального розвитку в Новосільській сільській раді управлінням капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації завершується реалізація проекту по реконструкції будівлі Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. імені Мирона Зарицького Новосільської сільської ради на суму 9450 тис грн (з ДФРР – 7560 тис грн, місцевий бюджет – 20% - 1890 тис грн). Новосільською сільською радою виділено 800 тис грн. На звітну дату перераховано 600 тис грн.

За кошти субвенції державного бюджету  місцевим бюджетам на здійснення заходів на соціально-економічний розвиток окремих територій реалізовується проект «Капітальний ремонт даху музичної школи в Новому Селі Підволочиського району Тернопільської обл.» на суму 227 тис грн. Роботи виконані повністю.

У ОТГ району проводиться реалізація проектів, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

На 16 проектів бюджетом виділено кошти в сумі 12 млн.559 тис.грн.:

Підволочиська отг - 4 проекти на суму 5130,9 тис.грн.

Новосільська отг - 8 проектів на суму 1500,3 тис.грн.

Скалатська отг - 2 проекти на суму 4040,9 тис.грн.    

Скориківська отг - 2 проекти на суму 1887 тис.грн.

            На сьогодні із коштів, які поступили на рахунки громад в сумі 11,2млн.грн. освоєно 10,3млн.грн.

 

ІІ. Головні проблеми соціально-економічного розвитку району

У реальному секторі економіки району спостерігається ряд проблемних питань розвитку окремих секторів економіки та соціальної сфери, від вирішення яких великою мірою залежатиме виконання програми соціально-економічного розвитку району у 2019 році.

 Серйозними факторами, що обмежують розвиток є соціально-політична напруженість через геополітичні проблеми та макроекономічну невизначеність, військовий конфлікт на сході України, що позначився на ускладненні виробничого процесу, зростанні негативних очікувань населення відносно розвитку економіки та особистого матеріального становища. Крім того:

– у промисловості: нестабільна кон’юнктура споживання місцевої продукції на світових ринках; низька спроможність підприємств швидко диверсифікувати ринки збуту продукції, нестача власних обігових коштів та капітальних вкладень у модернізацію виробничих потужностей; високий знос основних фондів;  

- у будівництві: зростання вартості будівельних матеріалів, транспортних послуг та енергоносіїв;

- у торгівлі: тінізація торгівельної діяльності, зниження купівельної спроможності громадян;

- на ринку праці: складна демографічна ситуація; трудова міграція за межі району, в тому числі за кордон; низька мотивація до праці; невідповідність професійно-кваліфікаційної структури попиту та пропозиції на місцевих ринках праці; наявність тіньової зайнятості;

- у бюджетній сфері: велика мережа закладів соціально-культурного призначення; висока питома вага зносу основних засобів та енергоємність підприємств житлово-комунального господарства.

На подолання зазначених проблем спрямовано комплекс заходів, передбачених у програмі.

 

ІІІ. Головні пріоритети, завдання і основні показники програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік

 

- впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій;

- розвиток малого та середнього підприємництва;

- поліпшення якості та доступності послуг гуманітарної та соціальної сфер;

- розвиток інфраструктури територіальних громад району;

- гарантування безпеки та захисту населення.

- розширення співпраці за проектами міжнародної технічної допомоги з метою залучення технічної та фінансової допомоги для розвитку району;

- підвищення стійкості регіональної економіки за рахунок модернізації виробничих потужностей, впровадження сучасних технологій;

- розвиток внутрішнього споживання;

- підвищення конкурентоспроможності аграрного сектору економіки;

- розвиток інфраструктури аграрного ринку та формування самодостатнього регіонального продовольчого ринку;

- розвиток соціальної інфраструктури сільських територій;

- створення сприятливих умов для подальшого розвитку малого та середнього підприємництва, розбудови інфраструктури підтримки бізнесу;

- реалізація ефективної регуляторної політики та створення якісної системи надання адміністративних послуг;

- диверсифікація джерел енергії та підвищення енергоефективності економіки та соціальної сфери;

- формування позитивного іміджу району, збільшення обсягу внутрішніх та зовнішніх інвестицій у розвиток економіки та соціальної сфери;

- підвищення рівня інвестиційної спроможності району;

- поліпшення якості та доступності освітніх послуг, медичного обслуговування населення, створення належних умов для всебічного та повноцінного розвитку дітей, забезпечення прав людей з обмеженими можливостями, у тому числі шляхом створення безперешкодних умов доступу для інвалідів, інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної інфраструктури;

- розвиток фізичної культури та спорту, туристично-рекреаційної сфери;

- посилення військово-патріотичного виховання молоді, соціальний і правовий захист військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та їх сімей;

- забезпечення публічності і прозорості діяльності місцевих органів влади;

- покращення стану навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

 

Прогнозні аналітичні матеріали щодо соціально-економічного та культурного розвитку на 2019 рік

Стратегічна ціль 1: РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

В районі функціонує Підволочиська комунальна центральна районна лікарня, Скалатська комунальна районна лікарня, 12 сільських амбулаторій та 42 фельдшерсько-акушерських пункти.

Рішеннями районної ради від  24 квітня 2014 року № 358 створений Підволочиський комунальний районний центр первинної медико-санітарної допомоги. На базі Підволочиської КЦРЛ та Скалатської КРЛ створені підстанції відповідно № 3, № 4 Теребовлянської станції ШМД Тернопільського центру екстреної медичної допомоги.

На 2019 рік планується:

- провести капітальний ремонт головного корпусу Скалатської комунальної лікарні

- провести ремонт приміщення амбулаторії с. Токи.

 

Доступність та якість послуг у сфері освіти

В галузі освіти на 2018 рік передбачається виконання ряду заходів :

Створення сприятливих умов для особистісного становлення та всебічного розвитку кожної дитини дошкільного віку, формування її життєвої компетентності, у тому числі через впровадження різних форм здобуття дошкільної освіти для дітей, які не відвідують дошкільні навчальні заклади;

Впровадження у навчально-виховний процес прогресивних методів навчання та застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;

Оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти району;

Підготовка закладів освіти району комунальної форми власності до функціонування в осінньо-зимовий період, забезпечення проведення ремонту, реконструкції чи встановлення енергозберігаючого обладнання;

Підтримка обдарованої молоді, участь учнівської молоді, педагогічних працівників району у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах з базових навчальних дисциплін, форумах, міжнародних фестивалях, конкурсах;

Оновлення спортінвентаря в ЗОШ району;

Оздоровлення дітей в обласних та республіканських дитячих оздоровчих закладах;

Брати участь у проектах, направлених на зміцнення матеріальної бази навчальних закладів району;

Провести капітальний ремонт будівлі Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Нове Село

Капітальний ремонт будинку школяра м. Скалат

Провести капітальний ремонт даху Підволочиської гімназії ім. Івана Франка                   

Провести капітальний ремонт шкільного спортивного залу  в с. Мовчанівка

Провести капітальний ремонт дитячого садочку в с. Скорики.

 

Ефективність ринку праці та соціальної сфери

У 2019 році, з метою детінізації виплати заробітної плати управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводити моніторинг суб’єктів господарювання щодо наявності оформлених трудових відносин  у працівників, допущених до виконання службових обов’язків.

Також планується активізувати роботу тимчасової  комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення, проводити моніторинг рівня заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях району та легалізацію робочих місць в галузях економіки  району.

Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави та забезпечення  гарантованого соціального захисту та пенсійного забезпечення населення району, в тому числі тимчасово розселених громадян – вимушених переселенців та учасників АТО - є одним із першочергових завдань програми.

Заходи програми передбачають:

забезпечення соціальної підтримки та пенсійного забезпечення, відповідно до чинного законодавства, сімей військовослужбовців, що загинули під час проведення АТО на сході України;

забезпечення максимального охоплення  інвалідів, ветеранів та інших категорій малозабезпечених громадян житловими субсидіями на відшкодування витрат на оплату житла, комунальних послуг, природного газу, електроенергії та придбання твердого палива та скрапленого газу;

Силами Підволочиської громади буде проведено капітальний ремонт корпусу № 2 відділення стаціонарного догляду комунального закладу «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради» в смт. Підволочиськ, вул. Надзбручанська, 54а Підволочиського району Тернопільської області.

 

Доступність послуг у сфері культури

Матеріальна підтримка приміщень закладів культури району передбачає:

Провести капітальний ремонт сільського клубу у с. Хмелиська

Провести капітальний ремонт приміщення будинку культури Новосільської сільської ради в с. Нове Село

Провести капітальний ремонт приміщення будинку культури Новосільської сільської ради в с. Лисичинці

Провести капітальний ремонт приміщення клубу  в селах Лозівка і Медин.

 

Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

В програмі передбачені заходи, які сприяють розвитку фізичної  та спорту  в районі,  а саме: сприяння розвитку дитячого, дитячо-юнацького (резервного) спорту, утримання дитячо-юнацької спортивної школи смт. Підволочиськ; організація роботи по облаштуванню сільських спортивних  майданчиків; Проведення на високому рівні районних, а також участь у обласних всеукраїнських спортивних змаганнях, спартакіадах відповідно до планових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів

Відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації проводиться робота по захисту прав дітей та підтримки молоді.

Організація та проведення інформаційно-просвітницьких рекламних кампаній протидії насильству в сім’ї, Реалізація програм молодіжних і дитячих громадських організацій, спрямованих на здійснення патріотичного виховання молоді, популяризації здорового і безпечного способу життя, Здійснення підтримки багатодітних сімей, координацію надання послуг сім’ям вказаної категорії, забезпечити видачу посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, Взаємодія місцевих органів виконавчої влади з питань здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях громадян району, Вжиття дієвих заходів щодо запобігання поширенню соціального сирітства, створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, Вжиття заходів щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.

Житлово-комунальне господарство та енергозбереження.

Для утримання і ефективної діяльності житлово-комунального господарства об’єднаних територіальних громад району заплановано провести такі заходи:

Забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства,     

Реконструкція системи водопостачання смт. Підволочиськ,

Реконструкція каналізаційно-очисних споруд смт. Підволочиськ,

Впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів.

Забезпечення своєчасної та в повному обсязі оплати житлово-комунальних послуг споживачами, забезпечити участь у навчальних курсах з питань утворення і функціонування ОСББ, призначення управителя у житлових будинках. Будівництво водогону по вулицях Драгоманова, Богуна, Степана Бандери, Січових Стрільців, Шептицького, Тернопільської, Мазепи м. Скалат сприятиме комфортному проживанню населення на цих вулицях. Запровадження системи роздільного збирання сміття  у населених пунктах району, забезпечення утримання полігонів  твердих побутових відходів відповідно до чинного законодавства та нормативних документів планується провести в населених пунктах району.

 

Раціональне природокористування та якість довкілля

Приділяючи велику увагу  раціональному природокористуванню та якості довкілля програмою передбачені такі заходи:

проведення пуско-налагоджувальних робіт біологічно-очисних споруд в м. Скалаті, організувати ґрунтозахисні заходи, а саме: насадження дерев та кущів на території, яка пошкоджена ерозією ґрунту,  запровадити систему роздільного збирання сміття  у населених пунктах району.

 

Стратегічна ціль 2: ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНОСТІ РЕГІОНУ

Розвиток малого підприємництва

Малий та середній бізнес району у 2019 році буде представлений 130 малими і 8 середніми підприємствами, що буде становити 100 % до очікуваних показників 2018 року. На 10 тисяч населення планується 31 і 2 одиниці. Надходження до бюджетів усіх рівнів від цих підприємств передбачається 163,0 млн. грн. від малого і середнього бізнесу, що відповідно буде становити 110,5 %. Заходами з розвитку підприємництва планується:

сприяти діяльності ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при районній державній адміністрації,

надавати якісні  адміністративні послуги населенню району всіма ЦНАПами, залучення суб’єктів підприємницької діяльності для проведення виїзної торгівлі та побутового обслуговування, сприяти налагодженню ефективної співпраці та комунікацій між Центром підтримки підприємництва при департаменті економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації та суб’єктами малого та середнього підприємництва, створення в об’єднаних територіальних громадах консультативних пунктів для бізнесу.

Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян, забезпечення законності та правопорядку

В заходах програми планується:

  забезпечення додержання прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб у   відносинах з органами державної виконавчої влади шляхом створення необхідних умов для      виконання вимог Закону України «Про доступ  до публічної інформації»,

   забезпечення широкого інформування населення з питань розвитку громадянського

суспільства та налагодження соціального партнерства, активізація участі об’єднань громадян у процесі надання населенню соціальних послуг, забезпечення публічності й відкритості у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, забезпечити впровадження механізму консультацій з громадськістю під час розробки та реалізації.

Енергоефективність

Енергозберігаючі заходи програми передбачають :

Капітальний ремонт даху дитячого закладу смт Підволочиськ.

Утеплення житлових будинків та переведення на альтернативні види палива  за рахунок державної програми кредитування, проведення комплексної термомодернізації житлових будинків, де створено ОСББ, шляхом стимулювання, проведення санації будівель бюджетних установ та організацій.

           Туризм та рекреація

Програмою заплановано заходи, які сприятимуть розвитку туристичної галузі району: проведення інвентаризації туристичних ресурсів району, представлення туристичного потенціалу району на міжнародних, всеукраїнських та регіональних спеціалізованих виставкових заходах, Міжнародному туристичному форумі, різного рівня семінарах, круглих столах нарад, сприяння у розробленні та впровадження нових туристичних маршрутів, Організувати проведення рекламних турів для представників туристичних компаній, засобів масової інформації та інших зацікавлених організацій.

 

Промисловість

У 2019 році прогнозований обсяг реалізованої промислової продукції становитиме 487,2млн. грн., що становить 109,5 %.

            Виробництво продукції промислових підприємств планується довести до 109,2 % до рівня минулого року.

Будівництво

Будівельними організаціями, які працюють в районі, планується забезпечити у 2019 році обсяг робіт на суму 6,0 млн. грн., що становитиме на одну особу 143,5 грн, що становить 120,6 % до минулого року.

Планується:

- капітальний ремонт доріг державної та комунальної власності;

- санація будівель бюджетної сфери (встановлення енергоекономних  вікон і дверей) та інші будівельні роботи.

Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

В районі працює 6  спільних малих підприємств з іноземними інвестиціями. Заходами програми передбачено:

- Сприяння суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності району у здійсненні торгівлі з міжнародним бізнес-середовищем шляхом розповсюдження двосторонніх ініціатив до налагодження (розширення) співпраці та поширення корисної інформації у сфері ЗЕД (про міжнародні виставково-ярмаркові заходи, умови провадження торгівлі з окремими країнами світу, тендери в іноземних державах тощо.

- Інформаційне забезпечення  обласної державної адміністрації даними в розрізі району щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності з метою сприяння процедурі просування експорту.

- Інформаційне забезпечення районної державної адміністрації,  даними по району щодо залучення прямих іноземних інвестицій та державної реєстрації підприємств з іноземними інвестиціями з метою сприяння іноземній інвестиційній діяльності в районі

 

Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

              В заходах програми заплановані заходи:

- Налагодження та підтримка каналів зв’язку з іноземними інвесторами шляхом організації зустрічей з ними в районній державній адміністрації, постійної та ефективної взаємодії у процесі супроводження інвесторів, які розглядають можливість інвестування або уже інвестували в реалізацію проектів в області

- Робота з зацікавленими громадськими організаціями щодо подання проектів на участь у    конкурсах по міжнародні технічній допомозі . Зокрема  програма GIZ, Кусаноне  та інші.

- Участь у форумах пошуку партнерів з метою залучення міжнародної технічної допомоги в розвитку району та об’єднаних територіальних громад.

- Участь об’єднаних територіальних  громад в Міжнародній програмі «Добре».

 

Розвиток інфраструктури

Розвиток інфраструктури відіграє важливу роль в соціально-економічному розвитку району. Програма передбачає :

- Створення  умов  для оновлення автомобільними перевізниками рухомого складу,  призначеного для  надання,  насамперед,  соціально значущих послуг,  та  оптимізації  структури  парку  транспортних засобів.

- Підвищення рівня  безпеки  перевезень  пасажирів  та вантажів шляхом посилення   вимог   до   автомобільних   перевізників та забезпечення  контролю  за дотриманням ними вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху.

- Капітальні ремонти дороги та вулиць населених пунктів громад за власні та державні кошти.

 

Стратегічна ціль 3: РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ

Сільське господарство

В сільськогосподарському секторі планується виробити продукції на суму 799,5 млн. грн., що становить 102 % до очікуваного показника 2018 року. Зокрема: виробництво зернових всіма категоріями господарств буде становити 209,2 тис. тонн або 101,0 % до 2018 року, цукрові буряки – 233 тис. тонн, -71,3 %,  картопля – 78,2 тис. тонн, 101 %, овочі – 15,5 тис. тонн, 105 %.

В тваринництві всіма категоріями господарств планується виробити 4,7 тис. тонн м’яса, що становить 104 % до очікуваного показника 2018 року та 36,5 тис. тонн молока, що становить  105 %  очікуваного показника 2018 року.

Планується технологічне і технічне переоснащення, модернізація молочних ферм на рівні вимог ЄС, оновлення застарілого та зношеного на 90 % молочного обладнання, впровадження передових технологій, широке використання культурних пасовищ. Стабілізація і нарощування поголів’я молочної худоби розглядається, як основний елемент розвитку галузі, у якому будуть задіяні державні органи управління, ветеринарна служба і власники худоби.

Розвиток новостворених територіальних громад

В районі діють 4 об’єднані територіальні громади. Для повноцінної діяльності громад на 2019 рік плануються такі заходи:

- Участь в  міжнародних грантах для залучення коштів  на розвиток громад.

- Контроль за вчасним і повним освоєнням коштів державної субвенції на розвиток територіальних громад.

 

IV. Організація та моніторинг за ходом виконання програми, реалізація основних положень програми

Забезпечення виконання завдань програми передбачається шляхом поетапного та якісного виконання пріоритетних завдань та заходів виконавцями.

Заходи програми передбачають удосконалення існуючих та формування нових механізмів, які забезпечуватимуть виконання мети і завдань програми на 2019 рік та середньострокову перспективу. Система заходів визначає терміни та конкретних виконавців і буде впроваджена до виконання шляхом прийняття відповідних розпорядчих документів та виконання затверджених в установленому порядку регіональних цільових програм. Основними виконавцями заходів програми є структурні підрозділи районної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, які діють на території району.

Районна  державна адміністрація визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням пріоритетних напрямків програми і наявності фінансових та інших ресурсів.

Основні показники та окремі заходи програми можуть коригуватися, з урахуванням соціально-економічної ситуації в регіоні, з відповідним погодженням у встановленому порядку з районною радою, обласною державною адміністрацією.

 

V. Фінансове забезпечення реалізації програми

Джерелами фінансування програми є кошти державного та місцевих, у тому числі об’єднаних територіальних громад, районного бюджетів, кредитні ресурси комерційних установ, кошти суб’єктів господарювання та фізичних осіб.

Заплановані заходи і пріоритети будуть забезпечені бюджетними і власними коштами.

VI. Контроль за ходом реалізації програми

Механізм реалізації заходів та контроль за виконанням програми передбачає:

              -   постійний моніторинг виконання основних показників та заходів;

              -   щоквартальний розгляд питання про хід виконання програми на засіданнях колегії районної державної адміністрації;

              -  підготовку розпорядчих документів районної державної адміністрації з питань її виконання;

              -   відповідальність виконавців, що беруть участь у реалізації заходів.

Координацію діяльності виконавців програми здійснює відділ економічного розвитку районної державної адміністрації.

Районна  державна адміністрація, за підсумками 2019 року, звітує про виконання та ефективність реалізації заходів програми на сесії районної ради.

Додатки:

Таблиця 1 «Основні  показники програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік;

Таблиця 2 «Пріоритетні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік»;

Таблиця 3 «Основні заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік»


 

Таблиця 1

Основні показники програми соціально-економічного та

культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік

 

Показники

Одиниця виміру

2017 рік

звіт

2018 рік

2019 рік

програма

Очікуване

% виконання програми

Програма

% до підсумків 2018 року

1

2

3

4

5

6

7

8

1.Економічна ефективність

1.1 Промисловість

Індекс промислового виробництва

%

95,8

 

80

 

109,6

 

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ

млн. грн.

504,8904

518,6

444,775

85,8

487,2089

109,5

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення

Гривень

12052,6

12377,1

10640

85,9

11683,7

109,8

Виробництво найважливіших видів промислової продукції у натуральному вимірі:

 

 

 

 

 

 

 

Продовольча група

 

 

 

 

 

 

 

– м'ясо і субпродукти

Тонн

2467,3

2689,4

2233,1

83

2334

109

– вироби ковбасні

Тонн

 

 

 

 

 

 

– соки фруктові та овочеві

Тонн

 

 

 

 

 

 

– олія соєва нерафінована та її фракції

Тонн

195

205,3

110

53,6

120

109

– молоко рідке оброблене

Тонн

 

 

 

 

 

 

– масло вершкове

Тонн

 

 

 

 

 

 

– сири свіжі неферментовані та сичужні

Тонн

 

 

 

 

 

 

– борошно

Тонн

3060

3353,8

4108,0

122,5

4478

109

– крупи

Тонн

525

572,3

400,6

70

436,7

109

– хліб та вироби хлібобулочні

Тонн

1208

1280,5

1539,2

120,2

1570

102

– корми готові для тварин

Тонн

3955

4350

3950

90,8

4345

110

– води натуральні мінеральні газовані

тис. дал.

 

 

 

 

 

 

– цукор пісок із цукрових буряків

Тонн

 

 

 

 

 

 

Вино-горілчана продукція

тис. дал.

30,3

34,9

22,6

64,8

24,9

110

Непродовольча група

 

 

 

 

 

 

 

– спирт етиловий

тис. дал.

574,4

624,5

499,7

80,4

544,7

109

– вироби з пластмаси

Тонн

36,4

39,7

42,1

106

45,9

109

Побутова хімія

Тонн

 

 

 

 

 

 

– швейні вироби

тис. штук

10,4

10,7

15,1

141

16,6

110

1.2 Сільське господарство

Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств (в порівняльних цінах) – всього,

млн. грн.

758

758,5

785,2

104

7799,5

102

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– с/г підприємства

млн. грн.

473,2

448,3

475,0

106

489,3

103

– населення

млн. грн.

285

310,2

310,2

100,0

310,200

100,0

Валова продукція сільського господарства на одну особу

Гривень

8470

9154

10476

114,4

10699

102,1

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі всіма категоріями господарств:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис. тонн

193,6

207,5

207,5

100

209,2

101

– цукрові буряки

тис. тонн

284,0

240,0

327,0

136

233,0

71,3

– картопля

тис. тонн

77,6

77,6

77,6

100

78,2

101

– овочі (відкритого ґрунту)

тис. тонн

14,2

14,8

14,8

100

15,5

105

– молоко

тис. тонн

35,4

34,9

34,9

100

36,5

105

– м'ясо

тис. тонн

4,9

4,5

4,5

100

4,7

104

– яйця

млн. штук

16,0

16,0

16,0

100

16,0

100

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі с/г підприємствами:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис. тонн

154,0

115,7

155,7

100

157,0

101

– цукрові буряки

тис. тонн

270,0

225,0

312,0

138

220,0

70,5

– картопля

тис. тонн

0,1

0,1

0,1

100

0,2

200

– овочі (відкритого ґрунту)

тис. тонн

0,7

0,3

0,3

100

0,5

166

– молоко

тис. тонн

9,4

12,2

12,2

100

13,5

111

– м'ясо

тис. тонн

1,5

1,5

1,5

100

1,7

113

– яйця

млн. штук

 

 

 

 

 

 

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі населенням:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис. тонн

39,6

51,8

51,8

100

52,2

101

– цукрові буряки

тис. тонн

14,0

15,0

15,0

100

13,0

86,0

– картопля

тис. тонн

77,5

77,5

77,5

100

78,0

101

– овочі (відкритого грунту)

тис. тонн

13,5

14,5

14,3

100

15,0

105

– молоко

тис. тонн

26,0

22,7

22,7

100

23,0

101

– м'ясо

тис. тонн

3,4

3,0

3,0

100

3,0

100

– яйця

млн. штук

16,0

16,0

16,0

100

16,0

100

1.3 Будівництво

Індекс будівельної продукції

%

162,4

125,6

103

 

103,1

 

Обсяг виконаних будівельних робіт

млн.грн.

3,85

4,62

5,0

108,2

6,0

120

Обсяг виконаних будівельних робіт на одну особу   

Гривень

91,0

110,0

119,0

108,2

143,5

120,6

Виробництво будівельних матеріалів

 

 

 

 

 

 

 

– пісок, галька, гравій та щебінь для будівництва

 

тис. м3

761,2

955,9

938,0

98,1

984,9

105

– блоки дверні й віконні, з

Пластмас

тис. штук

-

-

-

-

-

-

– вікна засклені з пластмас

тис. штук

-

-

-

-

-

-

Загальна площа житла, введеного в експлуатацію за рахунок всіх джерел фінансування

тис. кв.м

1,515

1,25

1,9

152

2,0

105,3

Обсяг прийнятої в експлуатацію загальної площі житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення

кв. м.

362

298,3

454,5

152,4

479,6

105,5

2. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

      Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування

млн. грн.

347,5

310

     310

100

        315

101,6

Обсяг капітальних інвестицій на одну особу

Гривень

8215,1

7398,6

73398,6

100

7416,3

100,2

Обсяг капітальних інвестицій за видами економічної діяльності та за рахунок усіх джерел фінансування:

 

 

 

 

 

 

 

- в промисловість

млн. грн.

48

48

50

104,2

50

100

- в сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство

млн. грн.

205

170

170

100,2

170

100

- в будівництво

млн. грн.

4,5

4,5

4,5

100

4,5

100

Обсяг прямих іноземних інвестицій, за наростаючим підсумком – всього

млн. дол. США

0,2822

0,219

0,300

136,9

0,3016

100,7

Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку року (надходження)

 

млн. дол. США

0,06

-

0,08

 

0,08

100

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу

 

дол. США

6,7

5,2

7,2

138,5

7,2

100

Зовнішньоторговельний оборот товарами

млн. дол. США

8,1

8,7

15,3

175,9

15,5

101,3

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– експорт

млн. дол. США

4,2

4,5

7,8

173,3

7,9

101,3

– імпорт

млн. дол. США

3,9

4,2

7,5

178,6

7,6

101,3

3. Розвиток інфраструктури

Обсяг перевезень вантажів:

тис. тонн

69,3

56,5

60

106,2

72

120

-  залізничним транспортом

тис. тонн

 

 

 

 

 

 

- автотранспортом

тис. тонн

69,3

56,5

60

106,2

72

120

Обсяг перевезень пасажирів:

тис. осіб

815,1

910

800

87,9

886,8

101,1

- залізничним транспортом

тис. осіб

 

 

 

 

 

 

- автотранспортом

тис. осіб

815,1

910

800

87,9

886,8

101,1

Кількість користувачів мережі Інтернет

Одиниць

15000

12500

15200

121,6

17000

111,8

4. Розвиток малого підприємництва

Кількість малих /середніх підприємств

Одиниць

    129/8

  122/10 

129/8

105,7/80

130/8

100,8/100

Кількість діючих малих/середніх підприємств на 10 тис. населення

Одиниць

31

2

31

2

31

2

100

31

2

100

Чисельність працюючих на малих підприємствах

тис. осіб

1055

2667

1055

2667

1137

2800

107,8

105

1137

2589

100

100

Кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання – фізичних осіб

тис. осіб

1072

1200

1072

89,3

1075

100,3

Надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого підприємництва

млн. грн.

161234

162200

162200

100

163000

100,5

Кількість створених робочих місць в малому підприємництві

тис. місць

0,38

0,18

0,295

163,9

0,300

101,7

5. Торгівля і побутове обслуговування

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі

млн. грн.

 

76,4

 

80,0

 

70,0

 

87,5

74

105,7

Обсяги реалізованих послуг

млн. грн.

20,0

22,0

25

113,6

28,0

112

6. Ефективність ринку праці

Середньорічна чисельність наявного населення

тис. осіб

42,3

41,9

41,9

100

41,8

99,8

Чисельність прийнятих на роботу на новостворені робочі місця

тис. осіб

0,835

0,580

0,580

100

600

103,4

Фонд оплати праці штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності

млн. грн.

308,6

321,5

364,2

113,3

389,8

107,0

Середньооблікова кількість штатних працівників

Осіб

5003

5077

4612

90,8

4770

103,4

Середньомісячна зарплата штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності,

Гривень

 

5140

 

5277

 

6580

 

124,7

6810

103,5

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– у промисловості

Гривень

5975

6620

6680

100,9

7300

109,3

– у сільському господарстві

Гривень

8000

8220

8300

101

8950

107,8

– у будівництві

Гривень

4020

4460

4560

102,2

4600

100,9

Середньомісячна зарплата працівників у бюджетних установах

Гривень

4028

8100

11000

135,8

11070

100,6

7. Доступність та якість послуг у сфері освіти

Кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах

тис. осіб

3,833

3,833

3,834

99,4

3,834

100

Кількість дітей у постійних дошкільних закладах

тис. осіб

989

1,058

0,   995

115

1,002

100

Охоплення дітей (від трьох до шести років) постійними дошкільними закладами (у % до кількості дітей відповідного віку)

%

80

85

89

104,7

90

101,1

Частка дітей сільської місцевості, для яких організовано підвезення до місця навчання і додому від загальної кількості учнів, які того потребують

%

100

100

100

100

100

100

8. Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

Забезпеченість населення стаціонарними ліжками на  10 тис. населення

Одиниць

50

51

50

98

45

90

Забезпеченість лікарями загальної практики сімейної медицини на  10 тис. населення

Осіб

6,6

3,8

6,7

176,3

6,7

100

Кількість померлих дітей  віком до одного року на  1000 народжених живими

Проміле

 

 

 

 

 

 

Кількість осіб, що хворіють на активний туберкульоз, на 100 тис. населення

Осіб

21,4

20

18,7

93,5

15

80,2

- в тому числі в сільській місцевості

Осіб

20

18

16

88,9

14

87,5

Кількість осіб, в яких вперше виявлено онкозахворювання на  100 тис. населення

Осіб

68

58

58

100

50

86,2

- в тому числі в сільській місцевості

осіб

 

 

 

 

 

 

 

9. Доступність послуг у сфері культури

Кількість масових бібліотек

Одиниць

33

33

33

100

33

100

Книжковий фонд бібліотек

тис. примірників

315,6

365,014

302,6

82,9

303

100,1

Кількість клубних установ

Одиниць

54

54

54

100

54

100

10. Раціональне природокористування та якість довкілля

Відведено (скинуто) зворотніх вод,

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

Забруднених, з них:

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

- без очищення

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

- нормативно–очищених

тис. куб.м

 

 

 

 

 

 

Викиди шкідливих речовин у повітря

тис. тонн

0,500

0,4800

0,4834

100,7

0,4800

99,3

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

стаціонарними джерелами забруднення

тис. тонн

500

0,4800

0,4834

100,7      

0,4800

99,3

автомобільним транспортом

тис. тонн

 

 

 

 

 

 

 


 

Таблиця 2

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ

соціально-економічного та культурного розвитку Підволочиського району на 2019 рік

 

з/п

Пріоритетне завдання соціально-економічного розвитку

Заходи спрямовані на реалізацію пріоритетного завдання

Обсяги фінансування (тис.грн.)

Головний

розпорядник коштів або відповідальний виконавець

Всього

Держ.

бюджет

Місц. бюдж.

Інші

джерела

 

1.К

Розвиток людського капіталу

Капітальний ремонт закладів освіти

 

 

15895,416

 

 

11956,324

 

 

2939,092

 

 

1000

Виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району

Капітальний ремонт даху із зміцненням конструкцій під влаштування сонячної електростанції Підволочиського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) з облаштуванням цоколя будівлі та дитячого майданчика  за адресою смт. Підволочиськ вул. П.Мстислава, 103, Тернопільської області.

 

 

7688,042

 

 

 

 

 

 

6150,442

 

 

 

 

 

 

1537,6

 

 

 

 

Підволочиської ОТГ

Капітальний ремонт закладів культури

5400

4900

 

500

Виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району

Капітальний ремонт закладів охорони здоров’я

6000

4000

2000

 

ОТГ району

Реконструкція системи водопостачання смт. Підволочиськ

5500

3800

1700

 

Підволочиська ОТГ

Капітальний ремонт корпусу № 2 відділення денного догляду комунального закладу «Територіальний центр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради» в смт. Підволочиськ, вул. Надзбручанська, 54а

6500

5200

1300

 

Підволочиська об’єднана територіальна громада

Облаштування спортивних майданчиків із штучним покриттям

 1500

750

 

750

Токівська сільська рада

Реконструкція каналізаційних очисних споруд смт. Підволочиськ Тернопільської області

15684,6

12684,6

3000

 

Підволочиська об’єднана територіальна громада

 

 

Підвищення енергоефективності шляхом реалізації проектів з використання енергії сонця для вироблення електричної енергії

15000

 

 

15000

Приватні підприємства

2.

Підвищення конкурентоспроможності регіону

Модернізація промислових  підприємств

малого та середнього підприємництва

48882,3

 

 

48882,3

Приватні підприємства району

Проведення ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення та забезпечення їх експлуатаційного утримання

23000

20000

3000

 

Виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

Будівництво майданчиків габаритно-вагового контролю транспортних засобів

500

300

200

 

Виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району, Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

забезпечення розвитку вуличної мережі населених пунктів області

1800

800

1000

 

Виконавчі комітети  міської, селищної, сільських рад  ОТГ району, Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

3.

Розвиток сільських
територій

Будівництво відгодівельного комплексу по відгодівлі ВРХ в ТОВ «Україна» с. Климківці потужністю 400 голів.

30000

 

 

30000

Власники підприємств

Закладення саду на площі 6 га та посадка полуниці на площі 7 га.

3000

 

 

3000

Власники підприємств

Будівництво лінії крапельного зрошення саду на площі 41,22 га.

1000

 

 

1000

Власники підприємств

Закупівля  багатоопераційних агрегатів точного висіву і обробітку ґрунту

78000

 

 

78000

Власники підприємств

 

       Разом

 

253 350,358

58541,366

16 676,692  

  178132,3  

 

 

Таблиця 3

                                                                         

ОСНОВНІ ЗАХОДИ

щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку

Підволочиського району на 2019 рік

 

з/п

Назва заходу

Термін

виконання

Відповідальні виконавці

Примітка

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

1. Промисловість

1.1

 Сприяти участі промислових підприємств району у виставкових заходах з метою розширення зовнішніх та внутрішніх ринків збуту

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації,

 

1.2

Впроваджувати інноваційні види продукції на ТДВ «Шустов спирт»

впродовж року

Приватні підприємства

 

2. Сільське господарство

 

2.1

Впроваджувати у виробництво нові ресурсозберігаючі технології вирощування с/г культур – технології мінімального та нульового обробітку ґрунту з елементами точного землеробства, які базуються на космічній навігації при використанні широкозахватних багатоопераційних агрегатів точного висіву і обробітку ґрунту. За рахунок цього проводити здешевлення виробничих затрат і покращення фінансового стану сільгосппідприємств

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації, сільськогосподарські підприємства району

 

 

2.2

Дотриманням науково-обґрунтованих сівозмін, системи захисту рослин від хвороб та шкідників, проводити культивування сидеральних культур на органічне добриво, мульчування ґрунту пожнивними рештками, що покращить родючість ґрунту і збільшить урожайність с/г культур

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, сільськогосподарські підприємства району

 

 

2.3

Провести посадку полуниці   на площі 7 га, та закласти сади на площі 6 га.

 

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, керівники та спеціалісти с/г підприємств

 

 

   2.4

Провести крапельне зрошення саду на площі 41,22 га

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, керівники та спеціалісти с/г підприємств

 

 

 

 

2.5

Виконати програми, прийняті для розвитку сільськогосподарської галузі в районі:

-          Галузева програма розвитку садівництва та ягідництва в Підволочиському районі на період до 2025 року;

-          Програма розвитку виробництва картоплі та овочів в районі у 2012-2020 роках;

-          Програма розвитку лісового господарства Підволочиського району у 2017-2021 роках.

впродовж року

Відділ агропромислового розвитку  райдержадміністрації, фермери, власники особистих селянських господарств, керівники с/г підприємств

 

 

 

 

2.6

Будівництво  тваринницького приміщення  по відгодівлі ВРХ на 400 голів на рівні вимог ЄС в с. Климківці.

впродовж року

Керівники та спеціалісти с/г підприємств району

 

22.7

Збільшити свинопоголів’я  в ТОВ «Україна» до 10 тис. голів

впродовж року

с/г підприємства району

 

22.8

Збільшення поголів’я корів до 1200 голів та збільшення виробництва молока

впродовж року

с/г підприємства району

 

3. Дорожня інфраструктура, транспорт та зв’язок

3.1

Сприяти покращенню забезпечення населення району якісними послугами поштового зв’язку

впродовж року

ЦОС №3 ТД УДППЗ  «Укрпошта», ТОВ «Нова пошта» 

 

3.2

Забезпечити розбудову технологічної інфраструктури мережі Інтернет та мереж доступу до неї споживачів

впродовж року

Цех телекомунаційних послуг № 12, інтернет-провайдери

 

3.3

Забезпечити створення конкурентного середовища  на  ринку  транспортних послуг, збереження та створення нових робочих місць

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.4

Запровадити оптимізацію мережі автобусних маршрутів району

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

3.5

Сприяти створенню  умов  для оновлення автомобільними перевізниками рухомого складу,  призначеного для  надання,  насамперед,  соціально значущих послуг,  та  оптимізації  структури  парку  транспортних засобів

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.6

Підвищити рівень  безпеки  перевезень  пасажирів  та вантажів шляхом посилення   вимог   до   автомобільних   перевізників та забезпечення  контролю  за дотриманням ними вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.7

Підвищення якості пасажирських перевезень на всіх видах транспорту

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.8

Посилити контроль за дотриманням вимог законодавства щодо безпеки пасажирів, вантажів

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники

 

3.9

Забезпечити будівництво, реконструкцію, ремонт та експлуатаційне утримання  вулично-дорожньої мережі та об’єктів придорожнього сервісу

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники, ОТГ району Підволочиська філія Тернопільського облавтодору

 

3.10

Забезпечити удосконалення організації дорожнього руху на аварійно- небезпечних ділянках та  місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод,

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники, ОТГ району

 

3.11

Контролювати обмеження руху великовантажного автомобільного транспорту

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники, ОТГ району

 

3.12

Провести капітальний ремонт дороги по вулиці Гайова в с. Гнилиці    

впродовж року

Новосільська об’єднана територіальна громада

 

3.13

Провести капітальний та поточний ремонт доріг населених пунктів Скориківської об’єднаної територіальної громади

впродовж року

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

3.14

Провести поточний ремонт вулиці Богдана Хмельницького смт. Підволочиськ

впродовж року

Підволочиська об’єднана територіальна громада

 

3.15

Провести капітальний та поточний ремонт доріг населених пунктів Скалатської об’єднаної територіальної громади

впродовж року

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

3.16

Забезпечити проектування будівництва об’їзної дороги м. Скалат

впродовж року

Скалатська об’єднана територіальна громада

 

3.17

Проводити капітальний та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення Медин-Кошляки, Оріховець-Турівка, Добромірка-Скорики, Криве-Магдаліївка, Підволочиськ-Скалат

впродовж року

Виконавець, визначений згідно конкурсу

ОТГ району

 

3.18

Проведення ремонтів залізничних переїздів, підходів та під’їздів до них

впродовж року

Відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, приватні перевізники, ОТГ району

 

4. Енергоефективність

4.1

Забезпечити капітальний ремонт даху дитячого закладу Підволочиської ОТГ із вмонтуванням  сонячних батарей.

впродовж року

Підволочиська ОТГ

 

4.2

Забезпечити утеплення житлових будинків та переведення на альтернативні види палива  за рахунок державної програми кредитування

впродовж року

Населення району, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.3

Забезпечити впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів

впродовж року

Скориківська об’єднана територіальна громада

 

4.4

Провести заміну та модернізацію котелень і котельного обладнання на об’єктах бюджетної сфери з використанням місцевих альтернативних видів палива

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.5

Впроваджувати системи електроопалення (електротеплоакумуляційного обігріву та гарячого водопостачання).

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.6

Забезпечити впровадження енергоефективних освітлювальних приладів в бюджетній сфері

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.7

Сприяти освоєнню виробництва твердопаливних котлів, які працюватимуть на альтернативних видах палива.

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.8

Забезпечити капітальне будівництво та реконструкцію електричних мереж в районі

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.9

Забезпечити повністю і своєчасні розрахунки за спожиті енергоносії та погашення існуючої заборгованості за них

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.10

Забезпечити розміщення інформації про енергоефективність та енергозбереження в місцевих засобах масової інформації

впродовж року

Виконкоми селищної, сільських та  міської  рад, приватні підприємці, відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.11

Забезпечити реалізацію проектів з будівництва установок, що працюють на біогазі

впродовж року

приватні підприємці, відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.12

Освоювати виробництво твердого палива (паллети, паливні брикети)

впродовж року

приватні підприємці, відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації

 

4.13

Впровадити заходи із стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини відсотків кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів

впродовж року

відділ житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, банківські філії в районі

 

5. Капітальне будівництво та інвестиційна діяльність

5.1

Організувати впровадження механізму державно-приватного партнерства для реалізації пріоритетних для регіону інвестиційних проектів у виробничій та соціальній сферах, підвищення ефективності використання об’єктів державної та комунальної власності

впродовж року

Структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

5.2

Брати участь у підготовці інвестиційних проектів і бізнес-планів з метою участі їх у міжнародних та вітчизняних конкурсах та грантах

протягом року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, робоча Група управління проектами, органи місцевого самоврядування

 

5.3

Виконання заходів щодо залучення капітальних інвестицій, у тому числі на будівництво та реконструкцію об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери

впродовж року

Структурні підрозділи райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

5.4

Організувати розроблення містобудівної документації, схем планування території  об’єднаних територіальних громад, генпланів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів територій

протягом року

Територіальні громади

 

5.5

Взяти участь у  форумі, бізнес-зустрічах, презентаціях, виставкових заходах, круглих столах тощо. У рамках укладених угод про співпрацю області з регіонами України та адміністративно-територіальними одиницями зарубіжних країн, приймати участь в аналогічних заходах в Україні та за кордоном, з презентацією інвестиційного потенціалу області

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, малий та середній бізнес району

 

5.6

Будівництво електростанцій по виробництву зеленої (сонячної) енергії (земельна ділянка-13,01га,  земельна ділянка 14 га).

впродовж року

Підволочиська ОТГ

Новосільська ОТГ

Приватні підприємства

 

5.7

Інформаційне забезпечення районної державної адміністрації,  даними по району щодо залучення прямих іноземних інвестицій та державної реєстрації підприємств з іноземними інвестиціями з метою сприяння іноземній інвестиційній діяльності в районі

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

 

5.8

Формувати сприятливий інвестиційний клімат, позитивного інвестиційний імідж району, стале сприйняття реальними та потенційними іноземними інвесторами можливостей успішного інвестування в економіку району шляхом поширення інформації про інвестиційні можливості, переваги та приклади здійснених успішних іноземних інвестицій в район

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

5.9

Забезпечити налагодження та підтримка каналів зв’язку з іноземними інвесторами шляхом організації зустрічей з ними в районній державній адміністрації, постійної та ефективної взаємодії у процесі супроводження інвесторів, які розглядають можливість інвестування або уже інвестували в реалізацію проектів в області

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

5.10

Забезпечення належного зворотного зв’язку з іноземними інвесторами шляхом здійснення їх опитування з метою отримання пропозицій та зауважень, з подальшим розглядом їх в районній  державній  адміністрації, у разі необхідності, – на засіданнях робочої групи з питань іноземного інвестиційного співробітництва області, інвестиційної ради області

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

5.11

Забезпечити роботу Групи управління проектами з розробки, супроводу та впровадження інвестиційних проектів у Підволочиському районі

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

 

6. Зовнішньоекономічна діяльність

6.1

Сприяти формуванню переліку пропозицій підприємств-експортерів району щодо можливих поставок товарів на зовнішні ринки у 2019 році

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації

 

6.2

Розробляти та періодично оновлювати рекламно-іміджеву продукцію та інформаційно-презентаційні матеріали про район

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

6.3

Сприяти організації семінарів, конференцій, навчань з метою сприяння регіональному бізнесові у формуванні власних ефективних експортних стратегій, зокрема, на європейському напрямку; проведення інших публічних заходів за участю іноземних ділових кіл (бізнес-зустрічей, коопераційних бірж, торговельних місій тощо) з метою сприяння виходу на нові зовнішні товарні ринки та розширення географії налагоджених поставок товарів за кордон, пошуку цільових споживачів

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади, Підволочиський відокремлений підрозділ Головного управління статистики в Тернопільській області

 

6.4

Забезпечити належний зворотний зв'язок з іноземними інвесторами шляхом здійснення їх опитування з метою отримання пропозицій та зауважень, з подальшим розглядом їх в районній державній адміністрації, у разі необхідності, на засіданнях робочої групи з питань іноземного інвестиційного співробітництва області, інвестиційної ради області.

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

6.5

Проводити інформаційне забезпечення  обласної державної адміністрації даними в розрізі району щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності з метою сприяння процедурі просування експорту .

 

До 18 числа місяця, другого у кварталі

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади, Підволочиський відокремлений підрозділ Головного управління статистики в Тернопільській області

 

6.6

Популяризувати інвестиційні переваги району в Україні та за кордоном шляхом участі та проведення публічних заходів (міжнародні та інвестиційні форуми, презентації, конференції, „круглі столи”, роуд-шоу, дні області за кордоном, дні іноземних держав в області, виставки-ярмарки тощо)

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

6.7

Сприяти суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності району у здійсненні торгівлі з міжнародним бізнес-середовищем шляхом розповсюдження двосторонніх ініціатив до налагодження (розширення) співпраці та поширення корисної інформації у сфері ЗЕД (про міжнародні виставково-ярмаркові заходи, умови провадження торгівлі з окремими країнами світу, тендери в іноземних державах тощо)

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

7. Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

7.1

Налагодження міжнародного співробітництва з адміністративно-територіальними одиницями інших країн шляхом підписання угоди про співпрацю.

впродовж року

Відділ економічного розвитку райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади

 

7.2

Участь об’єднаних територіальних  громад в Міжнародній програмі «Добре»

впродовж року

Територіальні об’єднані громади

 

8. Житлово-комунальне господарство та енергозбереження

8.1

Провести реконструкцію системи водопостачання смт. Підволочиськ

впродовж року

Підволочиська об’єднана територіальна громада

 

8.2

 Провести реконструкцію каналізаційно-очисних споруд смт. Підволочиськ

впродовж року

Підволочиська об’єднана  територіальна громада

 

8.3

Провести капітальний ремонт водогону с. Кам’янки

впродовж року

Підволочиська об’єднана  територіальна громада

 

8.5

Забезпечити проведення моніторингу рівня оплати населенням спожитих житлово-комунальних послуг та посилити претензійно-позовну роботу із боржниками за надані житлово-комунальні послуги населенню

впродовж року

Комунальні підприємства району

 

8.6

Проведення комплексної термомодернізації житлових будинків, в яких створено ОСББ, шляхом стимулювання здійснення енергозберігаючих заходів

впродовж року

Виконкоми селищної та міської  рад

 

8.7

Забезпечити стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів в житловому секторі за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

впродовж року

Виконкоми селищної та міської  рад

 

8.8

Налагодити роботу біологічно-очисних споруд в м.Скалаті

впродовж року