Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Вітання

Перші кроки нової влади

24.09.19 | 11:02

Коли 20 травня відбулася інавгурація нового Президента України Володимира Зеленського, безліч політологів та експертів віщували йому нелегке життя. Мовляв, велика підтримка виборців автоматично передбачає негайні і конкретні кроки, які здійснити в наших реаліях дуже непросто або навіть неможливо. Не дуже вигідну ситуацію посилював ще й «відпускний» літній період та двомісячна виборча кампанія, які також великим справам не сприяє.

Однак, як довели Володимир Зеленський і Ко, якщо захотіти і гідно попрацювати, то можна досягти високих результатів і в такій ситуації. І вже на початку вересня команда президента може прозвітувати про перші вагомі результати, яких попередники не могли досягнути роками і навіть десятиліттями.

Звільнення заручників

«Про те, що тема обміну була надсекретною і надважливою для Володимира Зеленського і влади, може свідчити той факт, що президент відмовлявся розкривати будь-які деталі обміну навіть депутатам фракції "Слуга народу", — написала «Українська правда». Справді, обмін ледь не зірвався через те, що про деталі «оборудки» на початку вересня несподівано дізнався широкий загал. Та, на щастя, вже 7 вересня обмін відбувся — Володимир Зеленський зумів домовитися і 35 українців, яких РФ роками не віддавала, прибули в Україну.

Цьому передувала важка і копітка робота. 7 серпня, прочитавши у ранковому звіті від військових про смерть чотирьох українських солдатів, Володимир Зеленський зателефонував Володимиру Путіну. Він просив припинити вогонь на Донбасі. Найбільшу увагу в повідомленні Офісу президента звернули на заяву Зеленського про необхідність термінової зустрічі в "Нормандському форматі", а головною, як виявилось, була інша деталь переговорів — про домовленість щодо обміну полоненими.

«7 серпня 2019 року у нас відбулась розмова з президентом Росії Володимиром Путіним. Ми домовились про перший етап розблокування нашого діалогу і перший етап припинення війни — повернення наших військових, наших моряків. Ми домовились створити робочі групи, і їх створили", — розповів пізніше Володимир Зеленський.

Спершу під час перемовин мова йшла лише про українських моряків. Однак ближче до Дня Незалежності з’явилася інформація, що до України зможуть повернутися не тільки захоплені в Керченській протоці моряки — до цього переліку додалися прізвища журналіста Романа Сущенка, режисера Олега Сенцова, громадських активістів Миколи Карпюка та Володимира Балуха, а також Олександра Кольченка. У підсумку процес вийшов на формулу "35 на 35". Ініціатива щодо звільнення в'язнів Кремля належала президенту. Він дуже хотів витягти, зокрема, Сенцова, який провів у полоні вже п'ять років. Однак обміняти Сенцова, Кольченка та інших Путін погодився лише після того, як Київ пообіцяв віддати Вишинського. Врешті погодили всі деталі…

Український президентський Ан-148 приземлився у Москві трохи раніше 11 години суботи, 7 вересня. Рівно ж у цей час у Києві сів російський борт, який приїхав по тих, кого Україна погодилась обміняти на моряків і політв'язнів.

«На борту всі дуже раділи. Хтось плакав, хтось плескав, коли злетіли. Але у всіх був піднесений настрій. Я по гучному зв'язку, як стюардеса, всім пояснював, що ми робимо далі, як і куди їдемо. Перед посадкою запропонували всім трохи випити. Наливали українську горілку", — розповів по прильоті заступник ОПУ Кирило Тимошенко, який особисто літав за українськими в’язнями.

Так було здобуто наразі найголовнішу перемогу нового президента Володимира Зеленського і його команди.

Зняття недоторканності

Проте перша звитяга прийшла до Володимира Зеленського ще раніше — 3 вересня. Того дня Верховна Рада підтримала у другому читанні і загалом законопроєкт про скасування недоторканності народних депутатів — законопроєкт, якого українці чекали не одне десятиліття.

Закон прибрав зі 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності. Отож, недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.

Однак президент Володимир Зеленський запевнив, що проєкт змін до Конституції передбачає зняття недоторканності з народних депутатів у разі вчинення ними кримінальних злочинів, депутатський імунітет на політичні рішення залишається.

«Я хочу вкотре розвіяти усі міфи та усі політичні маніпуляції: у депутатів зберігається індемнітет, вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності — якщо депутат збиває людину або “кришує” видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин, то повинен нести відповідальність», — підкреслив Володимир Зеленський.

Закон про імпічмент

Законопроєкт про імпічмент також був справою честі для Володимира Зеленського. Такий закон він анонсував з перших днів свого перебування при владі, і ось учора, 10 вересня, законопроєкт про імпічмент було проголосовано нардепами у Верховній Раді.

Як йдеться в пояснювальній записці до документа, проєкт закону визначає порядок дострокового припинення повноважень Президента України у разі усунення з поста в порядку імпічменту.

Проєкт передбачає, що:

- процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України;

- з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть народні депутати України (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій та груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі;

- захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники Президента України;

- спеціальна тимчасова слідча комісія готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину;

- відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

Як бачимо, за владу новий президент абсолютно не тримається, проте вже продемонстрував, що вміє швидко працювати на результат і нові перемоги вже не за горами. Як він і обіцяв — усе лише починається!

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"