Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Міжнародна діяльність

Транскордонне співробітництво


          

--------------------------------------------------------------------------

 

Транскордонне співробітництво

У контексті прийнятого Європейською Комісією рішення від 17 грудня 2015 року № C(2015) 9138 про затвердження Програми Транскордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства „Польща – Білорусь – Україна 2014-2020” https://www.pbu2020.eu/ua (далі - Програма) Тернопільська область входить в Програму у статусі додаткового регіону.

Інструментом розвитку транскордонного співробітництва в області є затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 21 жовтня 2016 року № 615-од план дій щодо забезпечення розвитку транскордонного співробітництва Тернопільської області на 2016-2020 роки, що передбачає заходи на середньострокову перспективу, відповідальних виконавців та строки виконання.

11 жовтня - 31 грудня 2016 року відбувся І-й конкурсний набір проектів на всі тематичні цілі та пріоритети Програми: „Спадщина”, „Доступність”, „Безпека” та „Кордони”. Тернопільська область була представлена у 49 концептуальних нотах у партнерстві із Мазовецьким, Люблінським, Підкарпатським та Підляським воєводством Республіки Польща. Протягом 2017 року та першого кварталу 2018 року тривав процес адміністративного та якісного оцінювання поданих проектів. 3 проекти за участю Тернопільської області ввійшли в резервний список.

31 жовтня 2018 року завершився ІІ-й конкурсний набір на малобюджетні проекти за тематичною ціллю «Спадщина». За результатами конкурсу 6 проектів від Тернопільської області відібрано для подальшого оцінювання, що тривало протягом першого кварталу 2019 року.

За результатами оцінювання 3 проектні заявки рекомендовано до фінансування:

- „Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі” (Тернопільська міська рада).

- „Збереження символіки у техніці народних ремесел” (Тернопіль-ська загально-освітня школа №3 І-ІІІ ступенів).

- „Жива історія та емоційна спадщина - створення брендового туристичного продукту польсько-українських прикордонних регіонів” (Збаразька міська рада).

Заходами в рамках проектів передбачено створення брендового туристичного продукту польсько-українських прикордонних регіонів, проведення навчальних майстер-класів із збереження техніки народних ремесел, дослідження фольклору прикордонних територій, проведення днів української і польської культури та традицій, науково-історичних досліджень.

Станом на сьогодні проєкти проходять процедуру державної реєстрації у Секретаріаті Кабінету Міністрів України. 3

15 січня 2020 року завершився ІІІ-й конкурсний набір на малобюджетні проекти за тематичною ціллю «Спадщина». Триває процес адміністративного та якісного оцінювання проєктних заявок.

Форми Міжнародної Технічної Допомоги

У рамках міжнародних програм розвитку в області реалізовуються проєкти зовнішньої допомоги. На стадії реалізації в області знаходиться близько 20 проєктів на суму 89,252 млн грн. як технічної (негрошової) допомоги (у вигляді обладнання, робіт і послуг), так і фінансових ресурсів (грантів) у іноземній валюті, що надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі.

Моніторинг впровадження проектів (програм) із залученням міжнародної технічної допомоги в області здійснюється на виконання Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 та відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06.03.2017 № 120-од “Про залучення, використання та моніторинг міжнародної технічної допомоги в області”.

У 2019 році обласна державна адміністрація виступала бенефіціаром наступних проєктів, офіційно зареєстрованих у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України:

- Впровадження енергоефективних технологій і заходів з термомодернізації будівлі Чортківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, спрямованих на економію енергії. Донор – Єропейський Банк Реконструкції та Розвитку, як адміністратор Фонду Е5Р та Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО), реципієнт - Чортківська міська рада. Проєкт завершився у 2019 р. Кошторисна вартість проєкту – 84 386 Євро.

- Модернізація системи централізованого теплопостачання міста Тернополя. Донор – ЄБРР, реципієнт - Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради. Проєкт триває. Здійснено переєстрацію проєкту у зв’язку із змінами умов договору між реципієнтом та виконавцем. Кошторисна вартість проєкту – 2 792 248 Євро

- Підтримка впровадження проекту модернізації централізованого теплопостачання міста Тернопіль. Донор – ЄБРР, реципієнт Комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільської міської ради. Реалізація проекту продовжено вже з іншим виконавцем. Здійснено державну реєстрацію проєкту. Внаслідок чого змінилась також назва проєкту „Централізоване теплопостачання м.Тернополя –  Перегляд програми пріоритетних інвестицій та підготовка реструктуризації проєкту – Підтримка ГРП та нагляд за будівництвом”. Кошторисна вартість проєкту - 318 000, 00 Євро Одночасно в області реалізовується низка проектів, бенефіціарами яких виступають центральні органи виконавчої влади:

- „Проект розвитку медичної освіти в Україні”.

Цілі проєкту: покращення вміння та навичок надавачів медичної допомоги первинної ланки (сімейних лікарів та медичних сестер) шляхом вдосконалення системи медичної освіти; реципієнт - Тернопільський державний медичний університет ім.І.Горбачевського МОЗ України.

Донор – Уряд Швейцарської конфедерації через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я (м.Базель). Бенефіціар - Міністерство охорони здоров'я України.

- „Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні”.

Цілі проєкту: запровадження моделі публічно-приватного партнерства, що забезпечує сучасну ринково-орієнтовану підготовку з професії „Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування”; сприяння поліпшенню можливостей 25 обраних закладів професійної освіти України; реципієнт – державний навчальний заклад „Чортківське вище професійне училище”.

Донор – Уряд Швейцарської конфедерації. Бенефіціар - Міністерство освіти і науки України.

- “Надання соціальних послуг в громаді”;

Мета проєкту - надання підтримки об’єднаним територіальним громадам Одеської та Тернопільської областей для посилення їх спроможності у забезпеченні мешканців якісними соціальними послугами, підвищення доступу до соціальної та комунальної інфраструктури громади, поліпшення охоплення послугами вразливих груп населення; реципієнти - 17 ОТГ Тернопільської області та 13 ОТГ Одеської області.

Донор – Японський Фонд соціального розвитку через Міжнародний Банк Реконструкції та Розвитку. Бенефіціар – Міністерство соціальної політики України.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"