Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

Вітання

29.12.16 | 10:48

Завершується 2016 рік. Про те, що зроблено в районі і перспективи Лановеччини у новому 2017 році розповідає голова районної державної адміністрації Юліан Сірант на сторінках районної газети «Голос Лановечини».

Моїм основним завданням, як голови райдержадміністрації, у 2016-му було вирішення питання стабільного забезпечення фінансування бюджетних установ, поточний ремонт доріг, створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання.

Враховуючи високий рівень відповідальності за ефективність реалізації повноважень, за цей період вдалося втримати соціально-економічну ситуацію у районі, створити передумови для подальшого зростання; налагодити взаємодію між владою, представниками громадськості та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарської діяльності.

 

 В єдності влади, громади та бізнесу можемо досягати успіху у будь-якій сфері діяльності.

  Прикладом такої співпраці є ліквідація наслідків стихії, що розгулялась Лановеччиною 12-13 листопада. Інтенсивний та тривалий снігопад призвів до заметів на автошляхах району, сніговий покрив подекуди сягав 1 м і більше, як наслідок -- майже всі населені пункти залишились «відрізаними» від районного та обласного центрів. Тоді громади, органи влади та бізнес, об’єднавшись, забезпечили пропускну спроможність доріг.

  У 2016 році на ліквідацію наслідків надзвичайних подій (буревії та сильні грози і град -- 3 липня 2016 року, внаслідок яких мали місце підтоплення в селах Іванківці, Оришківці, Ванжулів, Волиця, Снігурівка та м.Ланівці), сильних снігопадів та заметів на території Лановецького району 12-13 листопада 2016 року з місцевого матеріального резерву було виділено 213 л бензину, 730 л дизельного палива та 102 листи шиферу (на перекриття частини даху навчального корпусу Лановецької філії державного навчального закладу „Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою фізичною підготовкою”). Відпрацьовували заходи щодо проведення необхідних робіт із ліквідації наслідків надзвичайних подій та для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.

  Прикладом об’єднання зусиль є також ремонти місцевих доріг. З початку року освоєно 1 мільйон 812,2 тис.грн. державних коштів, а ще була спонсорська допомога аграріїв, підприємців та праця місцевих мешканців. Якщо докладніше, то на ремонт (переважно ямковий) доріг державного значення філією «Лановецький райавтодор» використано 972,1 тис.грн. Із них по тернопільській трасі витрачено 591,6 тис.грн. державних коштів; у напрямку Кременця -- 39,3 тис.грн.; ремонт дороги Ланівці-Лисогірка обійшовся державі у 341,2 тисячі гривень. На ремонт місцевих доріг виконано роботи та використано державних коштів на загальну суму 840,1 тис.грн. Тут також задіяні кошти місцевих агропідприємств та підприємців на придбання матеріалів. В тандемі влада-громада-бізнес здійснено поточний ямковий ремонт дороги на відрізку від центральної траси до Лопушного і по селу, відремонтовано дорогу до Бережанки і по селу; дорогу Снігурівка-Вишгородок. Здійснено ремонт а/д Ланівці-Юськівці-Загірці. На ремонт дороги Борсуки-Синівці витраченоно 18 тис.грн та використано 80 т асфальту, закупленого

  "На ремонт доріг з початку року було освоєно 1 мільйон 812,2 тис.грн. державних коштів, а ще була спонсорська допомога аграріїв, підприємців та праця місцевих мешканців"

ПСП а/ф «Горинь». Відремонтована дорога Лисогірка-Теофіполь-Москалівка, що проходить по території нашого району, відрізок дороги Москалівка-Плиска, здійснено ремонт Білозірка дороги Ланівці- через Оришківці, ямковий ремонт дороги (Ланівці-Лисогірка) на Теофіполь.

Неодноразово працівники райдержадміністрації спільно зі службовцями органів виконавчої влади району, органів місцевого самоврядування, активними громадянами брали участь у благоустрої райцентру, висаджували дерева на території району.

Говорячи про об’єднання зусиль, хочу щиро подякувати усім, хто не шкодуючи власного часу, сил та коштів долучився до спільної справи. Адже разом ми -- сила.

 Розвиток економіки -- одне з пріоритетних завдань

  Обов’язком вважаю окреслити основні тенденції розвитку економіки району в цілому.

Найважливішою ланкою економіки Лановеччини залишається агропромисловий сектор. Хотів би відзначити наших аграріїв, які при несприятливих погодніх умовах, зате високих технологіях виробництва, зібрали врожай озимої пшениці на рівні європейських показників: ПСП а/ф «Горинь» -- 78,6 ц/га, ПСП ім.Шевченка -- 70,1 ц/га, ПСП «Перемога» -- 64,3. Урожайність кукурудзи в ФГ «Загребля» -- 103,8 ц/га, ПСП «Влад» - 98,5, ТОВ «Шумськ Агро» -- 97,6 ц/га.

Завдяки нашим хліборобам, валовий збір зернових в 2016 році складатиме 105300 тонн, що на 17,4 тис. тонн більше, ніж в минулому році. Середня урожайність по району -- 60 ц/га. Незважаючи на стрімке підвищення цін на матеріально-технічні ресурси, всі сільськогосподарські підприємства завершують господарський рік з позитивною рентабельністю. Господарствами району закладено фундамент під врожай 2017 року. Посіяно озимих зернових культур на площі 6506 га та озимого ріпаку -- 4158 га.

  «Аграрії Лановеччини зібрали врожай озимої пшениці на рівні європейських показників» 

   «За моєї ініціативи організовано роботу приймального бурякопункту для заготівлі цукрової сировини від населення»

Цукрові буряки зібрано з площі 459 га, урожайність становить 388 цнт/га. За моєї ініціативи організовано роботу приймального бурякопункту для заготівлі цукрової сировини від населення. Бурякопункт працював у.Ланівцях з 7 жовтня по 13 листопада. Заготовлено 4700 тонн цукрових буряків. Із заготовленої сировини видано населенню 394,4 тонни цукру.

Господарства району проводять виплату орендної плати за користування земельними паями. Площа орендованих земель -- 29555,4 га. Орендна плата становить 6% від вартості землі. Станом на 1 грудня 2016 року, виплачено 94% орендної плати або 60464,7 тис.грн.

  Є певні здобутки у тваринницькій галузі. На сьогоднішній день район займає друге місце серед районів області за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби і корів у сільськогосподарських підприємствах. Станом на 1.12.2016 року, в господарствах району нараховується 4179 голів великої рогатої худоби, корів -- 2051 голова, це дещо більше, ніж у минулому році, і збережено маточне поголів’я корів, що дає можливість наростити поголів’я великої рогатої худоби.

  Найбільше поголів’я великої рогатої худоби утримує ПСП а/ф «Горинь» -- 2447 гол., ПП «Прогрес К» -- 479 гол., ПСП «Перемога» -- 412 гол., ПСГП ім.Шевченка -- 378 гол. Найвища продуктивність молочного стада в ПСП а/ф «Горинь» -- надій на фуражну корову склав 6807 кг. Найбільша щільність поголів’я великої рогатої худоби в області в ПСП «Перемога» -- 84,5 голів на 100 га сільгоспугідь.

Високопродуктивне стадо корів і найкраща якість молока в ПСП «Прогрес К». Стабільно і перспективно працює у напрямку виробництва молока і розведення червоно-польської породи племінне господарство ім.Шевченка. Є сьогодні позитивне напрацювання і в інших сільськогосподарських підприємствах.

  «Район займає друге місце серед районів області з чисельності поголів’я великої рогатої худоби і поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах»

 Станом на 1 грудня 2016 року, в районі вироблено 105 111 тонн молока. Виробництво м’яса у сільськогосподарських підприємствах склало 878,84 тонни.

  В цілому по району за 11 місяців поточного року вироблено 2256 тонн м’яса, 3681 тонн кормів, готових для тварин, та 17274 тонн олії.

  Впродовж 10 місяців промисловими підприємствами Лановеччини реалізовано продукції на суму 437,3 млн.гривень, що становить 356,9% до відповідного періоду минулого року.

   Участь у Міжнародних та Всеукраїнських проектах -- це можливість, яку не маємо права втрачати.

Протягом 2016 року в районі здійснюється реалізація Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», завдяки якому залучено додаткові кошти і проведено роботи по встановленню піролізного котла та заміні системи опалення у НВК «Краснолуцька ЗОШ І ст. -- дитячий садок». Загальна вартість мікропроекту (разом з коштами місцевого бюджету та співфінансуванням громадськості) становить 307,2 тис.грн. В рамках цього ж проекту здійснюють енергозберігаючі заходи (роботи на завершенні) по капітальному ремонту та утепленню фасаду Юськовецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини (адмінбудинок №2). Загальна вартість мікропроекту складає 217,0 тис.грн.

У 2016 році вдалося домогтись результату щодо фінансування Державним фондом регіонального розвитку проекту реконструкції Лановецьких очисних споруд. У даний час з коштів державного бюджету вже використано більше 4 млн.грн. Роботи по реалізації першого етапу проекту на завершенні. Очисні у Ланівцях, хоч і не на проектну потужність, зможуть працювати найближчим часом.

  «Питання, яке не вирішували протягом довгих років, нарешті буде закритим».

Це дає мені підстави вважати, що питання, яке не вирішували протягом довгих років, нарешті буде закритим.

У І півріччі 2016 року було здійснено перерахунок кошторисної документації за проекти, подані для участі в конкурсі Державного фонду регіонального розвитку на 2017 рік: "Реконструкція існуючої будівлі районної комунальної установи "Культурний центр народного художника України І.С.Марчука", " Впровадження технології, що передбачає використання електро- тепло-акумуляційного обігріву будівлі Лановецької районної комунальної установи "Культурний центр народного художника України І.С.Марчука" та "Реконструкція культурно-мистецького центру на 300 місць із влаштуванням автономної паливної у м.Ланівцях по вул.Незалежності,15".

 

 Бюджет

  Протягом 11 місяців 2016 року до бюджету Лановецького району надійшло 207,4 тис.грн.

Міжбюджетних трансфертівз державного бюджету одержано у сумі 165,1 млн.грн., у тому числі:

  базової дотації -- 7,8 млн.грн.,

  субвенції -- 157,3 млн.грн., з них:

  освітня -- 35,5 млн.грн.,

  медична -- 16,4млн.грн.

  на виплату соціальних допомог та інших виплат -- 105,4 млн.грн.

  Власних надходжень (15% загального обсягу доходів) до місцевих бюджетів району мобілізовано 36,2 млн.грн. Виконання дохідної частини бюджету району становить 113,7%, з них виконано: на 110,5% -- районний , 105,6% -- міський , 129,5% -- сільські бюджети.

  Забезпечено приріст надходжень до минулорічних показників по районному на 58,4%, міському -- 85,6%, по сільських бюджетах -- 54,4%.

  Це стало можливим завдяки спільній роботі органів влади з органами місцевого самоврядування, відділами та управліннями районної держадміністрації, податковою інспекцією у напрямку наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Для цього вживають всі необхідні заходи для забезпечення виконання завдань по мобілізації надходжень до місцевих бюджетів, передбачених на 2016 р., викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету, детінізації виплати заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності. При цьому, особливу увагу приділяють проведенню інвентаризації укладених договорів за здані в оренду об’єкти комунального майна та земельні ділянки, землі водного фонду, оформленню трудових відносин з найманими працівниками, створенню нових робочих місць, додержанню мінімальних гарантій оплати праці.

Цьогоріч за рахунок перевиконання районного бюджету вдалося додатково спрямувати кошти на заклади освіти в сумі 1,5 млн.грн., охорони здоров’я -- 1,4 млн.грн., соціального захисту та культури -- 0,9 млн.грн.

  У 2016 році до районного бюджету додатково надійшли кошти освітньої субвенції в сумі 2,2 млн.грн. на закупівлю нового шкільного автобуса та здійснення капітального ремонту Лановецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст., яку визначено опорною школою. В цілому ж на фінансування поточного та капітального ремонтів зазначеного закладу із обласного та районного бюджетів виділено 1,6 млн.грн.

  Вперше ось уже за декілька років до районного бюджету надійшли кошти з міського та сільських

  «За рахунок перевиконання районного бюджету вдалося додатково спрямувати кошти на заклади освіти в сумі 1,5 млн.грн., охорони здоров’я -- 1,4 млн.грн., соціального захисту та культури -- 0,9 млн.грн»

  «Вперше за декілька років до районного бюджету надійшли кошти з міського та сільських бюджетів у вигляді іншої субвенції в сумі більше 1 мільйона гривень»

бюджетів у вигляді іншої субвенції в сумі більше 1 мільйона гривень на фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури, що, згідно з Бюджетним кодексом України, фінансуються за рахунок коштів районного бюджету.

 Першочерговим завданням райдержадміністрації залишається надання якісних послуг населенню.

  Станом на 1 грудня 2016 року, відділ з питань надання адміністративних послуг надав громадянам 5011 адмінпослуг, 2356 консультацій, зареєстровано 941 справу. Через Центр здійснено 1002 послуги райдержадміністрації; 3671 послугу -- відділу Держгеокадастру у Лановецькому районі; 2 послуги головного територіального управління юстиції у Тернопільській області; видано 4 дозвільних документи. Сектором райдержадміністрації здійснено 157 реєстраційних дій у ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб -- підприємців та громадських формувань та 437 дій у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Як наслідок, до державного бюджету надійшло 35,576 тис.грн., до районного -- 108,88 тис.грн., до міського -- 141 тис.грн.

 Розвиток освіти

  Показники якості навчання наочно демонструють результати випускників загальноосвітніх навчальних закладів району, отримані при складанні державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти, що відбулася у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Слід зазначити, що середньорайонний показник якості (достатній і високий рівні знань) з української мови становить 67% і він є найвищим серед районів Тернопільської області, позаяк середньообласний показник -- 60%. На другому місті в області Лановеччина за показниками якості з математики (на 5,6 вищий від середньообласного) та з історії (на 10% перевищує середньообласний). Роботи учнів нашого району Юрія Вознюка, випускника НВК «Лановецька ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів-ліцей ім.Ю.Коваля» та Тараса Черняка, випускника Юськовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів оцінено на 12 балів.

Цього року з метою забезпечення якості навчання учнів створено опорний навчальний заклад на базі Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Лановецької районної ради Тернопільської області та визначено його філії: Краснолуцький комунальний навчально--виховний комплекс "Загальноосвітня школа І ступеня -- дитячий садок" с.Краснолука, Якимівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та Волицька загальноосвітня школа І ступеня. Вжито заходи із покращення матеріально-технічної бази закладу: здійснено реконструкцію системи опалення, замінено на енергозберігаючі усі вікна (64) та двері школи, на завершенні перекриття даху.

  «Цього року,з метою забезпечення якості навчання учнів створено опорний навчальний заклад на базі Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 Лановецької районної ради Тернопільської області». «Здійснено реконструкцію системи опалення, замінено на енергозберігаючі усі вікна (64) та двері школи, на завершенні перекриття даху.

Мною неодноразово піднімалось питання забезпечення наших учнів гарячим харчуванням. У 2016-2017 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах району усіма видами харчування (буфетне, гаряче) охоплено 2419 учнів (84,7%), з них забезпечені гарячим харчуванням 2176 учнів (76,2%).

У 2016-2017 навчальному році в рамках районної програми „Шкільний автобус” продовжено пiдвіз учнiв та педпрацiвникiв сільської місцевості до місць навчання і додому за сімома спецiалiзованими транспортними маршрутами. За кошти державного та місцевого бюджетів на умовах співфінансування (70%х30%) придбано новий автобус "Еталон А08111ш (ПрАТ "Чернігівський автозавод)", що закріплено за Вербовецьким спеціалізованим транспортним маршрутом.

Ефективне використання коштів, виділених на освітню галузь для придбання товарів робіт та послуг, забезпечено через електронну систему державних закупівель "PROZORRO". Проведено аукціони та визначено переможців з постачання у навчальні заклади району вугілля, заміни віконних та дверних блоків у Лановецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, закупівлі металевого листа в рамках впровадження проекту «Проведення капітального ремонту з впровадженням енергозберігаючих технологій в Лановецькій ЗОШ I-III ступенів №2.

  Завдяки об’єднанню зусиль працівників райдержадміністрації, шкіл району, місцевого самоврядування та бізнесу, відповідно до програми енергоефективності та енергозбереження протягом року в дев’яти навчальних закладах були замінені на енергозберігаючі 149 вікон та четверо дверей. За державні кошти придбано 2 котли КС-Г-100 «Бистриця» та 3 комплекти конвективних решіток для ремонту котлів, один циркуляційний насос. Взято на випробовування та встановлено новий твердопаливний котел у Вишгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. Виготовлено проектно-кошторисну документацію з капітального ремонту системи опалення, теплотраси та облаштування котельні із піролізним котлом Юськовецької ЗОШ І-ІІІ ст.

  Хочу відзначити, що освітяни активно здійснюють патріотичне виховання підростаючого покоління. 1 вересня 2016 року у НВК «Лановецька ЗОШ №1 І--ІІІ ступенів -- ліцей імені Юрія Коваля» урочисто відкрито Меморіальну дошку учаснику бойових дій на сході нашої держави Юрію Вікторовичу КОВАЛЮ. Протягом 2016 року на території закладу проведено ремонтні роботи щодо відновлення стрілецького тиру.

  За моєї ініціативи, як голови райдержадміністрації, у школах району облаштовано стенди, дошки пошани, на яких розміщені світлини земляків-бійців АТО. У кожному навчальному закладі створено куточки Героїв Небесної Сотні.

При навчальних закладах Лановеччини діють волонтерські загони, які стають ініціаторами участі та проведення різноманітних заходів та доброчинних акцій. Зокрема, проведено акції «Дарунки для Героїв», «Допоможи бійцям АТО», «Гостинець для воїна» з виготовлення оберегів та збору продуктів харчування для воїнів АТО.

  «У школах району облаштовано стенди, дошки пошани, на яких розміщені світлини земляків-бійців АТО. У кожному навчальному закладі району створено куточки Героїв Небесної Сотні. При навчальних закладах Лановеччини діють волонтерські загони».

    21 травня 2016 року на базі ЛРКП «Оздоровчий табір «Лісова казка» у с.Борщівці проведено ХV районний збір дитячо-юнацьких об’єднань «Козацьке коло - 2016», присвячений Дню Героїв та 25-ій річниці незалежності України, в якому взяли участь 23 курені -- школи району.

 

 Позашкільна освіта

  Під вмілим наставництвом керівників гуртків та секцій позашкільних навчальних закладів вихованці протягом навчального року неодноразово ставали переможцями й призерами обласних, всеукраїнських та міжнародних етапів змагань. Зокрема, вихованці Лановецької дитячо-юнацької спортивної школи Роман Бригадир та Руслан Бригадир виконали нормативи кандидатів в майстри спорту, є членами збірної команди України з біатлону; Руслан Бригадир став чемпіоном області з біатлону в гонці на 5 км.

  Я гордий з того, що наш земляк, талант якого в свій час помітили наші освітяни, майстер спорту України, чемпіон України з легкої атлетики, багаторазовий призер міжнародних змагань, член збірної

«Наш земляк, талант якого в свій час помітили наші освітяни, майстер спорту України, чемпіон України з легкої атлетики, багаторазовий призер міжнародних змагань, член збірної команди України Сергій Крук на міжнародних змаганнях з легкої атлетики в Норвегії посів 2 місце, а в Польщі та Чехії отримав золото»

команди України Сергій Крук на міжнародних змаганнях з легкої атлетики в Норвегії посів 2 місце, а в Польщі та Чехії отримав золото.

  Кандидати в майстри спорту Іванна Гунько та Ілона Гайкова -- учасники суперліги з гандболу, у 2016 році стали срібними призерами чемпіонату України з гандболу вищої ліги.

 У заліку вихованців Лановецької спортивної школи 2 перших командних місця в обласних та зональних змаганнях, 4 других -- в обласних, міжобласних та всеукраїнських змаганнях, одне третє -- у чемпіонаті області з футзалу.

  Багато років поспіль демонструє вагомі результати зразковий хореографічний колектив „Ольвія” Лановецького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості (керівник О.Г.Голишева). Колектив нагороджено дипломом за високий рівень мистецтва, продемонстрований на ХХVI-ому міжнародному багатожанровому авторському фестивалі-конкурсі «Квітка на камені-2016»; Високих

результатів досягають вихованці гуртків науково-технічної творчості Лановецького РКБДЮТ (керівники В.М.Павлів, О.В.Печенюк): диплом І ступеня у всеукраїнській виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку виборов вихованець Сергій Кодьман, дипломи ІІІ ступеня -- Романна Кодьман та Ілля Григорчук. Максим Печенюк виборов ІІІ місце у всеукраїнському етапі «Кубок Карпат «Золота осінь»» кубка світу з авіамоделювання (кордові моделі).

«Зразковий хореографічний колектив „Ольвія” Лановецького районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості (керівник О.Г.Голишева) нагороджено дипломом за високий рівень мистецтва, продемонстрований на ХХVI-ому Міжнародному багатожанровому авторському фестивалі-конкурсі «Квітка на камені-2016»;

  «Максим Печенюк виборов ІІІ місце у всеукраїнському етапі «Кубок Карпат «Золота осінь»» кубка світу з авіамоделювання (кордові моделі)».

 Оздоровлення

Структурними підрозділами районної державної адміністрації та органами місцевого самоврядування забезпечено організацію оздоровлення і відпочинку дітей та молоді району під час оздоровчої кампанії 2016 року. В результаті спільної роботи, а також за ініціативи та фінансової підтримки батьків в районі у 2016 році охоплено оздоровленням та відпочинком 1441 дитину (46,7%). Серед них -- діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з багатодітних сімей; діти, родини яких перебувають в складних життєвих обставинах; 16 дітей, які перебувають на диспансерному обліку; діти з малозабезпечених сімей; творчі, талановиті, обдаровані діти та відмінники навчання; переможці районної учнівської олімпіади; 11 дітей учасників бойових дій на сході нашої держави; діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

 Цьогорічного літа в районному оздоровчому таборі «Лісова казка», що у с.Борщівці, відпочивали понад тридцятеро хлопчиків і дівчаток з прифронтових районів сектора «М».

 

 Допомога сім’ї та дитині

  У 2016 році спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели чотири засідання групи взаємопідтримки, у яких взяли участь прийомні батьки та батьки-вихователі із семи сімей. В цьому році відбулось 25 бесід, тренінгових занять, рольових ігор, завданням яких була профілактика негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя . Їх учасниками стали 299 осіб. За круглим столом обговорили проблемні питання 10 представників суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах. Завдяки організаційній роботі працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді три міських дошкільних навчальних заклади та три ДНЗ сільської місцевості взяли участь у заходах з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Танцювали, розказували вірші та малювали на асфальті 350 вихованців дитячих садочків Лановеччини.

  Спеціалістами центру протягом року здійснено 208 оцінок потреб дитини та її сім’ї з категорії тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах. 89 сім’ям надано допомогу вживаним одягом.

В зв’язку з бойовими діями на сході нашої держави в Україні з’явилась ще одна категорія сімей, яка потребує нашої уваги та милосердя -- це сім’ї внутрішньо-переміщених осіб. Працівники центру та районної державної адміністрації вживають всіх можливих заходів, щоб їх підтримати. При спілкуванні їм надаються консультації з можливості отримання різного роду соціально-інформаційних послуг на території району. Багато із них отримали необхідну допомогу одягом, взуттям, постільною білизною, шкільними ранцями, матрацом, інвалідним візком тощо. В разі необхідності сім’ї беруться на соціальний супровід. Дітей з сімей внутрішньо-переміщених осіб систематично залучають до розважальних, профілактичних та культурно-освітніх районних та обласних заходів. У 2016 році 49 осіб отримали від держави 361,6 тисяч гривень для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

  Забезпечено посередництво сім’ї загиблого воїна АТО при виробленні закордонного паспорта для оздоровлення дитини за кордоном. 2 сім’ї загиблих учасників АТО взяли участь в акції до Дня матері у Зарваниці. Дітей даної категорії оздоровлено в дитячих оздоровчих таборах.

 

Допомога війську -- у пріоритеті

  У районі створена спілка учасників АТО Лановеччини і ми завжди намагаємося першочергово вирішувати усі проблеми, що піднімають на засіданнях. Будь-який учасник АТО або члени його сім’ї можуть звернутися до мене з питань, що їх хвилюють, і ми, в міру можливостей, їх вирішимо. Особливо це стосується актуального нині питання -- виділення учасникам АТО землі.

  На території Лановецького району для учасників АТО зарезервовано земельні ділянки площею 307,147 га. На даний час у відділ геокадастру звернулося 150 учасників АТО із заявою про отримання земельних ділянок .

 Проводимо роботу щодо соціального захисту 146 учасників бойових дій антитерористичної операції, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Лановецької райдержадміністрації. Станом на 1 грудня цього року, було видано 2 посвідчення інваліда війни з числа учасників бойових дій АТО. Виплачено разову грошову допомогу (щорічно до 5 травня) 98 учасникам бойових дій АТО у розмірі 920 грн. кожному, одному інваліду війни з числа учасників АТО в сумі 2 тис.310 грн., 3 учасникам АТО по 400 грн. та 5 членам сімей загиблого по 500 грн. За рішенням комісії при райдержадміністрації з призначення одноразових грошових допомог громадянам з районного бюджету за 11 місяців виплачено матеріальну грошову допомогу 91 учаснику бойових дій в АТО на загальну суму 46,7 тис.грн. та одноразову грошову допомогу в сумі 10 тис.грн.. на поховання вдові загиблого учасника бойових дій в АТО.

  5 учасників АТО пройшли професійне навчання за спеціальністю -- водій транспортного засобу. Троє -- курс санаторно-курортного лікування, 5 учасників бойових дій пройшли курс психологічної реабілітації в ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» в Одеській області.

  Соціальний захист

  Станом на 1 грудня 2016 року, 6984 домогосподарствам Лановеччини призначено субсидію з державного бюджету для відшкодування витрат на оплату ЖКП послуг на суму 52,7 млн.грн., що на 28,4 млн.грн. більше, ніж в 2015 році. 851 домогосподарству призначено субсидію готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 1,9 млн.грн., що на 1,4 млн.грн. більше, ніж в 2015 році.

Цього року 4261 мешканцю району з державного бюджету нараховано різного роду соціальних допомог на загальну суму 43,2 млн.грн., що на 4,9 млн.грн. більше, ніж в 2015 році.

  «Станом на 1 грудня 2016 року, 6984 домогосподарствам призначено субсидію з державного бюджету для відшкодування витрат на оплату ЖКП послуг на суму 52,7 млн.грн., що на 28,4 млн.грн. більше, ніж в 2015 році». «Цього року 4261 мешканцю Лановеччини з державного бюджету нараховано різного роду соціальних допомог на загальну суму 43,2 млн.грн., що на 4,9 млн.грн. більше, ніж в 2015 році»

На обліку в єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 9690 осіб, з яких 220 особам нарахована компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 240,6 тис.грн.

 Сто тридцяти трьом ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які проживають на території району, протягом 11 місяців 2016 року виплачено різних допомог та відшкодувань на суму 199,72 тис.грн.

 Захист прав дитини

  Хочу зазначити, що особливу увагу райдержадміністрація приділяє захисту прав дитини. Щомісяця особисто проводжу засідання відповідної комісії. На особливому контролі нашої служби перебувають 5 дітей-сиріт та 33 дитини, позбавлені батьківського піклування. Із них 16 діток перебувають під опікою та піклуванням, шестеро -- на утриманні та вихованні в дитячих державних закладах різних форм власності на території Тернопільської області, 11 -- в прийомних сім’ях та 2 -- в дитячому будинку сімейного типу. Проводимо роботу з переведення дітей з державних дитячих закладів у родину. Протягом 2016 року троє таких діток були влаштовані в сім’ю опікуна.

  Прийомним сім’ям забезпечено соціальний супровід та здійснюється постійний контроль за умовами утримання і виховання в них дітей.

  У місцевому банку даних дітей, які підлягають усиновленню, перебуває 12 дітей -- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На обліку з усиновлення перебувають 2 сім’ї -- кандидати в усиновлювачі. На даний час здійснюється процес усиновлення дитини, позбавленої батьківського піклування однією з цих сімей.

«Проводимо роботу з переведення дітей з державних дитячих закладів у родину.»

 З метою соціально-правового захисту дітей, покращення їх становища, попередження насильства в сім’ї та захист дітей від насильства і жорстокого поводження, захисту неповнолітніх від усіх форм експлуатації, запобігання соціальному сирітству, дитячої бездоглядності та безпритульності, профілактики злочинності, інших негативних проявів у дитячому середовищі службою у справах дітей спільно з іншими суб’єктами профілактичної правовиховної роботи на місцях протягом 2016 року проведено ряд державно-громадських операцій і рейдів, під час яких виявлено 68 дітей.

  Під час рейдів обстежено умови проживання та виховання дітей у 31 сім’ї, попереджено та ініційовано притягнення до відповідальності 50 батьків.

  Розвиток культури

  Важливе значення для належного виховання підростаючого покоління має рівень освіченості та культури в нашому житті. Тому вважаю, що робота відділу культури райдержадміністрації в плані організації проведення дозвілля мешканців Лановеччини є необхідною. Виконання цього завдання покладено на 35 клубних закладів, 43 бібліотеки та 2 музеї, що працюють в районі. Мистецьким та естетичним вихованням учнівської молоді займається дитяча музична школа.

Протягом року в районному будинку культури проведено мистецько-християнське свято "Колядує Лановеччина"; конкурс читців Шевченкового слова "Нам слово заповів Тарас"; районний конкурс патріотичної пісні "В нашій пісні -- наша сила".

Проводились урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості району з нагоди урочистих та пам’ятних дат. До Дня Соборності України в районному будинку культури проведено святковий концерт спільно з працівниками культури Теофіпольського району Хмельницької області, по завершенні якого гості та господарі сформували ланцюг єднання. В районі діють 12 "народних" та "зразкових" аматорських колективів. Художні колективи Лановеччини брали участь в ХVІІ всеукраїнському фестивалі лемківської культури "Дзвони Лемківщини" в м.Монастириська та заходах з відзначення 25-ї річниці незалежності України в місті Кременці, обласному святі з нагоди Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в місті Тернополі.

  Протягом 11 місяців цього року бібліотечні фонди поповнено на 803 примірники книг. Передплачено періодичних видань на 2017 рік на суму 10172,03 грн.

  На виконання програми соціального-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2016 рік відділом культури Лановецької районної державної адміністрації за 11 місяців 2016 року: проведено поточний ремонт Загірцівського будинку культури; замінено електромережу в залі Вербовецького будинку культури; зроблено частковий ремонт даху клубу в селі Бережанці (10 м2); встановлено склопакет в Якимівському будинку культури; на суму 28 тис.грн. зроблено поточний ремонт районного будинку культури; поремонтовано пічне опалення і замінено електромережу на нову в клубі села Плиски; замінено вікна і двері на енергозберігаючі в бібліотеці та клубі села Грибови; замінено вікна в клубі села Гриньки на суму 11 тис.грн.; замінено 2 вікна на енергозберігаючі в бібліотеці та встановлено нові двері на сцену в клубі села Шили. Всього у 2016 році зроблено 12 поточних та 11 косметичних ремонтів; заготовлено 80 складометрів дров.

  Медицина

  В 2016 році проведено значну роботу з покращення матеріально-технічного стану сільських медичних закладів. Для проведення ремонтів в медичних закладах залучено 295,0 тис.грн. позабюджетних коштів з міської та сільських рад. В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини замінено на енергозберігаючі 8 вікон та 2 дверей у Буглові, 11 вікон та 6 дверей у Білозірці, у Великих Кусківцях -- 4 вікна, у Снігурівці -- 2 вікна, у Вербівці -- 2 вікна. На фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктах замінено 2 вікна у Нападівці, 1 вікно у Передмірці, у Білці замінено 2 вікна, у Волиці -- 1 вікно та здійснено внутрішній ремонт, зроблено ремонт фасаду у Снігурівці, внутрішній ремонт із заміною 2 вікон та 1 дверей здійснено в с.Оришківцях, в Карначівці замінено 1 вікно та 1 двері, в Шилах -- 2 вікна та 1 двері, в Грибовій -- 3 вікон, в Гриньках -- 1 вікно та 1 двері, в Шушківцях -- 1 вікно, в Лопушному, Пахині та Верещаках здійснено внутрішній ремонт.

За рахунок позабюджетних коштів, залучених від приватних підприємств, змуровано кахельну грубку та замінено вхідні двері (18,0 тис.грн) у ФАПі села Ванжулів, для АЗПСМ села Юськівців придбано електрокардіограф (46,0 тис.грн). Придбано 4 електроконвектори. В дитячій консультації проведено заміну 2 вікон, лінолеуму на плитку, ремонт системи водопостачання. На 35,0 тис.грн. придбано медикаменти для надання невідкладної допомоги. Заготовлено 30 складометрів дров.

  Співпраця з органами місцевого самоврядування

  Вважаю, що подальша розбудова суспільних і соціально-економічних відносин в усіх населених пунктах Лановеччини неможлива без конструктивного критичного підходу до вирішення актуальних питань життєдіяльності територіальних громад, співпраця з якими повинна ґрунтуватися на баченні перспектив розвитку району.

При вирішенні будь-яких питань враховуємо зауваження та пропозиції районної, міської та сільських рад. Традиційно спільно з керівництвом районної ради ми проводимо наради-семінари з міським та сільськими головами, на яких розглядаємо найактуальніші питання сьогодення. Протягом року відбулось уже 8 таких нарад. 30 питань із 48 розглянутих готували працівники райдержадміністрації. На семінарах виступали також представники райвійськкомату, земельної служби району, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконавчого апарату районної ради. Голова районної ради та міський голова є членами колегії райдержадміністрації. На засідання колегії запрошуємо сільських голів.

   Плани на 2017 рік.

  На розгляд регіональної комісії з відбору проектів для фінансування у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку з району подано 9 проектів. Серед них: здійснення заходів з реконструкції котелень територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Снігурівської та Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ст. із заміною газових котлів на твердопаливні; капітальний ремонт із впровадженням енергозберігаючих технологій у Лановецій ЗОШ І-ІІІ ст.№2 -- утеплення зовнішніх стін будівлі; реконструкція культурно-мистецького центру на 300 місць із влаштуванням автономної паливної в місті Ланівцях; впровадження технології, що передбачає використання електричного тепло-акумуляційного обігріву та реконструкція існуючої будівлі Лановецької районної комунальної установи «Культурний центр народного художника України І.С.Марчука» в місті Ланівцях; будівництво біологічних очисних споруд на території Лановецької комунальної центральної районної лікарні.

   Тривають перемовини щодо відновлення роботи цукрового заводу, власником якого став ТОВ «Радехівський цукор», що перебуває у власності компанії Pfeifer & Langen. Компанія є великим європейським виробником цукру і, зокрема, володіє цукровими заводами в Німеччині, Польщі, Румунії, Італії, Угорщині, Словенії, Чехії. В Україні, крім Радехівського цукрового заводу, корпорації належить ТОВ «Чортківський цукровий завод».

  Досягнуто домовленостей зі службою автомобільних доріг Тернопільської області щодо будівництва у м.Ланівцях асфальтного заводу, оскільки північна зона Тернопільщини такого підприємства не має і асфальт доводиться возити аж з Теребовлянщини. Маю надію, що 2017-й стане роком автомобільних доріг.

  Юліан СІРАНТ, голова районної державної адміністрації.

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif