Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

Оподаткування операцій з виплати дивідендів


                           Оподаткування операцій з виплати дивідендів

Пунктом 57.1прім. статті 57 Податкового кодексу України визначено порядок сплати податкового зобов»язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів, зокрема нарахування та сплата авансових внесків з податку.

            Підпунктом 57.1.2 прім. статті 57 Кодексу передбачено, що емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

            Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об»єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний)рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов»язання  щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов»язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.  Авансовий внесок обчислюється за ставкою 18 відсотків. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

            З метою зменшення податкового навантаження та уникнення подвійного оподаткування прибутку сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов»язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації.

            Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Кодексу розрахунок об»єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, згідно з положення Податкового кодексу (розділ 3).

Право приватного нотаріуса на відображення у витратах єдиного внеску

 

Відповідно до п.178.3 ст.178 Податкового кодексу України оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. При неотриманні довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

На підставі положень Закону України «Про нотаріат» та з метою встановлення єдиного переліку витрат, пов’язаних з організацією роботи приватних нотаріусів, Міністерством юстиції України видано лист від 02.02.2006 №31-35/20, в якому наведено перелік витрат, які приватні нотаріуси мають право враховувати при обчисленні загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, сплату нотаріусами внесків, у тому числі на користь найманих працівників.

Враховуючи зазначене, сплата приватними нотаріусами єдиного внеску, у тому числі на користь найманих працівників, за попередній звітний рік, що фактично сплачена згідно остаточного розрахунку у поточному році, може бути включена до складу витрат при обчисленні оподатковуваного доходу за звітний рік.

Втілення принципу «Єдиного вікна» на митниці обговорили під час робочої зустрічі

Вчора керівництво Тернопільської  митниці ДФС провело робочу зустріч із представниками державних контролюючих органів Тернопілля. На захід було запрошено представників ГУ Держпродспоживслужби, Державних екологічної та фітосанітарної інспекцій в області, а також спеціалістів від Тернопільського пункту державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні і транспорті.

«Ми бачимо, що уряд країни й надалі продовжує працювати в напрямку системного реформуванням митниці, який передбачає подолання корупції, боротьбу з контрабандою та порушенням митних правил, автоматизацію роботи митних сервісів, спрощення митних процедур, вдосконалення митних відносин з іншими державами тощо. Черговим кроком в цьому напрямку є запровадження автоматизованої системи митних послуг «Єдине вікно». Вважаю, що ця зустріч носить важливий суспільно-економічний характер і  кожен присутній має можливість вислухати та обговорити проблемні питання, які виникнуть в результаті обговорень нової постанови Кабміну щодо реалізації принципу «єдиного вікна», - зазначила заступник начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Фахівці відмітили, що з 1 серпня 2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року №364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю, якою впроваджено систему інформаційного обміну між митницями ДФС, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. У ході доповідної частини мова йшла про те, що принцип «Єдиного вікна» значно спростить та прискорить зовнішньоекономічні операції, адже  тепер в органів контролю буде лише 4 години на ухвалення рішення про здійснення відповідного виду контролю, а також зменшить витрати для бізнесу та корупцію, бо в органів контролю буде значно  менше можливостей для маніпуляцій.

 Варто зауважити, що після зустрічі спеціалісти відзначили високу результативність співпраці митниці та контролюючих державних служб в рамках оперативного та безперебійного здійснення митного контролю та оформлення товарів на території Тернопільської області, а також отримали відповіді на питання з приводу нової постанови.

 

Ломбардні послуги - через РРО

 

Згідно з ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року №2664-ІІІ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» встановлено, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Отже, суб’єкт господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику ломбардами, повинен проводити розрахункові операції із застосовуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Виявлені надлишки ТМЦ: що з ПДВ

 

Пунктом 185.1 ст.185 р.V Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 Кодексу.

Нагадаємо, що відповідно до п.14.1.191 п.14.1 ст.14 розділу І ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Так як операція з оприбуткування надлишків товарно-матеріальних цінностей не відповідає визначенню терміну „постачання товарів”, то така операція не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

У ЗІР запроваджено новий розділ – про ставки податків

            Для зручності платників податків в Загальнодоступному (інформаційно-довідковому ресурсі  - ЗІР), який функціонує на веб-порталі ДФС, з липня поточного року запроваджено новий розділ «Ставки податків і зборів».

            «Новий розділ створено для зручного пошуку та аналізу інформації про ставки загальнодержавних та місцевих податків і зборів, ЄСВ, оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму. Отримати необхідну інформацію суб»єкти господарювання можуть оперативно, у будь-який час»- підкреслив в.о.директора інформаційно-довідкового департаменту ДФС Андрій Кушнір.

            Він відзначив, що тематичні розділи ЗІР користуються популярністю серед платників податків. Так, зокрема, за допомогою Бази знань відвідувачі порталу самостійно знаходять відповіді на запитання, які їх цікавлять. За сім місяців поточного року цією послугою скористалися майже 2 млн.грн. клієнтів. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла на 33,9%.

            Крім того, у ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», які дозволяють оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС.

            За допомогою цих сервісів користувачі також можуть дізнатися про терміни подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО», здійснювати перегляд  10 найактуальніших запитань, з якими платники податків найчастіше звертались до Контакт-центру за попередній день, та відповідей на них.

            Якщо платник не отримав необхідної інформації або має додаткові запитання в ЗІР передбачена функція зв»язку з оператором кол-центру ДФС. У розділі «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону»0-800-501-007», при натискані на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп»ютерах відбувається з»єднання з IVR  контакт-центру ДФС.

 

 

Платники Тернопільщини спрямували до бюджету майже 60 млн грн, щоб не мати податкового боргу

 

З початку року податковий борг до зведеного бюджету в абсолютному значенні скорочено на 24 млн грн і станом на 01.08.2016 він становить 179,9 млн грн. До державного бюджету сума боргу становить 124,8 млн. грн., який порівняно з початком року зменшився на 29,9 млн гривень.

За цьогорічний липень до зведеного бюджету податковий борг зменшено на 0,6 млн. гривень.

За сім місяців цього року в рахунок погашення податкового боргу забезпечено до зведеного бюджету 59,4 млн грн, в тому числі до державного – 39,1 млн грн. Зокрема, у липні сплачено  до зведеного бюджету 9,7 млн грн, з них до державного бюджету – 6,1 млн гривень.

 

 

 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"