Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

Порядок бюджетного відшкодування сум ПДВ, які задекларовані до 1 лютого цього року


Порядок бюджетного відшкодування сум ПДВ, які задекларовані

до 1 лютого цього року

 

Відповідно до п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. У такій заяві платник податку зазначає про його відповідність або невідповідність критеріям, визначеним п. 200.19 ст. 200 ПКУ.

Підпунктом 200.7.1 п. 200.7 ст. 200 ПКУ у редакції, що діє з 01.01.2016, встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, формує та веде:

а) Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ст. 200 ПКУ;

б) Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які не відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ст. 200 ПКУ.

Порядок ведення та форма реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2016 року №68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» (далі - Постанова №68).

Відповідно до п. 2 Постанови №68 до реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість включаються заяви, подані після 1 лютого 2016 року, заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, суми податку за якими не повернуті до 1 лютого 2016 року, не включаються до таких реєстрів.

Враховуючи викладене, суми бюджетного відшкодування ПДВ, задекларовані до 1 лютого 2016 року повертаються платнику в порядку, визначеному ПКУ, який діяв до 01.02.2016.

 

                                          Новації в оподаткуванні нерухомості

До Кременецької ОДПІ надходить багато запитань щодо нововведень в оподаткуванні нерухомості, які діють із 1 січня 2016 року.

Нагадаємо, 24 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон №909, яким внесено зміни в частині податку на нерухоме майно.

Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова, в т.ч. й господарські будівлі (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби).

Наприклад, якщо у фізичної особи у власності є будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об»єктів: із будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаража та сараю – за ставкою для нежитлової. База оподаткування не змінилась – це загальна площа об»єкта нерухомості, в т.ч. його часток.

            Пільги для невеликих за площею квартир і будинків залишаються- власники квартир до 60 і будинків до 120 кв.м.(або будинків і квартир загальною площею 180 кв.м.)не сплачуватимуть податок. Оподатковуватимуться тільки площі понад установлений ліміт.

            Наприклад, якщо людина є власником квартири загальною площею 75 кв.м, то вона сплачуватиме податок лише за 15 кв.м. Проте якщо квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв.м. застосовується для кожного з них, отже сплачувати податок не потрібно.

            Сільські, селищні, міські ради об»єднаних територіальних громад на відповідній території мають право встановлювати пільгу з цього податку. Водночас при її надані для фізичних осіб повинен враховуватись їх майновий стан та рівень доходів.

            Гранична ставка податку збільшується з двох до трьох відсотків мінімальної заробітної плати за 1 кв.м об»єкта житлової або нежитлової нерухомості (2016р.-41,34 грн. за 1 кв.м). Розмір податку від (0 до 3%)встановлюватиметься місцевою радою.

            Визначено додаткову ставку податку в розмірі 25 тис.грн. на рік для квартир площею понад 300 кв.м і будинків площею понад 500 кв.м. Тобто фактично такі об»єкти оподатковуватимуться відсотковою (до 3%) та фіксованою (25 тис.грн.)ставками.

            Приміром, якщо власник має квартиру площею 320 кв.м на рік він повинен сплатити податок, розрахований таким чином: 320 кв.м. мінус 60 кв.м (пільга) помножити на ставку податку, затверджену місцевою радою за 1 кв.м плюс 25 тис.грн.

            Порядок нарахування та строки сплати податку не змінились.

Увага! Фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рік на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилатимуться контролюючим органам до 1 липня 2016 року. За новими ставками, які почали діяти з 2016-го, податок сплачуватиметься фізичними особами починаючи з 2017 року.

 

Перехід із спрощеної системи оподаткування на сплату інших податків і зборів

 

Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється в порядку, визначеному пп. 298.2.1-298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів (пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Отож, останнім днем подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з III кварталу 2016 року буде 17 червня 2016 року.

Одночасно повідомляємо, що статтями 181 та 182 ПКУ визначено умови для реєстрації особи як платника ПДВ (у тому числі для випадку переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування), відповідно до яких реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ обов'язковій реєстрації як платника податку на додану вартість підлягає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Порядок реєстрації особи як платника податку на додану вартість регулюється ст. 181-183 розділу V ПКУ та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130.

 

“Зелений” коридор для громадян: особливості ввезення та вивезення готівки

 

За умови усного декларування фізична особа незалежно від віку має право ввозити в Україну та вивозити з України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу. Водночас фізична особа-резидент незалежно від віку має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

Фізична особа-нерезидент незалежно від віку має право ввозити та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Порядок та особливості переміщення валюти визначено Інструкцією про порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою правління Національного банку України від 27.05.2008 р. №148.

 

На Тернопільщині – майже 63,5 тис. платників

 

На обліку в органах ДФС області налічується 63 тис. 437 основних платників податків, з яких 20 тис. 955 юридичних осіб та 42 тис. 442 фізичні особи – підприємці. У травні на податковий облік взято 303 платників податків, в тому числі 65 юридичних осіб та 238 фізосіб – підприємців, а припинили займатися підприємництвом 170 платників (29 юросіб та 141 підприємець).

У Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків обліковано 1 млн 88 тис. 322 фізичних осіб, зокрема 3 тис. 203 іноземців та 4 тис. 363 тих, хто відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податку. З початку цього року вже зареєструвалися 4 тис. 829 фізосіб та 99 іноземців.

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"