Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

Закордонні доходи необхідно декларувати


Закордонні доходи необхідно декларувати

 

Іноземні доходи - це доходи, отримані з джерел за ме­жами України. До них відносять доходи, отримані резидентами, зокрема,  відповідно до п.п. 14.1.55 п. 141.5 ст. 141 Податкового кодексу України сюди відносяться проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщина, подарунки, виграші та призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, доходи від надання резидентам в оренду (користування) майна, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо та інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.

Відтак якщо у 2015 році фізичні особи отримували іноземні доходи, то їх необхідно задекларувати, са­мостійно заповнивши декларацію про доходи та додаток Ф3, і визначити суму податкових зобов’язань.

Для розрахунку ПДФО та військового збору з таких доходів, що підлягають сплаті, призначений додаток Ф3. Для цього суми іноземних доходів перераховують у гривню за офіційним валютним (обмінним) курсом НБУ, що діяв на дату отримання такого доходу.

Іноземні доходи, отримані у 2015 році, оподатковуються ПДФО за ставкою 15% і 20%, а військовий збір за ставкою 1,5%. Якщо ж податок з таких доходів вже був сплачений у країні їх виплати, тоді з метою уникнення подвійного оподаткуван­ня податок, сплачений за кордоном, зараховується у рахунок подат­ку, що підлягає сплаті в Україні.

Саме зарахування проводять, якщо:

- між Україною та країною-джерелом виплати доходу укладено договір про уникнення подвійного оподаткування, згоду на обов’язковість якого надано ВР України;

- у вас є довідки про суми сплаченого податку (збору), про базу та/або об’єкт оподатку­вання, видані державним органом країни, яка є джерелом виплати доходу (прибутку), уповноваженим справляти такі податки та належним чином легалізовані.

Заповняючи додаток Ф3, у графі 1 необхідно зазначити дату отримання іноземного доходу, у графі 2 вказати країну, яка була джерелом виплати такого доходу, у графі 3 українською мовою зазначається назва валюти, в якій виплачено дохід (наприклад, «долар США»), у графі 4 проставляємо розмір отриманого доходу, в графі 5 – суму іноземного доходу, перерахованого у гривню з копійками відповідно до зазначених умов. Графи 6 та 7 заповнюються, якщо є право на зарахування податку, сплаченого за кордоном, у рахунок податку, що підлягає сплаті в Україні. У графах 8 та 9 відповідно зазначається самостійно розрахована сума ПДФО (добуток значення колонки 5 на відповідну ставку податку)  та військового збору (добуток значення колонки 5 на 1,5%) .

Нагадуємо, що у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД).

Подати таку декларацію необхідно до 1 травня 2016 року.

 

Кредит або безповоротна фінансова допомога: оподаткування неприбутковою установою

 

Відповідно до п.п. 14.1.258 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фінансовий кредит – кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.

Поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Пунктом 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228 затверджено Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (далі – Порядок).

Кошторис бюджетної установи (далі – кошторис) – основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень (п. 1 Порядку).

Отже, не підлягають оподаткуванню суми кредиту або безповоротної фінансової допомоги, отримані неприбутковою бюджетною установою за умови, що кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає зазначені доходи. При цьому доходи у вигляді сум кредиту або безповоротної фінансової допомоги повинні використовуватись виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. У разі недотримання цих умов така неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру згідно з підпунктами 133.4.3 та 133.4.4 п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

 

Код УКТ ЗЕД в акцизній накладній/розрахунку коригування

 

Відповідно до абзацу першого п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Абзацом другим п. 9 розділу І Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №218, встановлено, що в одному документі (акцизна накладна, розрахунок коригування акцизної накладної) може бути зазначено операцію виключно за одним кодом УКТ ЗЕД.

 

Документи, що пiдтверджують походження товарiв, які необхідно надати для отримання сертифікату з перевезення товарів з України за формою «EUR.1»

 

Статтею 28 Протоколу 1 ”Щодо визначення концепції ”походження товарів” і методів адміністративного співробітництва” до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27 червня 2014 року (далі – Правила походження) визначено документи, які підтверджують, що товари, вказані в сертифікаті або в декларації інвойс можуть бути визнані такими, що походять з Європейського Союзу або України й відповідають іншим вимогам Правил походження.

Сюди, зокрема, відносяться:

- прямі свідчення процесів, виконаних експортером чи постачальником для отримання розглядуваного майна, що містяться, наприклад, у його обліковій документації чи у міжнародній системі обліку;

- документи, що підтверджують статус походження використаних матеріалів, видані чи складені в Європейському Союзі або Україні, якщо застосування таких документів відповідає чинному законодавству відповідної країни;

- документи, що підтверджують обробку матеріалів у Європейському Союзі або Україні, видані чи складені в ЄС або Україні, якщо застосування таких документів відповідає чинному законодавству відповідної країни;

- сертифікати або декларації інвойс, що підтверджують статус походження використаних матеріалів, видані чи складені в Європейському Союзі або Україні згідно з Правилами походження;

- належні свідчення про обробку, виконану з межами Європейського Союзу або України згідно з положеннями ст. 12 Правил походження, які підтверджують, що вимоги цієї статті були виконані.

 

Тернопільська митниця забезпечила понад 194 млн гривень

 

За підсумками першого кварталу 2016 року Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 194,2 млн грн митних платежів, що на  62,4 млн грн або на 47,3% більше за аналогічний період минулого року.

Найбільші суми надійшли за рахунок сплати податку на додану вартість – 177,2 млн грн, що на 74,4 млн грн або  на 72,4% більше, ніж в минулому році. Окрім цього, сплачено 15,7 млн грн мита, 0,5 млн грн додаткового імпортного збору, 0,7 млн грн акцизного податку, 0,6 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших платежів.

Основними бюджетоформуючими товарами були свіжоморожена риба, мінеральні азотні добрива, комбайни зернозбиральні, бурякозбиральні та інші машини, а також механізми для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур.

Збільшення надходжень порівняно з минулим періодом відбулось завдяки здійсненню зовнішньоекономічної діяльності підприємствами, які не працювали в минулому році, збільшенню обсягів імпорту підприємствами, оформленню в зоні діяльності митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей України.

Також додаткові надходження в сумі 9,5 млн грн забезпечено внаслідок здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів. Зокрема, від контролю за правильністю визначення митної вартості надійшло 8,5 млн грн, від контролю за правильністю визначення класифікації товарів – 854,5 тис. грн та країни походження – 95,7 тис. гривень.

 

 

Деклараційна кампанія вийшла на фінішну пряму

 

З початку року мешканці Тернопільщини подали 6291 декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік, з яких 2871 декларацію – задля отримання податкової знижки за оплату навчання, за іпотечним кредитуванням, за договорами довгострокового страхування життя, по витратах на оплату державних послуг із усиновлення дитини.

Громадяни, які зобов’язані задекларувати отримані доходи, подали 3420 декларацій. Зокрема, 1640 декларацій – про отримані доходи у вигляді спадщини на суму доходу понад 151 млн грн, 547 декларацій – про доходи від продажу нерухомого чи рухомого майна на суму доходу майже 60 млн грн, 300 декларацій - про доходи від продажу сільськогосподарської продукції на суму доходу 294,6 тис. грн, 185 декларацій – про доходи від здачі в найм нерухомого чи рухомого майна на суму доходу 5,6 млн грн, а також подано 86 декларацій про отримані іноземні доходи резидентами на суму доходу 2,2 млн грн, 97 декларацій – про отримані доходи від здійснення незалежної професійної діяльності на суму доходу 4,7 млн грн, 7 декларацій - про отриманий інвестиційний прибуток на суму доходу 47,8 тис. грн і 4 декларації подали артисти, які задекларували отримані доходи на суму 246,6 тис. гривень. Крім того, громадяни подали 554 декларації про отримані інші доходи, з яких не утримано податку на доходи фізичних осіб на суму 16,9 млн гривень.

За наслідками декларування платники задекларували 241,2 млн грн доходів та самостійно нарахували податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб на суму 40,4 млн грн та майже 2,5 млн гривень військового збору.

Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік необхідно подати до 4 травня 2016 року. Отже, шановні громадяни, не зволікайте з поданням декларацій і вже найближчим часом завітайте до податкової інспекції та задекларуйте свої доходи.

 

Тернопільська митниця забезпечила понад 194 млн гривень

 

За підсумками першого кварталу 2016 року Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 194,2 млн грн митних платежів, що на  62,4 млн грн або на 47,3% більше за аналогічний період минулого року.

Найбільші суми надійшли за рахунок сплати податку на додану вартість – 177,2 млн грн, що на 74,4 млн грн або  на 72,4% більше, ніж в минулому році. Окрім цього, сплачено 15,7 млн грн мита, 0,5 млн грн додаткового імпортного збору, 0,7 млн грн акцизного податку, 0,6 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших платежів.

Основними бюджетоформуючими товарами були свіжоморожена риба, мінеральні азотні добрива, комбайни зернозбиральні, бурякозбиральні та інші машини, а також механізми для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур.

Збільшення надходжень порівняно з минулим періодом відбулось завдяки здійсненню зовнішньоекономічної діяльності підприємствами, які не працювали в минулому році, збільшенню обсягів імпорту підприємствами, оформленню в зоні діяльності митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей України.

Також додаткові надходження в сумі 9,5 млн грн забезпечено внаслідок здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів. Зокрема, від контролю за правильністю визначення митної вартості надійшло 8,5 млн грн, від контролю за правильністю визначення класифікації товарів – 854,5 тис. грн та країни походження – 95,7 тис. гривень.

 

 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"