Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

Cуму відпускних, нарахованих та виплачених у грудні 2015 року за січень 2016 року, необхідно зменшити на суму фактично утриманого єдиного внеску та врахувати ПДФО


 Cуму відпускних, нарахованих та виплачених у грудні 2015 року за січень 2016 року, необхідно зменшити на суму фактично утриманого єдиного внеску та врахувати ПДФО

 

Заробітна плата для цілей розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно з п. 164.6 ст. 164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Слід зазначити, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині скасування утримання єдиного внеску з найманих працівників.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

За наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги (п.п. «а» п.п. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ).

Відтак суми доходів, нараховані у грудні 2015 року за дні відпуски січня 2016 року, відносяться до перехідних періодів, тому їх необхідно включити до загальної суми доходів, нарахованих у січні 2016 року.

Водночас при проведенні перерахунку податку на доходи фізичних осіб, суму відпускних, нарахованих та виплачених у грудні 2015 року за січень 2016 року, необхідно зменшити на суму фактично утриманого єдиного внеску та врахувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 103.08.04).

 

На Тернопільщині шахраї видавали себе за податківців

Спроби шахрайським шляхом виманити гроші у підприємців знову відновилися на Тернопіллі. Зокрема, зловмисники телефонують з одноразової телефонної картки і представляються довіреними особами посадовців Головного управління ДФС у Тернопільській області та вимагають кошти для залагодження так званих перевірок чи на якісь інші нагальні потреби.

Схожі авантюри мали місце вже кілька разів протягом цього року у деяких районах області та в обласному центрі. Особливо шахраї активізувалася у березні. Схеми були різні, скажімо, від імені службових осіб у власників закладів громадського харчування «просили» організувати харчування «гостям з Києва», терміново поповнити рахунки мобільного зв’язку на кілька тисяч гривень. Також вимагали перерахувати грошові кошти на конкретний вказаний ними банківський рахунок.

Для прикладу, з номеру телефону 066-052-70-23 шахраї від імені посадової особи Тернопільської ОДПІ здійснювали дзвінки з метою отримання від підприємців обласного центру грошових коштів чи інших матеріальних благ. Як вдалося встановити, дзвінок із зазначеного номера телефону здійснювався з території Луганської області.

Діють аферисти через посередників. Переважно цю роль виконують таксисти, які нічого не знаючи про шахрайську схему і виконуючи лише функцію отримання та передачі грошей, стають співучасниками злочинних дій.

Наголошуємо, що посадові особи Головного управління ДФС в області, територіальних органів ДФС у Тернопільській області та Тернопільської митниці ДФС жодних вказівок збирати гроші від свого імені ніяким довіреним особам не давали.

Отож, наполегливо радимо громадянам бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Про подібні випадки шахрайства суб’єктам господарювання слід негайно звертатись до місцевих органів Національної поліції, а також повідомляти у Головне управління ДФС в області за номерами телефону (0352) 43-46-45, 43-04-16- (факс), 43-46-38, 098-992-42-82 або особисто звертатися у відділ внутрішньої безпеки за адресою: Тернопіль, вул. Білецька, 1.

 

Платники єдиного внеску повинні своєчасно інформувати органи ДФС про мобілізацію та демобілізацію

 

Законом України від 24 грудня 2015 року №909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) п. 9 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) доповнено абзацами сьомим та восьмим.

Вказаними змінами передбачено, що під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року №3543 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі – Закон №3543), для платників єдиного внеску, визначених у ст. 4 Закону №2464, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм ст. 25 Закону №2464.

Згідно із внесеними змінами підставою для зупинення застосування норм ст. 25 Закону №2464 є копія військового квитка або документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов платника єдиного внеску на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів ДФС цим державним органом протягом десяти днів після його мобілізації.

Відповідно до листа Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України від 21.08.2014 р. №322/2/7142 основним документом, що підтверджує проходження військової служби військовослужбовцем в особливий період, а також підтверджує призов під час мобілізації резервістів та військовозобов’язаних, є військовий квиток, у якому у відповідних розділах здійснюються службові відмітки про призов/мобілізацію та їх дату.

Якщо платник єдиного внеску не має можливості надати військовий квиток, то документами, що підтверджують призов на військову службу під час мобілізації, можуть бути:

для військовозобов’язаних – довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною, із зазначенням дати мобілізації, підписана начальником (командиром) та скріплена печаткою, повістка, мобілізаційне розпорядження, контракт про проходження військової служби;

для резервістів – витяг із наказу про зарахування до списків особового складу військової частини із зазначенням дати мобілізації, підписаний начальником (командиром) та скріплений печаткою чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною.

Зазначені документи можуть видаватися також і родинам військовозобов’язаних та резервістів для пред’явлення їх за місцем вимоги.

Відтак з метою забезпечення виконання на практиці вимог п. 9 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 щодо зупинення застосування норм ст. 25 Закону №2464 платники єдиного внеску повинні своєчасно інформувати органи ДФС про мобілізацію та демобілізацію та надавати копії відповідних документів (у тому числі через представників такого платника на підставі закону або довіреності).

Податкова накладна: право на податковий кредит

 

Законом України від 16 липня 2015 року №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон № 643), який набув чинності 29.07.2015, зокрема, змінено норми Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які визначають терміни включення до складу податкового кредиту податку на додану вартість за податковими накладними, складеними постачальниками та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Пунктом 198.3 ст. 198 ПКУ передбачено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду.

Згідно з п. 198.6 ст. 198 ПКУ, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше:

- ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної;

- для платників податку, що застосовують касовий метод, – ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.

Таким чином, починаючи з 29.07.2015 податок на додану вартість, зазначений у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015, так і після цієї дати), яка була своєчасно зареєстрована в ЄРПН, може бути включений до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена, або будь-якого наступного звітного періоду протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

До набрання чинності Законом №643 податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включалися до податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, на який припадала дата їх складання.

Податок на додану вартість, зазначений у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015, так і після цієї дати), яка була зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну, встановленого п. 201.10 ст. 201 ПКУ або п. 39 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, може бути включена до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона зареєстрована в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного періоду, але не пізніше 365 календарного дня з дати складання такої податкової накладної.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).

Відповідні роз’яснення надані у листі ДФС від 15.01.2016 №1201/7/99-99-19-03-02-17.

 

Внесено зміни до переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України

 

Днями набрали чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №436 «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» (далі – Постанова №436).

Зокрема, з переліку товарів, зовнішньоекономічні операції з якими підлягають ліцензуванню, виключено диски для лазерних систем зчитування та матриці; відмінено обов’язкову сертифікацію під час переміщення через митний кордон України продуктів лову та харчової продукції з нього. А документом, що підтверджуватиме якість таких же продуктів іноземного виробництва, визначено ветеринарне свідоцтво.

Також змінено перелік валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України (зокрема, до переліку включено цінні папери, а документом, що підтверджує дотримання встановлених обмежень, є індивідуальна ліцензія на вивезення (пересилання)) та затверджено нові переліки насіння і садивного матеріалу, радіоактивних матеріалів, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України. Водночас скорочено перелік товарів, які підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів при перетині кордону.

Детальніше із змінами до Постанови №436 можна ознайомитись у розділі «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

 

Загальний товарообіг області склав більше 42 млн дол. США

 

За підсумками лютого 2016 року загальний товарообіг області склав 42,1 млн дол. США, що на 9,6% більше за аналогічний період минулого року, з них імпорт – 21,8 млн дол. США та експорт – 20,3 млн. дол. США.

Так, Тернопільщина експортувала електроустаткування, деревину і вироби з неї, взуття як продукти переробки на митній території, меблі, освітлювальні прилади, олії рослинного походження та інші товари.

Основними товарами імпортної групи були полімерні матеріали (сировина для виробництва поролону, вироби з пластмаси), механічне обладнання, мінеральні добрива, свіжоморожена риба та інші товари.

Найбільше товарів надійшло з країн Європейського співтовариства, зокрема, з Польщі (51,7% від усього імпорту), Німеччини (13,8%) та Великобританії (5,7%).

Водночас експорт товарів здійснювався найбільше до Польщі (66,9% від усього експорту), Литви (6,5%) та Італії (4,5%).

Здобутки  працівників фіскальної служби області у «Динаміаді – 2016»

 

Нещодавно у Тернополі на базі клубу «Галицькі леви»  відбулась особисто-командна першість Тернопільської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України Тернопільської області з боротьби самбо за програмою «Динаміада-2016». У змаганнях взяли участь 7 колективів фізичної культури правоохоронних відомств області, у їх числі команда податкових міліціонерів Головного управління  ДФС у Тернопільській області.

Свою  силу, спритність, витримку та спортивну підготовку двадцять вісім учасників демонстрували  у семи вагових категоріях.

Гідний результат  у змаганнях показали представники Головного управління ДФС у Тернопільській області. Так, в особистому заліку у  ваговій категорії 100 кг перше місце виборов  Ігор Хом’як, а друге (вагова категорія до 90 кг) – Роман Лисаковський.

У підсумку команда податкових міліціонерів  здобула п’яте  загальнокомандне місце.

Усі учасники турніру отримали призи і пам’ятні нагороди, а організатори наголосили на суспільній важливості та обов’язковій необхідності регулярного проведення подібних заходів на Тернопільщині, адже такі спортсмени - гідний приклад для молоді та інших працівників відомств.

 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"