Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

12.02.16


 Порядок розрахунку та сплати ЄСВ новоствореними ФОП платниками єдиного податку

 

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. №449 (далі – Інструкція №449), такі платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Зазначена категорія платників самостійно для себе обчислює суму єдиного внеску, яка не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, незалежно від отримання доходу (прибутку).

Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону №2464).

Обов’язки платників єдиного внеску виникають, зокрема, у фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Відтак новостворені фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують за себе єдиний внесок в розмірі, який самостійно визначили, але не менше мінімального страхового внеску на місяць, в термін до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

При цьому платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансових платежів до 20 числа кожного місяця поточного кварталу, які враховуються ними при остаточному розрахунку, що здійснюється за календарний квартал.

Нагадуємо,що 22 лютого – останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу за січень 2016 року.

 

Коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту: період відображення

 

При зменшенні суми компенсації вартості товарів/послуг:

- постачальник має право зменшити податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого отримувачем в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН;

- покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

При збільшенні суми компенсації вартості товарів/послуг:

- постачальник повинен збільшити податкові зобов’язання в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, на який припадає дата складення розрахунку коригування;

- покупець має право збільшити податковий кредит на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ за той звітний (податковий) період, в якому його складено, або за будь-який наступний звітний (податковий) період, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного (податкового) періоду, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

Якщо розрахунок коригування не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів або взагалі не складений на таку операцію, то:

- у разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг податковий кредит покупця не може бути збільшений, але постачальник не звільняється від обов’язку збільшення суми податкових зобов’язань за відповідний звітний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг;

- у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов’язання постачальника не можуть бути зменшені, але покупець зобов’язаний зменшити податковий кредит за відповідний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг.

Про це йдеться у у листі ДФС України від 22.01.2016 № 2052/7/99-99-19-03-02-17 «Про податок на додану вартість».

 

Звітність поштою: термін для відправки

 

При надсиланні податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного ст. 49 Податкового кодексу України. При поданні податкової звітності в електронній формі не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нагадаємо, що Порядок оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 року № 799 із змінами та доповненнями.

 

У січні загальний товарообіг Тернопільської області склав майже 33 млн дол. США

 

Протягом січня 2016 року Тернопільською митницею ДФС оформлено 1325 електронних митних декларацій, зокрема, 570 митних декларацій оформлено в митному режимі «Імпорт», 417 – в митному режимі «Експорт» та 338 – в інших митних режимах, а це на 23% більше за аналогічний період 2015 року.

«Оформлено 29 тис. тон вантажів, серед яких 11,4 тис. тон імпортних та 17,6 тис. тон експортних, що на 7,9 тис. тон або на 38% більше, ніж у січні минулого року. В тому числі, оформлено більше імпортних вантажів на 6,4 тис. тон таекспортних на 9,6 тис. тон», – зазначила в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Відтак загальний товарообігобласті склав майже 33 млн дол. США, зокрема, імпорт – 17 млн дол. США та експорт – 15,8 млн дол. США.

Основу експорту та імпорту склали електроустаткування, зернові культури, деревина та вироби з неї, олія рослинного походження (ріпакова для технічного використання), білкові речовини, полімерні матеріали,  риба свіжоморожена, добрива мінеральні, механічне обладнання тощо.

Зовнішньоекономічні операції проводились з торговельними партнерами із 45 країн світу, серед яких перші позиції займають Польща (57,4% від усього товарообігу), Німеччина (4,5%), Росія (3,7%), Італія (3,7%) та Естонія (3,2%).

У географічному розрізі найбільше товарів в область надійшло з країн Європейського співтовариства, а саме з Польщі (майже 47% від усього імпорту), Німеччини (7,3%) та Італії (4,2%). Водночас експорт товарів здійснювався до країн Європейського співтовариства, найбільше до Польщі (майже 80% від усього експорту), Литви (3,5%) та Італії (3,1%).

 

У Теребовлі розповіли про цьогорічні податкові зміни

 

З 1 січня 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». У зв’язку із цим Головне управління ДФС у Тернопільській області проводить широкомасштабну масово-роз’яснювальну роботу. Впродовж січня-лютого у кожній ОДПІ та їх відділеннях відбулися семінари для платників податків.

Минулого тижня  в рамках «Дня району» фахівці  фіскальної служби області на чолі із заступником начальника відомства Надією Лопатинською консультували платників Теребовлянщини.

Візит розпочався у приміщенні  Теребовлянського відділення Гусятинської ОДПІ. Заступник начальника Головного управління ДФС в області Надія Лопатинська зустрілася із заступником редактора районної газети «Воля» Наталією Бойчук. Спільно вони обговорили шляхи покращення інформування мешканців району з питань податкових нововведень та обізнаності громадян у податковому законодавстві. 

Згодом відбулася робоча зустріч керівництва ГУ ДФС у Тернопільській області та Теребовлянського відділення Гусятинської об’єднаної ДПІ з представниками районної влади, очільником Теребовлянської райдержадміністрації Юрієм Ништою та головою Теребовлянської районної ради Ігорем Смільським. Державні службовці обговорили ряд питань щодо перспектив підвищення ефективності використання земельних ресурсів, шляхи активізації господарської діяльності та способи досягнення бюджетної забезпеченості краю.

В ході діалогу керівництва органів фіскальної служби і районної влади області із бізнесом та громадськістю Надія Лопатинська розповіла про основні зміни, що вступили в дію з 1 січня 2016 року та наголосила: «Успішна країна складається з успішних сіл, селищ, міст та свідомих платників податків. Переконана, що разом ми конструктивно змінимо податкову систему, збалансувавши її між інтересами бізнесу та держави, що в результаті буде сприяти успішному розвитку підприємницької ініціативи, зростанню конкурентоспроможної національної економіки, зробить умови ведення бізнесу в Україні більш комфортними та наблизить їх до європейських стандартів, до яких ми усі й прагнемо».

Цього ж дня фахівці Головного управління ДФС в області провели семінар, на якому ознайомили платників із новаціями, що вступили в дію в результаті прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Зокрема, розповіли про особливості  застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями у 2016 році, детально ознайомили зі змінами в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, новаціями для власників нерухомого майна, новими ставками для справляння цього податку. Увагу акцентували на змінах стосовно єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Платникам розповіли про зниження ставки нарахування ЄСВ для підприємств з 41% (у середньому, залежно від класу ризику) до 22% та скасування утримання ЄСВ з найманих працівників (3,6%).

Під час заходу кожен учасник мав змогу з’ясувати у лекторів фіскальної служби проблемні питання, які виникли в результаті вивчення податкових новацій.

 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"