Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

15.01.16


                          

                              Особливості оподаткування нерухомості у 2016 році

 

                У зв»язку з набранням чинності з 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 року №909-VIII» повідомляємо про особливості справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як і раніше його сплачують фізичні та юридичні особи, в т.ч. нерезиденти, що є власниками житлової або нежитлової нерухомості. Не є об»єктом оподаткування, зокрема, об»єктинежитлової нерухомості, які використовуються суб»єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що проводять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках; будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності. Крім того, з 01.01.2016 року не є об»єктом оподаткування об»єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні), крім об»єктів нерухомості, в якій здійснюється виробнича або господарська діяльність; будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовують для надання освітніх послуг.

                База оподаткування податком не змінилася-це загальна площа об»єкта житлової та нежитлової нерухомості, в т.ч. його часток.

                Ставки встановлюються рішеннями сільських, селищних, міських рад або рад об»єднаних територіальних громад. Відповідно до внесених змін, ставка оподаткування встановлюється у розмірі що не перевищує 3% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (41,34 грн за 1 кв.метр) бази оподаткування. Окрім того, відтепер, юридичні та фізичні особи-власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метри для квартири або 500 квадратних метрів для будинку, сплачуватимуть додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об»єктів житлової нерухомості (його частку).

                Пільги зі сплати податку на нерухомість: база оподаткування зменшується

- для квартири (квартир незалежно від їх кількості) на 60 кв.метрів;

- для житлового будинку (будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв.м.);

- для різних типів об»єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток на 180 кв.метрів.

                Таке зменшення надається один раз за кожний оподатковуваний (звітний )рік.

                Пільги з податку (що сплачується на відповідній території) з об»єктів житлової або нежитлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної або юридичної особи, громадських об»єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об»єднаних територіальних громад

При цьому пільги з податку на об»єкти житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

                Водночас пільги не надаються на об»єкти житлової нерухомості, для фізичних осіб на: об»єкти оподаткування, якщо площа такого об»акта перевищує п»ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

-          об»єктиоподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в лізинг, оренду, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об»єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об»єктом оподаткування.

 

                     Нова редакція Порядку електронного адміністрування ПДВ

 

Кременецька ОДПІ інформує, що Кабінет Міністрів України постановою від 30.12.2015р. №1177 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування ПДВ» виклав у новій редакції Порядок електронного адміністрування ПДВ, який визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Зокрема, передбачено,  що електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Платникам податку-суб»єктам спецрежиму оподаткування Казначейством автоматично на безоплатній основі відкриваються:

-          електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до держбюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених п.209.19 ст.209 ПК);

-          електронні рахунки призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спец рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених п.209.19 ст.209 ПК;

-          електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначених п.209.19 ст.209 ПК.

Платникам податку-сільськогосподарським підприємствам, які відповідають п.209.18 ст.209 Кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.

Зміни набрали чинності з 12.01.2016 року – дня опублікування постанови в газеті «Урядовий кур»єр».

 

Спеціальний режим оподаткування: правила 2016 року

 

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки, сільськогосподарським підприємства, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, відкриваються три додаткові електронні рахунки для кожного виду діяльності відповідно до пункту 209.2 статті 209 розділу VПодаткового кодексу України (далі – ПКУ). Такі рахунки відкриваються на доповнення до вже відкритих суб’єктами спеціального режиму оподаткування рахунків, на які перераховуються кошти для розрахунків з бюджетом (3751) та для перерахування коштів на спеціальні рахунки (3752).

Відзначимо, що перерахування коштів на такі рахунки встановлено підпунктом 209.2.1 пункту 209.2 статті 209 розділу V ПКУ.

Для реєстрації податкових накладних, складених починаючи з 01.01.2016, в Єдиному реєстрі податкових накладних та для сплати сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки при здійсненні, починаючи з 1 січня 2016 року, операції з постачання сільськогосподарської продукції сільськогосподарські товаровиробники повинні забезпечити перерахування необхідних коштів на додаткові рахунки, відкриті для здійснення відповідного виду операцій.

Детальніше про ці та інші зміни щодо перерахування коштів, необхідних для забезпечення реєстрації складених в 2015 році податкових накладних, які реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних після 1 січня 2016 року, йдеться у листі ДФС України від 05.01.2016 №203/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році».

 

Звітність неприбуткових установ та організацій: результати 2015 року

 

Форма Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій затверджена наказом Міністерства доходів і зборів від 27.01.2014 №85 (далі – Наказ №85).

До затвердження визначеного п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого Наказом №85.

При цьому до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості слід керуватися наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій».

При поданні Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій слід враховувати вимоги п. 46.4 ст. 46 ПКУ, яким визначено, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

Платник податків при необхідності може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

Зазначені роз’яснення надані листом ДФС від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17.

 

Граничний термін для обрання „спрощенцями” звітного періоду по ПДВ

 

Платники податку на додану вартість, які сплачують єдиний податок, можуть обрати квартальний податковий період у 2016 році. Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Для платників, які звітують помісячно, останній день подання такої заяви – 20 січня 2016 року, а для платників квартальної форми звітності – 9 лютого 2016 року.

При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

Відзначимо, якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, такий платник податку зобов'язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками місяця.

Квартальний період обирають відповідно до пп. 49.18.1 та п. 202.2 Податкового кодексу України.

 

 

 

 

Про що розпитують мешканці Тернопілля на особистих прийомах у фахівців ДФС?

 

Минулого року посадовими особами територіальних органів Головного управління ДФС у Тернопільській області проведено 87 особистих прийомів громадян. Зокрема, очільником ГУ ДФС в області проведено 4 особистих прийоми, його заступниками – 8 (у тому числі 7 – виїзних), іншими посадовими особами ГУ ДФС в області – 17, начальниками податкових інспекцій – 27, їх заступниками – 19, іншими посадовими особами підвідомчих інспекцій – 12 особистих прийоми.

Аналізуючитематику звернень мешканців області та питань, які порушувались під час особистих прийомів, слід зауважити, що найчастіше платників цікавить адміністрування плати за землю – 9 звернень, акцизного податку – 6 звернень, податку на доходи фізичних осіб – 7 звернень та єдиного соціального внеску – 7 звернень.

Нагадуємо, що записатись на прийом до посадових осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області можна в один із таких способів:

-          зателефонувавши за номером: (0352) 43-46-33;

-          заповнивши спеціальну форму та направивши її в електронному вигляді на поштову скриньку: vopp_19@ukr.net;

-          подавши письмовий запит на адресу Головного управління ДФС у Тернопільській області (46003, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1);

-          звернувшись за вищевказаною адресою особисто у робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (з понеділка по п’ятницю  - з 09.00 до 18.00 год. та у п’ятницю – з 09.00 до 16.45 год. Обідня перерва – з 13.00 до 13.45 год.).

У місцеві бюджети Тернопільщини юридичні особи спрямували понад 91 млн гривень єдиного податку

Станом на перше січня поточного року на обліку у фіскальній службі області  перебуває 2870 платників третьої групи та 759 платників четвертої групи.

Минулоріч від вказаних платників у місцеву скарбницю надійшло 91,6 гривень єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2014 року підприємці Тернопільщини спрямували до бюджету на 59,6 млн гривень цього податку більше.

Зокрема, у  грудні минулого року юридичні особи Тернопільщини сплатили до місцевих бюджетів 8,7 млн грн єдиного податку, виконання прогнозного показника становить 220,7%. Для порівняння, у грудні  2014 року надходження цього платежу складали 5,9 млн гривень.

Варто зазначити, що відповідно до п. 295.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платники єдиного податку першої і другої групи сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Таким чином останнім днем сплати буде 20 січня 2016 року.

Нагадаємо, сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси (п.295.4 ПКУ).

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"