Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

05.01.16


 З 1 січня 2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році

 

З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у минулому році. Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи передбачений для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких податок не утримувався.

Нагадуємо, що наказом Міністерства фінансів України  від 2 жовтня 2015 року №859 затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

Нова форма декларації передбачає визначення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору і вводиться в дію з 1 січня 2016 року. Одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та загальної річної суми доходу.

Окрім цього, зменшено кількість додатків до нової форми декларації з семи до чотирьох і заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу: при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при операціях з інвестиційними активами, при отриманні іноземних доходів та само зайнятими особами. Також у категоріях об’єктів нерухомого/рухомого майна тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.

У додатку Ф2 до нової декларації здійснюється розрахунок  податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами.

При отриманні протягом звітного податкового року доходів з джерел за межами України заповнюється додаток Ф3.

Розрахунок оподатковуваного доходу від провадження підприємницької діяльності та провадження незалежної професійної діяльності здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 до нової декларації. Також в даному додатку передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1218 гривень.

 

Річний перерахунок частки: нюанси використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях

 

Державна фіскальна служба України у зв’язку із внесення змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) повідомила про окремі особливості проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях з урахуванням змін, внесених до правил формування податкового кредиту з липня 2015 року.

Зокрема, у листі роз’яснено заповнення розрахунку та поетапного відображення здійснення перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях. Відображено особливості складання розрахунків коригування до податкових накладних, складених відповідно до пункту 199.1 статті 199 розділу V ПКУ, а саме заповнення заголовної та табличної частини розрахунку коригування.

Детальніше про все це йдеться у листі ДФС України від 31.12.2015 р. №48122/7/99-99-19-03-02-17 „Про особливості проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях протягом 2015 року”.

 

Коли завищено від’ємне значення суми податку на додану вартість платником

 

Згідно з п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 ПКУ (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:

- невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації або завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток;

- від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V ПКУ.

Контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення про зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість платника (форма «В4»).

Згідно з п. 123.1 ст. 123 ПКУ якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми ПДВ платника податків на підставах, визначених відповідними пунктами ст. 54 ПКУ, то зазначене тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до пп. 9 п. 5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від’ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної контролюючим органом.

Таким чином, коли за результатами перевірки контролюючим органом встановлено перевищення платником задекларованого залишку від’ємного значення декларації, то сума зменшення залишку від’ємного значення на підставі повідомлення-рішення за формою «В4» відображається платником у рядку 20.3 декларації податкового (звітного) періоду, в якому таке повідомлення-рішення отримано, з одночасним заповненням в такій декларації таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення» за посиланням «***».

 

Заборони щодо вивезення за межі митної території України лісо- та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев

 

Відповідно до статті 21 Закону України від 8 вересня 2005 року  № 2860-IV  «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (далі – Закон № 2860) вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев забороняється. Абзацом п’ятим ст. 1 Закону № 2860 встановлено, що до цінних та рідкісних порід дерев відносяться акація, берека, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець.

Також відповідно до ст. 2 прим. 1 Закону № 2860 тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД):

- деревних порід, крім сосни,– з 1 листопада 2015 року;

- деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Згідно із Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України» до товарної позиції 4403 УКТ ЗЕД включено такі товари:

 

код товару 

опис товару 

4403 

Лiсоматерiали необробленi, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусованi або небрусованi: 

4403 10 00 00

- обробленi фарбою, протруювачами, креозотом або iншими консервантами

4403 20

- іншi з хвойних порiд:

 

- - ялини виду Pisea abies Karst або ялицi (Abies alba Mill.):

4403 20 11 00

- - - колоди

4403 20 19 00

- - - інші

 

- - сосни звичайної виду Pinus silvestrus L.:

4403 20 31 00

- - - колоди

4403 20 39 00

- - - iншi

 

- - інші:

4403 20 91 00

- - - колоди

4403 20 99 00

- - - інші

 

- iншi з деревини тропiчних порiд, зазначених у примiтцi 1 до товарних пiдпозицiй цiєї групи:

4403 41 00 00

- - шорея з темно-червоною деревиною, шорея з блiдо-червоною деревиною та шорея бакау

4403 49

- - iншi:

4403 49 10 00

- - - ентандрофрагма цилiндрична, кайя iворензис та хлорофора висока

4403 49 20 00

- - - аукумея Клайна

4403 49 40 00

- - - ентандрофрагма корисна

4403 49 95 00

- - - iншi

 

- iншi:

4403 91

- - з дуба (Quercus spp.):

4403 91 10 00

- - - колоди

4403 91 90 00

- - - інші

4403 92

- - з бука (Fagus spp.):

4403 92 10 00

- - - колоди

4403 92 90 00

- - - інші

4403 99

- - iншi:

4403 99 10 00

- - - з тополi

4403 99 30 00

- - - з евкалiпта

 

- - - з берези:

4403 99 51 00

- - - - колоди

4403 99 59 00

- - - - інші

4403 99 95 00

- - - iншi

 

З метою забезпечення виконання вимог закону Державною фіскальною службою України вживаються заходи, спрямовані на недопущення пропуску через митний кордон України заборонених до вивезення лісоматеріалів шляхом запровадження відповідних профілів ризику.

 

До Головного управління ДФС в Тернопільській області скаржаться менше

 

Впродовж 2015 року з метою оскарження податкових повідомлень-рішень до Головного управління ДФС в області для розгляду надійшла 141 первинна скарга платників податків, в яких оскаржено 210 рішень. Порівняно з 2014 роком кількість скарг, що надійшли, зменшилася на 63 та на 39 зменшилась кількість оскаржених рішень.

Минулого року Головним управлінням ДФС в області розглянуто 158 скарг платників податків на 225 рішень та вимог. За результатами первинного розгляду залишено без змін 197 податкових повідомлень-рішень на суму 197,5 млн грн, у восьми випадках прийнято рішення щодо збільшення грошових зобов’язань на загальну суму понад 65 тис. гривень, скасовано повністю 28 рішень на суму понад 145 млн грн та частково – 25 на суму  понад 105 мільйонів гривень. 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"