Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

11.12.2015


       Підприємці мають лише місяць для того щоб налаштувати касову техніку

 

Представники бізнесу, котрі ще не придбали РРО, які формують фіскальні звітні документи в електронному вигляді, до кінця грудня 2015 року зобов»язані допрацювати наявну касову техніку, або ж придбати РРО з такою функцією, - звертають увагу фахівці Кременецької ОДПІ.

            Держава врахувала побажання підприємницької спільноти щодо певного адаптаційного періоду для переходу на повну фіскалізацію касової техніки. Відтак, 1 січня 2016 року завершується перехідний адаптаційний період, який законодавець передбачив для заміни чи доопрацювання касової техніки на таку, що формує електронну контрольну касову стрічку.

            Вимога щодо видачі фіскального чека та, відповідно, передачі звітної інформації в електронному вигляді, стосується і тих суб»єктів господарювання, котрі використовують при розрахунках за реалізовані товари чи надані послуги програмно-технічні комплекси самообслуговування, тобто айбокси.

            Положення щодо видачі фіскального чека покупцям, які здійснюють оплату через програмно-технічні послуги самообслуговування, було запропоновано Національним банком України з метою забезпечення контролю за готівковим обміном. Законом України від 28.12.2014р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено відповідні зміни до Податкового кодексу та Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР»Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

            Кременецька ОДПІ звертає увагу, що з 1 січня 2016 року фахівці ДФС вже матимуть право застосовувати штрафи до тих підприємців, котрі не подбали про належну касову техніку для здійснення розрахункових операцій.

 

Хто підтвердить факт реєстрації платника ПДВ

 

Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному веб-порталі ДФС, яка оновлюється щоденно.

Відповідні роз’яснення надані в листі Міндоходів від 17.01.2014 №1094/7/99-99-19-04-02-17 «Про окремі зміни в законодавстві».

 

Податковим агентом не здійснено перерахунок сум доходів і сум податкової соціальної пільги: законодавча відповідальність

 

Відповідно до п.п. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого п. 167.1 ст. 167 ПКУ, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ;

в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань, якщо дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених ПКУ, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом. Так, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання платника податків на підставах, визначених, зокрема, п.п. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% суми визначеного податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування –50% суми нарахованого податкового зобов’язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Згідно з п. 119.2 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання у не повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – 1020 гривень.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог
ст. 50 ПКУ.

Відтак чинним законодавством не передбачено відповідальності за нездійснення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум податкової соціальної пільги, якщо за наслідками цього не виникло недоплати податку на доходи фізичних осіб та відсутні помилки в звітності.

Однак, якщо під час проведення перевірки контролюючий орган виявляє недоплату, яка виникла у результаті нездійснення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум податкової соціальної пільги, такий контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, яку повинен сплатити податковий агент та застосовує до такого податкового агента передбачені штрафні санкції.

 

Випадки застосування додаткової митної декларації

 

Відповідно до ч. 1 ст. 261 Митного кодексу (далі – МКУ) у разі подання відповідно до ст. 259 і 260 МКУ попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до МКУ, подати до контролюючого органу додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за попередньою, тимчасовою або періодичною митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку.

У разі відсутності інформації, необхідної для визначення числових значень складових митної вартості товарів, яка стане відомою після випуску товарів у вільний обіг та сплати роялті, ліцензійних платежів, інших складових вартості, які визначаються залежно від обсягів продажу або прибутку від продажу, декларант або уповноважена ним особа має право подати додаткову декларацію протягом 180 днів з дати випуску товарів.

Якщо значення ціни товару в зовнішньоекономічному договорі визначається за формулою і на дату декларування невідоме, декларант або уповноважена ним особа має право подати додаткову декларацію протягом 90 днів з дати випуску товарів.

Додаткова декларація подається до відповідного контролюючого органу, яким була оформлена відповідна попередня, тимчасова або періодична митна декларація.

Дозволяється подання однієї додаткової декларації до кількох попередніх, тимчасових або періодичних митних декларацій, що були оформлені одним контролюючим органом в межах одного зовнішньоекономічного договору та одного митного режиму, за умови дотримання строків подання додаткової декларації, визначених відповідно до МКУ.

Для оформлення додаткової митної декларації використовується митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа.

Водночас заповнення додаткової митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа здійснюється відповідно до наказу Міністерства фінансів України 30.05.2012 р. №651 «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа».

 

При нарахуванні лікарняного звільненим особам ЄСВ на ці суми не нараховують

 

            Працівнику, якого вже звільнено, необхідно надати листок непрацездатності, інакше підприємство не матиме підстав для нарахування та виплати лікарняних.

            У такому випадку оплату перших п»яти днів тимчасової непрацездатності працівнику нараховують і виплатять не в день звільнення, а пізніше. Допомога з Фонду буде виплачена тільки після надходження на окремий рахунок суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку. Підприємство після надходження коштів виплачує їх звільненому працівнику.

            З огляду на це, виплата лікарняних після дати звільнення працівника не порушує законодавства про працю, але виплати нараховані лікарняні підприємство зобов»Рязане в найближчий після нарахування день для виплати зарплати, а допомогу з Фонду-після надходження грошей на рахунок.

            Крім того, після звільнення працівника підприємство не несе обов»язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків.

            Отже, особам, яким після звільнення нараховано допомогу по тимчасовій непрацездатності, єдиний внесок на зазначені суми не нараховується.

 

Рекламні й маркетингові послуги можна включати у склад витрат загальносистемника

 

            Фізична особа – підприємець, яка перебуває на загальній системі оподаткування, відображає у складі доходу виручку у грошовій і не грошовій формі, при цьому до складу витрат має право включати витрати господарської діяльності, пов»язані з отрманням зазначеного доходу, зокрема на рекламу й маркетингові послуги.

            Нагадуємо, що це можливо лише за умови, що ці витрати пов»язані із реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг і підтверджені документально. Зазначені витрати включаються до складу собівартості реалізованої продукції (робіт,послуг) у періоді їх виникнення та визнаються витратами того звітного періоду, у якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

            Довідково: лист ДФС України від 27.10.15р. №10011/Д/99-99-17-02-02-14 «Щодо заповнення книги обліку доходів та витрат фізичною особою-підприємцем на загальній системі».

 

Всеукраїнський тиждень права  - нагода виховати законослухняних і правосвідомих громадян

 

У школі тиждень українського права – час, коли діти мають змогу більше дізнатися про свої права та обов’язки, перевірити, наскільки добре вони володіють  вкрай важливою на наш час правовою інформацією та вислухати думки спеціалістів з цього приводу.

Саме з метою консультування стосовно прав людини, в рамках Всеукраїнського тижня права 9 грудня для десятикласників Тернопільської ЗОШ I-III ступенів № 24 була організована зустріч із завідувачем сектору організації взаємодії підрозділів та представництва інтересів ДФС та його територіальних органів управління правової роботи ГУ ДФС у Тернопільській області Вікторією Чорнопиською.

 Захід відбувся у формі відкритого діалогу, під час якого старшокласники дізналися про основні положення Загальної Декларації прав людини, зокрема: права та свободи людини, cпособи їх захисту, Національну стратегію у сфері прав людини в Україні, правомірну поведінку дітей вдома, в школі, в суспільстві, з однолітками, а також активну протидію порушникам законів, попередження асоціальних проявів серед учнів, виховання ціннісного ставлення до людей. Черпаючи для себе найнеобхідніше, школярі із зацікавлення слухали лектора, запитували та моделювали різноманітні ситуації.

Наприкінці зустрічі десятикласники  відзначили доцільність проведення подібних заходів, оскільки, крім інформаційного, вони носять навчальний і виховний характери.

«Враховуючи нелегку ситуацію в нашій країні, вкрай важливо добре знати свої права та обов’язки, адже їх незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюється на силу, якою можна захистити себе. Пам’ятайте, ваші права закінчуються там, де починаються права інших людей, адже невід’ємному праву однієї людини обов’язково кореспондує обов’язок його не порушення для інших людей», - підсумувала фахівець відомства.

Понад 3,3 мільйони гривень штрафів

 сплатять порушники законодавства – користувачі

 РРО

 

За інформацією Головного управління ДФС у Тернопільській області, на початок грудня в області суб’єкти господарювання проводять розрахункові операції за готівкові кошти через 3782 реєстратори розрахункових операцій.

Щоб перевірити порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками податків, дотримання ними вимог проведення готівкових розрахунків, пересвідчитись у наявності ліцензій, свідоцтв про державну реєстрацію та правомірність обігу підакцизних товарів за десять місяців нинішнього року податківці регіону провели 229 перевірок.

Однак не всі представники бізнесу, що використовують реєстратори розрахункових операцій, дотримуються законодавства та сумлінно сплачують податки. З початку року встановлено 37 випадків невидачі розрахункового документу при здійсненні розрахунків із споживачами та 10 випадків невідповідності сум готівкових коштів на місці здійснення розрахунків, 8 фактів продажу алкогольних напоїв за ціною нижче, ніж встановлений розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, та 22 факти безліцензійної діяльності.

            Загалом за результатами контрольно-перевірочної роботи донараховано 3 млн 323 тис. гривень штрафних санкцій. До бюджету забезпечено надходження 2 млн 362 тис. гривень.

В ході проведення 14 фактичних перевірок суб’єктів господарювання виявлено 16 найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету.

Фактичні перевірки - це крайній засіб впливу на недобросовісних платників і більшість з них проводяться на підставі скарг та заяв громадян, які обов’язкові до розгляду відповідно до діючого законодавства, або за інформацією інших держорганів про наявність правопорушень на господарських об’єктах платників податків. Працівники ДФС наразі взагалі не ініціюють фактичні перевірки. Але разом з тим всі перевірки таких «тіньовиків» результативні.

 

 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"