Кременецька районна державна адміністрація
47000, м.Кременець, вул.Шевченка, 56
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/president.gif
 • http://ogp.gov.ua/sites/default/files/kmu.gif
 • http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/actbanersnet/Ban11/$FILE/vru.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/predstav2.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/cp9wldlwaaan2iu.jpg
 • http://cs614727.vk.me/v614727785/158da/fV7SlKtK6Wc.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/10_big.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/8030251sm.jpg
 • http://eacs.com.ua/img/m65_0_ru.jpg 
 • http://vodolaga.org/Dizayn/pub-inf.jpg
 • http://www.minjust.gov.ua/static/images/bann/publicinfo-1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/posilbody/lustraition_160_102.gif
 • http://comin.kmu.gov.ua/img/Anti_kor_Portal.gif 
 • http://www.itk.ua/files/partners/middle_image_37.png?r=1359587582
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/rnbou2.jpg
 • http://www.vinoblzem.gov.ua/wp-content/uploads/2012/12/kn-ap.png
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/54_antimonopol.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/spfu.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nads.gif
 •  http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/nadu1.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/cvk.jpg 
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/drv_bane.jpeg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/sud.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/konst.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/baner3.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/10_1.jpg  
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/61_ternop.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/logotyp_gu_dfs_ternopil.jpg
 •  http://comin.kmu.gov.ua/img/ukrinform.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/posilbody/62_baner_gus.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/14122012.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/temp1.gif
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/mp29.jpg
 • http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/111

             http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/posilbody/222.png

              

На головну

22.10.2015


 Запрошуємо Кременчан скористатися правом на отримання податкової знижки.

 

Кременецька об»єднана податкова інспекція нагадує громадянам, які бажають використати власне право на нарахування та отримання податкової знижки за витратами понесеними у 2014 році, що у них залишився час до кінця 2015 року.

Нагадуємо, що до таких витрат належать:

-    частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

-          сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

-          страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення.

Громадяни, які мають намір скористатися правом на отримання податкової знижки за минулорічними витратами, мають право його реалізувати до 31.12.2015 року. Для цього необхідно подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи. Громадянам необхідно звернутися до Центру ослуговування платників, що знаходиться за адресою м.Кременець, вул. У.Самчука,6, де можна отримати консультацію щодо заповнення декларації. 

 

Дата надходження валютної виручки

 

Абзацом першим п. 2 постанови Правління Національного банку України від 3 вересня 2015 року № 581 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – постанова № 581) встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.

Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим п. 2 Постанови № 581 поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі – розподільчий рахунок). Виключно на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок уповноважений банк зобов’язаний без доручення клієнта здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті в розмірі 75 відсотків (абзаци другий, чотирнадцятий - сімнадцятий п. 2 Постанови № 581).

Пунктом 5.2 розділу 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валюті (далі – Інструкція), визначено, що поточний рахунок в іноземній валюті відкривається суб’єкту господарювання, зокрема для зберігання грошей і проведення розрахунків у межах законодавства України в безготівковій та готівковій іноземній валюті, для здійснення поточних операцій, визначених законодавством України.

Кошти в іноземній валюті, перераховані з-за кордону нерезидентом, зараховуються на поточні рахунки резидентів – юридичних осіб через розподільчі рахунки (п. 5.3 розділу 5 Інструкції).

При цьому, ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» передбачено, що виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках.

Крім того, відповідно до п. 2.3 розділу 2 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього.

Таким чином, датою надходження виручки в іноземній валюті є дата надходження коштів на поточний рахунок резидента, який здійснив експортну операцію.

 

Відображення списаних товарів у розрахунку питомої ваги сільськогосподарських товарів

 

Згідно з п. 209.6 ст. 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Відповідно до п. 10 та п. 13 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів/послуг (додаток 9 (ДС 9)) подається до податкової декларації з ПДВ з позначками «0121» - «0123»/ «0130». Платники, які зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, розраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг до вартості всіх товарів/послуг без урахування умовного постачання, при його наявності.

Враховуючи зазначене, а також те, що операція зі списання в обліку товарів/послуг, необоротних активів (у т.ч. у зв’язку зі знищенням або загибеллю врожаю) не є операцією з постачання, то вартість таких товарів/послуг, необоротних активів при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартість всіх товарів/послуг не включається.

 

До уваги гірничих підприємств

 

З метою уникнення неоднозначного трактування, Державна фіскальна служба України, базуючись на принципі рівномірності, обчислила розмір середньозваженої облікової ставки Національного банку України для визначення коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства з метою розрахунку величини податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Відтак для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати середньозважена облікова ставка за III квартал 2015 року становить 28,57 відсотки ((30 відсотків*58 днів + 27 відсотків * 28 днів +22 відсотків * 6 днів)/92).

Про нюанси обчислення коефіцієнта рентабельності йдеться у листі ДФС України від 19.10.2015 №38388/7/99-99-15-04-01-17 „Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства за обліковою ставкою Національного банку України”.

Від нерухомості місцеві бюджети Тернопільщини отримали понад 10 мільйонів гривень

За січень-вересень поточного року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 10 мільйонів 600 тисяч гривень, що на 10,2 млн. гривень більше аналогічного періоду минулого року. Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Станіслав Денисюк.

Зокрема, 9,2 млн. грн. податку або 87% сплаченої суми надійшло від юридичних осіб та 1,4 млн. грн. або 13% сплатили громадяни.

Значне збільшення надходжень податку на нерухомість відбулося завдяки зміні правил оподаткування, оскільки з 1 січня 2015 року оподатковуються не лише об’єкти житлової, а й нежитлової нерухомості.

Найбільша кількість громадян - платників податку на нерухомість, а це 39% проживає у місті Тернополі, 24% - у Тернопільському районі та понад 7% - у Чортківському районі. Цікавим є той факт, що 115 жителів Тернопілля, яким нараховано понад 140 тис. грн. податку на нерухомість, сплачують такий податок за нерухомість, яка знаходиться за межами області.

Найбільше юридичних осіб - платників податку на нерухомість, а це 37% у Тернополі та Тернопільському районі, 8% - у Гусятинському районі та 7% - у Кременецькому районі.

Нагадаємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, запроваджений з 1 січня 2013 року та регламентується ст. 266 Податкового кодексу України.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової чи нежитлової нерухомості, а базою оподаткування є загальна площа об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток.

Податок сплачується за місцем розташування об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Зокрема, громадяни сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а юридичні особи - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Учасники ЗЕД Тернопільщини у вересні здіснювали зовнішньоекономічну діяльність з торговельними партнерами із 45 країн світу

 

Зовнішньоекономічні операції у вересні 2015 року проводились з торговельними партнерами із 45 країн світу. У географічному розрізі найбільше товарів в область надійшло з країн Європейського співтовариства, а саме з Польщі, Німеччини, Великобританії, Фінляндії та Італії.

Експорт товарів здійснювався до країн Європейського співтовариства, найбільше до Польщі (66,4% від усього експорту), Нідерландів (4,4%), Італії (3,1%) та до країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав, зокрема до Росії (8,1%), Молдови (2,1%) та Білорусії (2,0%).

«Загалом протягом вересня цього року Тернопільською митницею ДФС оформлено 1858 митних декларацій, зокрема, 765 – в митному режимі «Іморт», 707 – в митному режимі «Експорт», 386 – в інших митних режимах», – зазначив начальник Тернопільської митниці ДФС Володимир Марцинюк.

Загальний товарообігсклав 46,8 млн. дол. США: імпорт – майже 24 млн. дол. США, експорт – 22,9 млн. дол. США.

Найчастіше минулого місяця експортували електроустаткування, м’ясо яловичини, деревину і вироби з неї, освітлювальні прилади, насіння і плоди олійних рослин тощо. Водночас основу імпорту сформували електроустаткування, механічне обладнання, полімерні матеріали, добрива та риба свіжоморожена.

 

 
 

 

 

Актуальна тема

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/kremenetska/ua/actualbody/311424_1.jpg 

Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/tepebovlyanska/ua/agolova/images76.jpeg

Інформацію про Європейський Союз можна отримати:

Міністерство закордонних справ України
www.mfa.gov.ua

Представництво Європейської Комісії в Україні
www.delukr.ec.europa.eu

Державний комітет телебачення та радіомовлення України
www.comin.kmu.gov.ua
www.ukraine-nato.gov.ua

 Європейський простір
www.eu.prostir.ua

Місцеве РАДІОМОВЛЕННЯ

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/informbody/4564

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/gu2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/berezhanska/ua/oprosbody/children.gif

Про сплату податку на доходи фізичних осіб відокремленим підрозділом

Запобігання проявам корупції

Детінізація економіки

Почесне звання "Мати-героїня"