Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Центр надання адміністративних послуг – місце спілкування влади і громади


     

        Голова районної державної адміністрації О. Собань провів нараду за участі першого заступника голови РДА В.Ціля, Гусятинського селищного голови М.Савчука, керівників  структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб, які надають адміністративні послуги, з питання створення та функціонування центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

           Про реформування системи надання адміністративних послуг у районі проінформував перший заступник голови РДА В.Цільо. Особлива увага була приділена завданням, поставленим головою облдержадміністрації В. Хоптяном  щодо створення центрів надання адміністративних послуг, зокрема,  затвердження положення про центр надання адміністративних послуг та  регламенту його роботи,  укладення меморандуму з суб’єктами надання адміністративних послуг, які не підпорядковані голові районної державної адміністрації.

        Своє бачення регламенту роботи центру надання адміністративних послуг у районі, переліку адміністративних послуг, які надаватимуться через ЦАП, висловили усі учасники наради.

        Підводячи  підсумки наради, голова районної державної адміністрації О. Собань  зазначив, що створення зручних і доступних умов для отримання громадянами адміністративних послуг є одним з основних завдань, які мають вирішувати органи державної влади та місцевого самоврядування. Адже саме за якістю надання цих послуг кожен громадянин оцінює турботу влади про нього і ефективність самої влади.

     Власне, для чого потрібні центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) і що вони дадуть громадянам ?

       Основним критерієм ефективності державного управління є рівень якості та доступності надання адміністративних  послуг

       На даний час відсутність необхідних умов для надання якісних послуг громадянам є достатньо серйозною проблемою, яка   має комплексний характер і основними її складовими є:

 1. територіальна розпорошеність різних владних органів та підрозділів, а це створює додаткові труднощі у пошуках потрібного органу влади і добирання до нього;
 2. складні процедури надання адміністративних послуг і «подрібненість» послуг;
 3. довга тривалість термінів надання послуг, адже часто законодавчо не виправдано великі терміни їх надання ;
 4. незручний та невпорядкований прийом громадян, обмежений графік «прийомних годин» у різних органах;
 5. брак інформації, що стосується надання адміністративних послуг;
 6.  недостатня облаштованість приміщень для прийому громадян.

Більш ніж достатньо проблем, які треба вирішувати вже сьогодні. Тому центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) є однією з найкращих організаційних форм надання послуг та взаємодії влади і громади.

Під час засідання Комітету з економічних реформ, у січні 2013 року, Президент України В.Ф. Янукович наголосив – протягом цього року в кожному місті, районі повинен з’явитися сучасний центр адміністративних послуг. У кожному з них має надаватися гарантований перелік найбільш запитуваних громадянами та суб’єктами господарювання послуг.

В ЦНАП повинен реалізуватися принцип одержання будь-якої інформації, консультації чи послуги в одному місці, з відповідними побутовими умовами, кваліфікованим і приязним до громадян персоналом. Центр надання адміністративних послуг  повинні стати місцем спілкування влади і громади.

Завдяки ЦНАП, де за принципом «єдиного офісу» і «відкритого простору», в межах одного приміщення різні органи влади та  місцевого самоврядування зможуть:

 • зручно, швидко і фахово обслуговувати мешканців;
 • надавати максимум послуг в одному місці;
 • скоротити терміни надання послуг;
 • збільшити кількість прийомних годин;
 • створити комфортні умови очікування та заповнення документів,
 • покращити доступ до інформації та отримання консультації з будь-яких питань.

 

 
 

Інформаційні послуги