Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та її розмір в 2013 році


 

        

        Законом України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам шляхом встановлення їм державної соціальної допомоги. Державна соціальна допомога призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи і виплачується у повному розмірі органами праці та соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням.

 

      Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства першої групи призначається у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за інвалідами з дитинства I групи, віднесеним до підгрупи А , – 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи, – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

      Для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Одиноким інвалідам з дитинства ІI та III групи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Державна соціальна допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям-інвалідам може бути призначена надбавка на догляд.

 

      Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

 

    Цьогоріч розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність та дітей відповідного віку, як передбачено статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”. Так, розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.08 №265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”) з 1 січня цього року становить:

 

- для інвалідів з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд – 1564.5 грн.;

 - для інвалідів з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд    -  1341,0 грн.

 

 - для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп – 894 грн.;

 - для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп з надбавкою на догляд – 894 грн.;

 - для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) – 894 грн.;

 - для дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд – 1111,8 грн.;

 - для дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1230,8 грн.;

 - для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою (без надбавки на догляд) – 938,7 гривень.

 - для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд – 1424,7 гривень.

 - для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1543,7 гривень.

З 1 грудня 2013 року розміри державних соціальних допомог  зміняться в сторону збільшення ,пропорційно підвищенню прожиткового мінімуму.

         Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Державна соціальна допомога призначається і виплачується у повному розмірі органами праці та соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням.

         Більш детальнішу інформацію, стосовно призначення даного виду допомоги,  можна отримати , звернувшись до управління праці та соціального захисту населення як особисто так і  за   телефоном 2 13 31.

 

 

 

 

 

 

Начальник управління праці

та соціального захисту населення

 Гусятинської райдержадміністрації                                О.М.ГОЛОВАТИЙ                                                                              
 

Інформаційні послуги