Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Зміни в Законі України “Про охорону дитинства”


 

З 1 січня 2013 року набрав чинності  Закон України “Про внесення зміни до статті 13 Закону України “Про охорону дитинства””, яким надано право на 50-відсоткову знижку плати з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку та на придбання твердого палива і скрапленого газу дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживання відповідно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

За роз’ясненням Департаменту сім’ї та дітей, документами, які підтверджують право на пільги та державні гарантії, передбаченні законодавством для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, є розпорядження про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї, влаштування дітей під опіку  чи піклування.

Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї, передачу дітей під опіку чи піклування приймається районною, районною у містах Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчим комітетом міської ради (міст республіканського значення АР Крим і міст обласного значення). Контроль за функціонуванням сімей та умовами проживання в них дітей в подальшому здійснюють служби у справах дітей.

На підставі рішення про створення дитячого будинку сімейного типу між батьками-вихователями та органом, який прийняв рішення про його створення, укладається угода про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу, при влаштуванні дітей до прийомної сім’ї укладається договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сім’ї.

Саме в угоді або договорі зазначається дата влаштування дитини в родину, від якої можна робити відлік терміну перебування дитини в сім’ї.

Також з 1 січня 2013 року набрали чинності зміни до Бюджетного кодексу України, згідно з якими джерелом фінансування пільг  дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, визначено відповідні субвенції з державного бюджету місцевим  бюджетам.

 
 

Інформаційні послуги