Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Реалізація нових соціальних ініціатив Президента України


 

 

 

Одним з основних принципів, закладених в соціальні ініціативи Президента України є адресність допомоги, підвищення виплат переважно для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки - пенсіонерів, інвалідів та сімей із дітьми.

   В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента, прийнято Закон України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про психіатричну допомогу", який набрав чинності з 17.06.2012 року.

   Відтепер розмір щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім`ї та середньомісячним сукупним доходом сім`ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж мінімальна заробітна плата (з 01.04.2012 – 1094 грн., 01.07.2012 – 1102 грн.). До 17.06.2012 року розмір допомоги становив 109,40 грн. на місяць. 

  Допомога на догляд надається дієздатній особі (незалежно від факту роботи та отримання пенсії), яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.

  

  

   До складу сім'ї особи, яка звертається за призначенням допомоги на догляд, включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб, а також діти до досягнення ними 23 років, які навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I чи II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів.

   До складу сім'ї не включаються особи, визнані інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії медичного закладу потребують постійного стороннього догляду і не належать до зазначених членів сім'ї, та особи, які перебувають на повному державному утриманні.

  

   

    Зазначена допомога призначається на шість місяців і виплачується щомісяця. У разі коли особа, яка здійснює догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, є непрацюючим пенсіонером, їй призначається допомога на догляд на 12 місяців на підставі заяви та копії трудової книжки. Допомога не призначається у разі перебування інваліда І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу на повному державному утриманні або стаціонарному лікуванні впродовж повного календарного місяця.

  

  

   Допомога на догляд призначається на підставі висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.

    Крім того для призначення допомоги до територіального управління праці та соціального захисту населення подаються:

   - заява;

   - документ, що посвідчує особу;

   - довідка про склад сім'ї із зазначенням прізвища, імен та по батькові, родинних зв`язків членів сім`ї;

   - довідка про доходи кожного члена сім`ї;

   - довідка про наявність та розмір земельної ділянки, частки (паю).

 

   Також на виконання соціальних ініціатив Президента України внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Вказаними змінами з 01.07.2012 року підвищено рівень забезпечення прожиткового мінімуму: для дітей до 75% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а для пенсіонерів та інвалідів до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який застосовується для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та становить:

   - для непрацездатних осіб та інвалідів – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (844 грн.);

   - для дітей – 75% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку:

   для дітей віком до 6 років – 687,75 грн.;

   для дітей віком від 6 до 18 років – 858 грн.;

   для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) – 826,50 грн.

   При цьому розмір державної соціальної допомоги (в тому числі і максимальний) збільшується у 2012 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 120 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 230 грн.

   Як результат, для сімей з дітьми, які на даний час отримують таку допомогу, з 01.07.2012 року розмір допомоги у середньому збільшиться на 259,7грн. на кожну дитину, пенсіонери та інваліди отримають додатково щомісячно 168 гривень.

   

   Перерахунок розміру щомісячної грошової допомоги особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, для сімей, які вже отримують допомогу проводиться по матеріалах особових справ автоматизованим способом, тому звертатися до органів праці та соціального захисту населення з питання перерахунку не потрібно.

    Виплата допомог у збільшеному розмірі буде проведена за основними відомостями липня 2012 року після надходження субвенції з державного бюджету.

 

 

 

 

 

Начальник управління праці

 та соціального захисту населення

 Гусятинської райдержадміністрації                                  О.В.Скоб'як
 

Інформаційні послуги