Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

23.05.2019 Що таке податкова знижка та хто має на неї право?


   

Податкова знижка — це певний державний бонус. Особа — платник податків, яка офіційно працевлаштована, має право одержати податкову знижку на певні види витрат, передбачені Податковим кодексом України (далі — ПКУ). Для кожного вона індивідуальна, але в цілому розмір податкової знижки становить 18% від фактично сплаченої суми.

Відповідно до статті 166 ПКУ до переліку витрат належать:

- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

- частина сплачених відсотків за іпотечним житловим кредитом у порядку, встановленому статтею 175 ПКУ;

- придбання медичних засобів і пристосувань (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), оплати вартості медичних послуг та ліків, які включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України; оплата допоміжних репродуктивних технологій;

- оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, зокрема сплата державного мита;

- сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

- сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

- сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла в разі, якщо платник податків та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України.

Вичерпний перелік витрат наведено у статті 166.3 ПКУ.

Важливо знати, що тільки особа - платник податків, від імені якої було здійснено витрати, має право на податкову знижку.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Фізична особа - підприємець може скористатися цією знижкою в разі, якщо є найманою особою, тільки до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати. В інших випадках ця знижка на ФОП не поширюється.

Отримати інформацію та вичерпний перелік документів, необхідних для подання заяви на отримання податкової знижки, можна в найближчому відділі державної фіскальної служби України. Термін повернення коштів не перевищує 60 днів із моменту подання документів.




 

Інформаційні послуги