Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

03.05.2019 Виплата недоотриманих сум пенсій


Виплата недоотриманих сум пенсій

 

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

Заява про поновлення виплати пенсії, на яку пенсіонер мав право, але не одержав з власної вини, подається особисто заявником або його законним представником до органу, що призначає пенсію за місцем перебування пенсіонера на обліку. На підставі заяви пенсіонера, орган, що призначає пенсію, оформлює розпорядження в пенсійній справі про поновлення пенсії.

Поновлення виплати буде відбуватись таким чином: наприклад пенсіонер звернувся 23.11.2017 – розрахунок сум, які потрібно виплатити за минулий час буде проводитись з 23.11.2014, при цьому до виплати в грудні 2017 йому буде нараховано пенсію за грудень 2017 + доплату з 23.11.2014 по 30.11.2015.

Решта боргу за минулий час  з 01.12.2015 по 30.11.2017 буде виплачуватись рівними частинами (в розмірі пенсії на місяць звернення за поновленням) до повного погашення боргу.

Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Компенсація втрати частини пенсії у зв’язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

 
 

Інформаційні послуги