Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

02.05.2019 Призначення дострокових пенсій за віком


Призначення дострокових пенсій за віком

Відповідно до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», право на призначення дострокової пенсії за віком мають:

1.                      Особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики після досягнення чоловіками 45 років, жінками – 40 років та за наявності в чоловіків не менше 20 років страхового стажу, а в жінок не менше 15 років страхового стажу.

2.                      Особи з інвалідністю по зору I групи – сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи після досягнення чоловіками 50 років, жінками – 40 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу в чоловіків і не менше 10 років страхового стажу в жінок.

3.                      Жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Довідково: право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які усиновили дітей як до досягнення ними шестирічного віку, так і після цього віку, при наданні свідоцтва про народження дитини, де вона зазначена матір’ю дитини.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності не менше 20 років страхового стажу;

Довідково: Це право батько набуває у разі, якщо матір письмово надасть заяву про відмову у призначенні їй дострокової пенсії за віком і призначення пенсії батькові. Треба мати на увазі, що заява матір’ю пишеться довільної форми, із зазначенням необхідних  умов – відмови від призначення їй пенсії та згода на призначення пенсії батькові дітей. Якщо матір дітей померла, надається свідоцтво  ДРАЦС  про смерть, якщо вона позбавлена батьківських прав чи визнана безвісно відсутньою – надається відповідне  рішення суду.

Документом про народження та виховання дитини до  шестирічного віку  є свідоцтво про народження чи паспорт дитини. У разі смерті дитини після досягнення шестирічного віку надається також свідоцтво про смерть.
 

Інформаційні послуги