Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

26.04.2019 Які документи можна пред’явити для підтвердження заробітку під час призначення пенсії?


Які документи можна пред’явити для підтвердження заробітку під час призначення пенсії?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» під час призначення пенсії враховується зарплата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами також враховується зарплата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців підряд до 30 червня 2000 року незалежно від перерв у роботі.

Згідно з пунктом 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій (далі – Порядок) до 1 липня 2000 року подається довідка про зарплату за чинною формою. У ній має бути зазначено назву первинних документів, на підставі яких її видано, місцезнаходження та адреси, за якими можна перевірити відповідність даних довідки первинним документам. Окрім того, довідка має містити кутовий штамп і печатку, підпис керівника і головного бухгалтера підприємства.

Відповідно до пункту 2.10 Порядку довідку про зарплату (дохід) видають на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нарахування зарплати підприємство, установа або організація, де особа працювала. Якщо такі організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, довідки про зарплату видають правонаступники цих підприємств або архіви. Якщо архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифруванням виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати документи, що відповідають даним архівних фондів, без дотримання цієї форми.

Установлення заробітку для призначення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписки зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій і рухів, громадських об’єднань не є документами, що свідчать про фактичний заробіток для визначення розміру пенсії.

 




 

Інформаційні послуги