Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

16.04.2019 Щодо врахування у страховий стаж періоду догляду за хворою дитиною


  Період догляду за хворими дітками може враховуватись до страхового стажу.
         З 1 січня 2019 року набрав чинності Закону України № 2476 від 03.07.2018р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми». Зокрема статтю 11 «Особи, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» доповнено – п.9, ст. 11 викладено в такій редакції):
«один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючі працездатні - особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, та за висновком закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства».
 
     Водночас цим же Законом України № 2476 від 03.07.2018 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» передбачено і зміни до Закону України № 2811-XII від 21.11.1992 р. «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»: доповнено розділом V-Б, яким визначено право та умови призначення такої допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлена інвалідність.
 
    Тобто в разі отримання допомоги, призначеної у відповідності до зазначених вище законодавчих норм, такий період догляду буде враховано до страхового стажу.

 

 
 

Інформаційні послуги