Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

10.04.2019 Відповіді на запитання, які найчастіше надходять під час анонсованих “гарячих” телефонних ліній керівництва


 

 

 

1. Я працюючий пенсіонер, хочу звільнитися. Чи необхідно звертатися до органів Фонду із заявою?  Чи вплине це на розмір пенсії?                                                                             

 Так, Вам необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії з відповідною заявою. Це визначено пунктом 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон). Нагадаю, що документами, які підтверджують, що особа  не  працює  є, насамперед,  трудова книжка із записом про звільнення та/або копія цивільно-правового договору.

 У випадках коли пенсіонер звільняється з роботи, розмір пенсії перераховується, а саме - обчислюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на день звільнення.  По-перше - підвищується розмір мінімальної пенсії, по-друге - переглядається доплата за понаднормовий стаж роботи.

  

2. Отримую пенсію за віком, але розмір невеликий - 1700 грн. Нещодавно помер чоловік. Чи маю право перейти на його пенсію? Мій розмір пенсії збільшиться, якщо він отримував 2400 грн?

 

Відповідно до статті 36 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні. Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

Відповідно до статті 37 Закону пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника.

Звертаємо увагу, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором (стаття 10 Закону).

Тобто зрозуміло, що у Вашому випадку здійснювати переведення на пенсію по втраті годувальника недоцільно, оскільки 50% пенсії годувальника менше за той розмір, що Ви отримуєте.

 




 

Інформаційні послуги